Mirė buvęs premjeras Adolfas Šleževičius

Adolfas Šleževičius / Olga Posaškova / BNS Foto nuotr.
Šaltinis: 15min
AA

Antradienio ryte, po ilgos ligos, mirė šeštosios Vyriausybės vadovas Adolfas Šleževičius, premjero postą užėmęs 1993-1996 metais. Apie tai feisbuke pranešė žurnalistas ir kolekcininkas Vilius Kavaliauskas. Adolfui Šleževičiui buvo 74 metai.

„Nors jis ir nebaigė savo kadencijos, tais metais šalis smarkiai pažengė į priekį: buvo išvesta užsienio kariuomenė, įvestas litas, suvaldyta infliacija, išsiplėtė šalies tarptautiniai ryšiai.

Į premjero postą atėjo gerai pasiruošęs: inžinierius mechanikas, mokėsi Liaudies ūkio akademijoje Maskvoje, dirbo maisto pramonės įmonėse, atgimimo metu – „Pienocentro“ pirmininku, Nepriklausomybės pradžioje – žemės ūkio ministro pirmuoju pavaduotoju. Vadovaudamas šalies ūkiui, darė ryžtingus sprendimus.

Tuo metu silpniausia grandis buvo bankų sistema. Nors jam ir buvo keliama byla dėl neteisėtai priskaičiuotų padidintų palūkanų, ji niekuo nepasibaigė. Pasitraukęs iš valstybinio darbo, buvo samdomas tarptautinių kompanijų įgyvendinti didelius pramoninius projektus.

Buvau A.Šleževičiaus komandoje, dirbau jo atstovu spaudai. Iš penkių premjerų, su kuriais teko dirbti, statau jį į geriausių administratorių eilę antruoju po Algirdo Brazausko“ – rašo V.Kavaliauskas.

Fotogalerija:

Adolfo Šleževičiaus gyvenimo akimirkos (28 nuotr.)
+22
Skaitykite daugiau