Miranda iš „Sekso ir miesto“ siekia mero posto: pliusai jį užimti
Rašytoja Candace Bushnell tokio siužeto posūkio nenumatė: Miranda iš „Sekso ir miesto“ nusprendė tapti politike. Tai yra aktorė Cynthia NIXON (51) patvirtino kandidatuosianti į Niujorko valstijos gubernatoriaus postą.
Išties – kodėl gi ne? Cynthia Niujorke gimė, augo (jos pačios žodžiais, vieno kambario butuke penktame aukšte, kur gyveno dviese su mama – tėtis šeimą paliko), studijavo privačiame Barnardo koledže, į kurį priimamos tik merginos. Ir net aktore tapo norėdama susimokėti už studijas. Šio megapolio dekoracijose klostosi ir jos, ko gero, garsiausio personažo, rafinuotos advokatės Mirandos Hobs iš serialo „Seksas ir miestas“, gyvenimas.
Aktorė savo programoje rengiasi kovoti su ekonomine nelygybe, sutvarkyti perpildytus kalėjimus ir suremontuoti avarinį metro. Jos pirmasis reklamos filmukas net susuktas metro traukinio vagone ir vien už šį sprendimą niujorkiečiai būtų pasirengę ją paskelbti miesto šventąja. Jei tikėtume apklausomis, už gubernatorę Nixon ketina balsuoti 19 procentų rinkėjų.
Iki rinkimų lapkričio 6-ąją – nepilnas pusmetis. Ir šįkart turbūt mažai šansų ir per mažai laiko, kad kandidatė, neatstovaujanti jokiai partijai ir neturėjusi politinių ambicijų, užkariautų daugumos valstijos gyventojų širdis ir pelnytų jų balsus. Beje, Nixon, kaip dauguma Holivudo atstovų, tradiciškai palaiko demokratų partiją, o dabartinė Niujorko valstijos galva, gubernatorius Andrew Cuomo, yra demokratas. Ir jis jau prieš dvejus metus pareiškė ketinąs siekti trečiosios kadencijos.
Bet jei turėtume galvoje kokius nors ateities rinkimus, pagal nūdienos kriterijus Nixon – perspektyvi kandidatė. Pirma, ją tebelydi „Sekso ir miesto“ šlovė (o juk ji dar suvaidino Eleanor Roosevelt populiariame HBO seriale „Vorm Springsas“ ir buvo penktą kartą nominuota Auksiniam gaubliui; dar keturias nominacijas turi iš „Sekso ir miesto“ laikų, yra žinoma teatro aktorė).
Būti garsenybe – ne trūkumas žiniasklaidos ir miestiečių akyse. Kai Nixon savo kandidatavimą patvirtino tviteryje, per vakarą jį peržiūrėjo daugiau kaip milijonas žmonių.
Antra, ji formaliai nesusijusi su politinėmis jėgomis ir garsėja kaip išsilavinimo ir švietimo reikalų aktyvistė. Trečia, Nixon – moteris, o būti moterimi #metoo ir moterų žygio prieš Trumpą kontekste – privalumas.
Be to, yra atvira lesbietė, su sutuoktine Christine Marinoni (50) auginanti tris vaikus. Vaikų klausimas ne visai paprastas: jau suaugusi dukra Samantha (21) ir paauglys sūnus Charlesas Ezekielis (15) gimę ankstesnėje, tradicinėje, partnerystėje: nuo 1988-ųjų iki 2003-iųjų Nixon gyveno su vyru mokytoju Danny Mozesu, mylimuoju nuo mokyklos laikų.
Beveik išsyk po skyrybų Cynthia pradėjo susitikinėti, o paskui ir susituokė su Christine, jas abi suvedė veikla švietimo srityje. 2011 metais Marinoni pagimdė sūnų Maxą Ellingtoną Nixoną Marinoni. Pasak Cynthios, jos dukra ir sūnus vadina Christine mama, o Christine laiko Samanthą ir Charlesą Ezekielį savo vaikais.
Paklausta, kaip suaugusi ir vaikų su vyru turinti moteris pakeičia seksualinę orientaciją, Nixon sakė nejaučianti, kad kas nors pasikeitė. Tiesiog ji visą gyvenimą mylėjo vyrus ir niekada nebuvo pamilusi moters. O kai taip nutiko, nepasirodė keista: paprasčiausiai moteris pamilo kitą moterį.
Galiausiai Cynthia apsisprendė esanti biseksuali ir kartu su gyvenimo partnere aktyviai stoja už tos pačios lyties atstovų santuokų įteisinimą. Juk joms pačioms po sužadėtuvių reikėjo laukti trejus metus, kol Niujorko valstijoje atsirado tokia galimybė.
Pliusą moterų rinkėjų akyse Cythia jau užsidirbo kaip krūties vėžio problemų aktyvistė. 2006-aisiais ši liga buvo nustatyta ir pačiai aktorei. Pradžioje ji ketino nuslėpti diagnozę, būgštaudama dėl viešos reakcijos. Tačiau vėliau ryžosi prabilti apie savo kovą viešai, įtikino NBC televizijos kanalą parodyti specialią laidą apie krūties vėžį geriausiu laiku ir tapo „Komen“, didžiausios ir geriausiai finansuojamos krūties vėžio problemas sprendžiančios organizacijos JAV, ambasadore.