Mirė kultinio serialo „Vergė Izaura“ kūrėjas Miltonas Gonçalvesas

Miltonas Gonçalvesas / Rafael Lima ir „Scanpix“ nuotr.
Miltonas Gonçalvesas / Rafael Lima ir „Scanpix“ nuotr.
15min
Šaltinis: Žmonės
2022-06-04 09:35
AA

Mirė Brazilijos televizijos žvaigždė Miltonas Gonçalvesas. 87-erių aktorius ir režisierius buvo vienas iš kultinio Brazilijos televizijos serialo „Vergė Izaura“ kūrėjų.

Brazilijos televizijos kanalas „Globo“, su kuriuo garsusis režisierius ilgą laiką glaudžiai bendradarbiavo, praneša, kad aktorius bei režisierius M.Gonçalvesas mirė dar gegužės 30 d., pirmadienį.

Tačiau visuomenė apie šio kino kūrėjo netektį sužinojo tik birželio 1 d., trečiadienį. „Globo“ patvirtino, jog M.Gonçalvesas mirė savo namuose. Mirties priežastis – dar prieš dvejus metus patirto išeminio insulto padariniai.

Miltono Gonçalveso laidotuvės / „Scanpix“ nuotr.

M.Gonçalvesas buvo geriausiai žinomas dėl kultinio braziliško serialo „Vergė Izaura“. Ši brazilų sukurta melodrama tapo ypač populiari ne tik gimtojoje šalyje, bet ir daugybėje užsienio valstybių.

M.Gonçalvesas po sėkmės, kaip režisierius, neapleido ir savo kaip aktoriaus karjeros. Jis sukūrė dešimtis vaidmenų įvairiuose filmuose, serialuose ir teatro spektakliuose.

Miltonas Gonçalvesas / „Vida Press“ nuotr.

Režisierius buvo laikomas vienu įtakingiausių afroamerikiečių veikėjų kultūros srityje. Vyras kovojo už juodaodžių teises ir aktyviai dalyvavo pilietinėje veikloje.

M.Gonçalvesas gyveno su žmona Oda. Jiedu augino tris vaikus – dvi dukteris ir sūnų, kuris, sekdamas savo tėvo pėdomis, irgi tapo aktoriumi.