Mirė buvęs Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras R.Jancevičius

Ramutis Jancevičius / BNS nuotr.
Ramutis Jancevičius / BNS nuotr.
BNS
Šaltinis: BNS
2022-05-20 13:28
AA

Penktadienį mirė buvęs Vilniaus apygardos prokuratūros vadovas Ramutis Jancevičius.

Apie tai BNS patvirtino dabartinis Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Justas Laucius.

Tarnybą prokuratūroje R.Jancevičius baigė 2016 metų rugsėjį, dėl asmeninių priežasčių, susijusių su sveikata, vėliau dirbo „MG grupėje“, besivadinusioje koncernu „MG Baltic“.

63 metų teisininkas pastaruoju metu sunkiai sirgo.

„Man teko su juo dirbti kokių 15 metų, daug padaryta jam vadovaujant – V.Januškevičiaus gaujos byla ir kitos, Tauro banko byla. Viena didžiausių jo savybių buvo – atvirumas, bent jau man asmeniškai taip atrodė. Dėl darbinių reikalų nebuvo pas jį jokių emocijų, nieko neigiamo“, – BNS sakė Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras, Prokurorų profesinės sąjungos pirmininkas Julius Rėksnys.

„Sakydavo, kad viskas puikiai, jis sirgo, bet visada tikėjo gyvenimu. Uždegdavo savo optimizmu ir kitus. Sakydavo mums, kad „viskas bus gerai, pirmyn, darykit, žalia šviesa“, – pridūrė jis.

Ramutis Jancevičius / BNS nuotr.

Tarnybą prokuratūroje R.Jancevičius pradėjo 1982 metais, tik baigęs studijas Vilniaus universiteto Teisės fakultete. Nuo 1983 metų jis dirbo prokuratūros tardytoju, o 1985 metais buvo paskirtas Kupiškio vyriausiuoju prokuroru.

Nuo 1991 metų R.Jancevičius vadovavo Ukmergės rajono prokuratūrai. 1995 metais jis tapo Vilniaus miesto vyriausiuoju prokuroru, nuo 1997 metų vadovavo Vilniaus apygardos prokuratūrai.

R.Jancevičius yra vienas pirmųjų prokurorų, 1990 metų kovo mėnesį prisiekęs ištikimai tarnauti atkurtos Lietuvos nepriklausomai prokuratūrai.

Ilgamečiam prokurorui, vyriausiajam justicijos patarėjui už nepriekaištingą tarnybą ne kartą buvo pareikštos generalinio prokuroro padėkos, skirtos vardinės dovanos. 2005 metais R.Jancevičius apdovanotas Prokuroro garbės ženklo „Už nuopelnus“ II laipsnio medaliu.

Pirmasis apie R.Jancevičiaus mirtį pranešė naujienų portalas lrytas.lt.

Ramutis Jancevičius ir Gintaras Jasaitis / BNS nuotr.