Mirė kompozitorius Faustas Latėnas

Faustas Latėnas
Faustas Latėnas
Šaltinis: Žmonės
2020-11-04 01:15
AA

Netektis Lietuvos kultūros pasaulyje. Eidamas 65-uosius metus mirė kompozitorius Faustas Latėnas.

Liūdną žinią naktį į trečiadienį socialiniame tinkle pranešė Fausto Latėno dukra aktorė Elžbieta Latėnaitė.

„Nuo šio vakaro man teks toliau gyventi jau be Jo šilto glėbio ir rūpesčio. Tėtis mirė. Informaciją dėl atsisveikinimo su Juo pranešime vėliau“, – rašė E.Latėnaitė.

Faustas Latėnas su žmona menotyrininke Ramute Rachlevičiūte užaugino dvi dukras ir sūnų, kurio neteko 2014 m.

Kompozitoriaus brolis Algirdas Latėnas – žinomas šalyje aktorius ir režisierius.

Faustas Latėnas ir Ramutė Rachlevičiūtė / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Faustas Latėnas 1975 metais baigė Kauno J.Gruodžio aukštesniosios muzikos mokyklos Giedriaus Kuprevičiaus kompozicijos klasę, o 1980 metais – Lietuvos muzikos akademijos prof. Eduardo Balsio kompozicijos klasę.

Baigęs studijas ilgam susiejo savo likimą ir muziką su teatru: dirbo Vilniaus teatro „Lėlė“ direktoriumi; Vilniaus mažojo teatro muzikinės dalies vedėju meno vadovu, vėliau – Lietuvos valstybinio akademinio dramos teatro direktoriumi.

Faustas Latėnas (16 nuotr.)
+10

1999–2000 m. buvo Nacionalinio dramos teatro vadovas, 2000–2004 m. kartu su režisieriumi Rimu Tuminu vadovavo Vilniaus mažajam teatrui. 2011 metais paskirtas Lietuvos kultūros atašė Rusijoje.

Faustas Latėnas sukūrė muziką daugiau kaip 200-ams spektaklių, daugiau kaip 40-iai dokumentinių bei vaidybinių filmų, TV pastatymams. Taip pat jis – kūrinių okestrui, solo instrumentams, vokalui, chorui ir kt. autorius.

Pats kompozitorius savo kūrybos stilių buvo linkęs vadinti postrealizmu, kurio ryškiausias bruožas – ypatingas būsenų (džiaugsmo, liūdesio, sarkazmo ir t.t.) hipertrofavimas. Kūrinių harmonija pabrėžtinai romantinė. Faustas Latėnas buvo daugelio Lietuvos ir tarptautinių konkursų bei festivalių laureatas už originalią muziką.

Faustas Latėnas / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.