Mirė dizaineris Paco Rabanne

Paco Rabanne / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Mirė ispanų kilmės dizaineris, vieno žinomiausių pasaulyje kvepalų prekės ženklo įkūrėjas Paco Rabanne. Mados legendai buvo 88 metai.

Žinią apie jo mirtį patvirtino Ispanijos bendrovė „Puig“, kuriai priklauso P.Rabanne vardiniai mados namai ir kvepalų kompanija.

Apie legendinio dizainerio mirtį pranešęs įmonės „Puig“ mados ir grožio prekių padalinio prezidentas José Manuelis Albesa išplatintame pareiškime P.Rabanne įvardijo kaip pokyčių iniciatorių.

Paco Rabanne / Shutterstock nuotr.

„Paco Rabanne transgresiją pavertė magnetine. Kas kitas galėjo paskatinti madingas Paryžiaus moteris reikalauti suknelių iš plastiko ir metalo?“ – kalbėjo Jose Manuelis Albesa.

„Jis savo drąsia, maištinga dvasia išskyrė iš kitų: P.Rabane yra tik vienas. Jam mirus, dar kartą prisimename jo didžiulę įtaką šiuolaikinei madai, kurios dvelksmas ir toliau gyvuos jo vardo mados namuose“, – pridūrė jis.

P. Rabanne'as buvo viena svarbiausių XX a. septintojo dešimtmečio kosminės mados judėjimo figūrų, garsėjęs tuo, kad savo drabužiuose naudojo metalą ir kitas netikėtas medžiagas.

1968 metais jis susivienijo su „Puig“ ir po metų kartu išleido pirmuosius kvepalus, o dar metais vėliau atsirado kvepalų linija, kuri ir šiandien yra viena populiariausių visame pasaulyje.

„Tai buvo svarbi mados asmenybė, jo drąsi, revoliucinga ir provokuojanti vizija, perteikta per unikalią estetiką“, – pareiškime sakė „Puig“ vadovas Marcas Puigas.

Paco Rabanne (1934–2023) (18 nuotr.)
+12
Skaitykite daugiau