Mirė kantri muzikos legenda Toby Keithas: kovojo iki paskutinės akimirkos

Toby Keith / Vida Press nuotr.
Toby Keith / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2024-02-06 13:48
AA

Amerikiečių kantri muzikos žvaigždė, dainų autorius, įrašų prodiuseris, verslininkas ir aktorius Toby Keithas mirė sulaukęs 62 metų. Anksčiau muzikantas yra minėjęs, kad jam buvo diagnozuotas skrandžio vėžys.

T.Keithas seniau kovą su vėžiu yra pavadinęs „sekinančia“, tačiau teigiama, kad jis kovojo oriai ir nepasidavė. Jam buvo taikoma chemoterapija, spinduliuotė, taip pat atlikta operacija.

„Toby Keithas vasario 5-osios naktį išėjo ramiai, apsuptas savo šeimos. Savo kovą jis kovojo su nuolankumu ir drąsa. Šiuo metu gerbkite jo šeimos privatumą“, – sakoma Keitho svetainėje ir socialiniuose tinkluose paskelbtame pranešime.

Muzikantas kilęs iš Oklahomos, jaunystėje dirbo naftos telkiniuose ir buvo pusiau profesionalus amerikietiškojo futbolo žaidėjas, kol 1990-aisiais tapo muzikantu.

Jo debiutinis singlas „Should've Been a Cowboy“, išleistas 1993 m., tapo populiariu hitu. Daina romantizuoja kaubojišką gyvenimo būdą.

Atlikėjo dainose dažnai buvo minimos patriotinės temos, o labiausiai prieštaringai vertinama daina „Courtesy of the Red White and Blue (The Angry American)“, išleista netrukus po rugsėjo 11-osios išpuolių. Ji sulaukė ir nemažai kritikos.

Per daugiau nei 30 metų trukusią karjerą muzikanto hitai patiko milijonams klausytojų. T.Keithas visame pasaulyje yra pardavęs daugiau nei 40 milijonų įrašų.

Bėgant metams jis grojo kelių JAV prezidentų, įskaitant George'ą W Busho, renginiuose.

Toby Keith / Vida Press nuotr.

2021 metais D.Trumpas T.Keithą apdovanojo Nacionaliniu menų medaliu.