Mirė iš susprogdintos Mariupolio ligoninės evakuota gimdyvė, neišgyveno ir jos kūdikis

Mariupolio gimdymo namų subombordavimas / „Scanpix“ nuotr.
Mariupolio gimdymo namų subombordavimas / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2022-03-14 09:53
AA

Skaudi žinia. Nėščia moteris, kuri buvo evakuota iš subombarduotų Mariupolio gimdymo namų ir kurios nuotrauka sukrėtė visą pasaulį dėl Rusijos žiaurumo, neišgyveno. Mirė ir jos kūdikis, praneša „Sky News“.

Rusijos žiaurumui ribų nėra – kovo 9 dieną apgultame Ukrainos Mariupolio uostamiestyje per raketų ataką buvo susprogdinta vaikų ligoninė ir gimdymo namai.  Po ligoninės susprogdinimo internetą apskriejo ne viena šokiruojanti nuotrauka. Vienoje jų buvo užfiksuota nėščioji, gabenama į kitą ligoninę.

Kaip dabar skelbia „Sky News“, nuotraukoje užfiksuotos moters sužalojimai buvo sudėtingi – Ukrainos chirurgas Timuras Marinas nustatė, kad jos klubo kaulai buvo sutraiškyti, o dubuo atsiskyręs.

Teigiama, kad gydytojams bandant išgelbėti moterį ir supratus, kad jos kūdikis miršta, gimdyvė suriko: „Nužudykite mane dabar!“.

T.Marinas teigė, kad dėl sudėtingos motinos sveikatos būklės, kūdikis gimė per Cezario pjūvio operaciją. Deja, mažylis nerodė jokių gyvybės ženklų.

Galiausiai sutelkus dėmesį į moterį, daugiau nei 30 minučių trukęs motinos gaivinimas nedavė rezultatų.

„Abu mirė“, – konstatavo T.Marinas.

Mariupolio gimdymo namų subombordavimas / „Scanpix“ nuotr.

Kitos nėščiosios likimas

Sukrečiančios nuotraukos iš griuvėsiais likusios Mariupolio ligoninės praėjusią savaitę apskriejo pasaulį ir sukėlė pasipiktinimo bangą šiuo makabrišku Rusijos karių išpuoliu prieš moteris ir vaikus.

Kadras, kuomet iš bombarduotos ligoninės evakuojama besilaukianti sužalota ukrainietė Mariana Višegirskaja taip pat apskriejo visą pasaulį.

Mariana Višegirskaja / „Scanpix“ nuotr.

Vis dėlto M.Višegirskajos likimas buvo visai kitoks – savaitgalį buvo pranešta, kad ji pagimdė mergytę.

Visgi Rusijos propaganda ir čia sugebėjo priskleisti melų apie vos savo ir dukros gyvybę išgelbėjusią moterį.

Naujose nuotraukose Mariana Višegirskaja matoma ligoninėje besiilsinti su dukra Veronika, praneša „Associated Press“.

Mariana Višegirskaja / „Scanpix“ nuotr.

Pranešama, kad M.Višegirskaja yra grožio tinklaraštininkė ir influencerė, kurios „Instagram“ paskyrą seka daugiau nei 88 tūkst. žmonių.

Nors moteris vos per plauką išvengė mirties, Rusijos propaganda net tokioje situacijoje sugebėjo visą scenarijų apversti aukštyn kojomis: Rusijos ambasada Jungtinėje Karalystėje keliose tviterio žinutėse, kurios vėliau buvo pašalintos, teigė, kad minėta rusų karių sugriauta medicinos įstaiga „jau seniai neveikia“, tačiau ja naudojasi „neonacių“ ukrainiečių karinis batalionas, kuris prieš tai iškraustė darbuotojus.

Viename iš tviterio pranešimų buvo teigiama, kad moteris, kurią jie įvardijo kaip Marianną Podgurskają, naudojo „labai tikrovišką makiažą“, kad atrodytų, jog ji buvo sužeista, o tada neva buvo užfiksuota surežisuotoje scenoje.