Mirė 102-ejų Antrojo pasaulinio karo veteranas: užgeso pakeliui į D dienos minėjimą Prancūzijoje

Antrojo pasaulinio karo veteranas Robertas „Al“ Persichitti / Socialinių tinklų nuotrauka
Antrojo pasaulinio karo veteranas Robertas „Al“ Persichitti / Socialinių tinklų nuotrauka
Šaltinis: 15min.lt
2024-06-06 22:27
AA

Antrojo pasaulinio karo ir Jungtinių Valstijų karinio jūrų laivyno veteranas, 102 metų amžiaus Robertas „Al“ Persichitti vykęs į D dienos iškilmes Prancūzijoje, mirė į Europą plaukusiame laive, patvirtino JAV veteranų organizacija, kurią cituoja britų BBC naujienų tarnyba.

Iš Ročesterio Niujorko valstijoje kilusį senjorą vykti į metines Normandijoje atrinko Nacionalinis Antrojo pasaulinio karo muziejus Naujajame Orleane: jis ne tik organizavo kelionę, bet ir už ją sumokėjo, informavo CBS News vietos padalinys.

„Labai džiaugiuosi, kad važiuoju“, – sakė jis transliuotojui WROC-TV likus vos dienai iki išplaukimo laivu ir pridūrė, kad keliauti jį paskatino kardiologas.

Į D dienos 80-ųjų metinių minėjimo renginį išplaukęs R.„Al“ Persichitti gegužės 30 d. buvo išgabentas į ligoninę Vokietijoje po to, kai patyrė sveikatos sutrikimų laive. Jis mirė kitą dieną.

Kartu su juo į minėjimą vykęs bičiulis Alas DeCarlo sakė, kad prieš mirtį buvęs karys norėjo pasiklausyti savo mėgstamiausio dainininko Franko Sinatros, kurio dainas gydytojai grojo iš telefono.

BBC pažymėjo, kad veteranas dalyvavo sąjungininkų operacijoje Japonijoje ir yra prisimenamas kaip „puikus, kuklus žmogus“.

Jo mirtį patvirtinusi veteranų organizacija „Garbės skrydis“ socialiniuose tinkluose teigė, kad jis „drąsiai ir nedvejodamas tarnavo savo šaliai“.

Ši ne pelno siekianti organizacija padeda buvusiems JAV kariams nuvykti į atitinkamų karų, kuriuose jie kovojo, memorialus.

Veteranas taip pat buvo buvęs mokytojas. Balandžio mėn. vietos mokyklos mokiniai padėjo surengti gimtadienio šventę jo garbei.

2020 m. tuometinis senatorius Richas Funke jį paskyrė Niujorko valstijos senato Veteranų šlovės muziejaus garbės nariu.