Mirė aktorė, dukart „Oskaro“ laureatė Glenda Jackson

Glenda Jackson / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Glenda Jackson / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2023-06-15 13:53
AA

Ketvirtadienį mirė aktorė, dukart „Oskaro“ laureatė ir buvusi Jungtinės Karalystės parlamento narė Glenda Jackson, praneša BBC.

Apie Glendos Jackson mirtį ketvirtadienį pranešė jos agentas Lionelis Larneris.

Savo pareiškime jis teigė, G.Jackson, dukart „Oskaro“ apdovanojimą pelniusi aktorė ir politikė, šį rytą po trumpos ligos ramiai mirė savo namuose Blackheat rajone Londone. Šalia atkorės paskutinėmis gyvenimo akimirkomis buvo jos šeima.

Glendos Jackson gyvybė užgeso 87-erių.

Glenda Jackson / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Ji neseniai baigė filmuotis filme „The Great Escaper“, kuriame vaidino kartu su kino grandu Michaelu Caine'u.

G.Jackson tarptautine žvaigžde tapo septintajame dešimtmetyje. 1970 m. ji pelnė „Oskarą“ už pagrindinį vaidmenį filme „Women In Love“, o po trejų metų atsiėmė antrą apdovanojimą kaip geriausia aktorė. Šįkart pripažinimo ji sulaukė dėl vaidmens filme „A Touch of Class“.

Jos pasiekimų sąraše – karalienės Elizabeth I vaidmuo BBC dramoje „Elizabeth R“, dar dvi „Oskarų“ nominacijos, du „Emmy“ apdovanojimai ir „Tony“.

Glenda Jackson / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Nepaisant sėkmingos karjeros kino pasaulyje, G.Jackson niekada nesidomėjo socialiniais ir glamūriniais šios industrijos aspektais. Be to, jai visada rūpėjo politika, todėl ji atsisakė aktorystės ir 1992-2015 m. su atsidavimu dirbo dėl Jungtinės Karalystės gerovės.

Vis tik 2015 m. ji grįžo į kino pasaulį, kai per visuotinius rinkimus atsistatydino iš parlamento narės pareigų. 2019 m. ji suvaidino demencija sergančią moterį televizijos dramoje „Elizabeth Is Missing“ ir kitais metais pelnė televizijos BAFTA apdovanojimą už geriausią moters vaidmenį.

Fotogalerija:

Glenda Jackson (9 nuotr.)
+3