Mirė Hagridą „Hario Poterio“ filmuose įkūnijęs Robbie Coltrane'as

Robbie Coltrane'as / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Penktadienį pasiekė skaudi žinia apie dar vienos Holivudo garsenybės netektį – mirė škotų aktorius Robbie Coltrane'as, labiausiai išgarsėjęs Hagrido vaidmeniu visuose aštuoniuose „Hario Poterio“ filmuose. Jo gyvybė užgeso būnant 72-ejų.

Žinią apie Robbie Coltrane'o mirtį „Deadline“ patvirtino jo agentė Belinda Wright.

„Hario Poterio“, „Džeimso Bondo“ ir serialo „Cracker“ žvaigždė mirė netoli savo namų Larberte, Škotijoje, esančioje ligoninėje. Ne vieną apdovanojimą pelnęs aktorius pastaruosius pora metų buvo silpnos sveikatos.

Robbie Coltrane'as / Vida Press nuotr.

R.Coltrane'o gedi ne tik gerbėjai, bet ir šeima – sesuo Annie Rae, vaikai Spenceris ir Alice bei jų motina, buvusi Robbie žmona Rhona Gemmell. Artimieji dėkoja ligoninės, kurioje buvo gydomas aktorius, medicinos personalui „už rūpestį ir diplomatiškumą“, rašo mirror.co.uk.

Škotijoje gimęs R.Coltrane'as buvo sėkmingas aktorius dar prieš imdamasis Hagrido vaidmens „Hario Poterio“ filmuose – jis vaidino detektyvą kriminaliniame seriale „Cracker“, taip pat sužibėjo dviejuose filmuose apie Džeimsą Bondą. Tačiau Hagrido personažas yra bene ryškiausias, pritraukęs daugiausia gerbėjų – tą pripažįsta ir velionio agentė.

Robbie Coltrane'as / „Scanpix“ nuotr.

„Robbie buvo unikalus talentas, kartu su seru Michaelu Gambonu pelnęs Guinnesso rekordą už tris iš eilės (1994, 1995 ir 1996 m.) pergales geriausio aktoriaus kategorijoje Britų akademijos kino ir televizijos apdovanojimuose už Fico vaidmenį „Granada TV“ seriale „Cracker“.

Robbie tikriausiai ilgus dešimtmečius bus geriausiai prisimenamas kaip Hagridas... Tai vaidmuo, kuris džiugino ir vaikus, ir suaugusiuosius, ir daugiau nei 20 metų kiekvieną savaitę jis dėl jo sulaukdavo gausybės gerbėjų laiškų.

Jam rašydavo ir „Džeimso Bondo“ gerbėjai, kad pagirtų jo vaidmenį filmuose „Auksinė akis“ ir „Viso pasaulio negana“, – sakė velionio aktoriaus agentė Belinda Wright.

Moteris pridūrė: „Jis buvo ne tik nuostabus aktorius, bet ir protingas, nuostabiai šmaikštus žmogus, ir po 40 metų, kai galėjau didžiuotis vadindamasi jo agente, man jo trūks.“

Po „Poteriados“ pabaigos R.Coltrane'as pasirodė tik keliuose filmuose, o 2012 m. dėl prastos sveikatos buvo priverstas keleriems metams apskritai stabdyti darbus. Vėliau, 2016 m., jis dar suvaidino keturių dalių televizijos dramoje „National Treasure“.

Robbie Coltrane'as / Vida Press nuotr.

2021-ųjų pabaigoje R.Coltrane'as pasirodė specialiame epizode, skirtame pirmojo „Hario Poterio“ filmo dvidešimtosioms metinėmis. Čia nesulaikė ašarų.

Robbie Coltrane'as, Emma Watson / „Scanpix“ nuotr.

„Šie filmai yra palikimas. Juos žiūrėjo mano vaikų karta, kuri vėliau juos rodys ir savo vaikams. Taigi, jūs galėsite „Harį Poterį“ matyti ir po 50-ties metų – deja, manęs nebebus, bet Hagridas išliks“, – kalbėjo aktorius.

Aktorius, „Hario Poterio“ žvaigždė Robbie Coltrane'as (22 nuotr.)
+16
Skaitykite daugiau