Mirė legendinis JAV pokalbių laidų vedėjas Larry Kingas

Larry Kingas / Vida Press nuotr.
Larry Kingas / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Žmonės
A
A

Eidamas 88-uosius savo gyvenimo metus mirė legendinis JAV laidų vedėjas, reporteris Larry Kingas, praneša „The Guardian“.

Dėl koronaviruso sukeltų komplikacijų L.Kingas buvo gydomas Los Andželo „Cedars-Sinai“ medicinos centre. Apie jo mirtį socialiniame tinkle „Twitter“ pranešta šeštadienį.

Lawrence’as Harvey Zeigeris gimė žydų išeivių iš Rusijos šeimoje 1933 metais lapkričio 19-ąją, Niujorke, JAV. Žymus laidų vedėjas tėčio Aarono, valdžiusio nuosavą restoraną, neteko, kai šiam buvo devyneri. Tuo tarpu siuvėja dirbusiai mamai Jennie, kurios šaknys siekia Lietuvą, teko visa našta ir rūpestis mažamečiais vaikais.

Būdamas 23 metų, jis išvyko į Floridą ieškotis darbo. 1957 metais tapo diskžokėju Majamio radijo stotyje ir pasikeitė pavardę, kai radijo vadovas jam pareiškė, jog jo tikroji pavardė yra „per daug etninė“. Kitoje Majamio paplūdimio radijo stotyje jis įrašinėdavo programas restorane, kalbindamas žiūrovus tiesioginiame eteryje.

Larry Kingas (1995 m.) / Vida Press nuotr.
Larry Kingas (1995 m.) / Vida Press nuotr.

1978 metais L.Kingas išvyko į Vašingtoną, kur vakarais vedė pokalbių laidą, kol jį pastebėjo 1980 metais įkurtas CNN kanalas, 1985-aisiais pasamdęs jį vesti vėlyvo vakaro programas. Milijonas žiūrovų Pokalbių laida „Larry King Live“ buvo rodoma nuo 1985 iki 2010 metų, šešis vakarus per savaitę daugiau nei 200 šalių. Pasak CNN, per šiuos metus buvo paimta 30 tūkst. interviu.

Pačiais geriausiais laikais laidą kiekvieną vakarą laidą žiūrėdavo po daugiau nei milijonas žiūrovų. Toks laidos populiarumas padarė L.Kingą kanalo žvaigžde ir leido jam derėtis dėl daugiau nei 7 mlrd. JAV dolerių metinio atlyginimo. Laida susidėjo iš dviejų dalių. Pirmojoje dalyje L.Kingas, paprastai pasiraitojęs marškinių rankoves ir ryšėdamas įvairių spalvų kaklaraiščius, kalbindavo svečius jam būdingi laisvu stiliumi.

Antroje laidos dalyje svečiai atsakydavo į žiūrovų iš viso pasaulio klausimus. „Aš neturiu nusistatymų. Nesilaikau nuomonės, kad žinau atsakymus, – L.Kingas papasakojo apie savo požiūrį į darbą 2017 metais „The Miami Herald“ duotame interviu. – Kalbėdamas dar niekada nieko neišmokau. Svarbu yra klausyti.“ Nors kritikams jo neįpareigojantis kalbinimo stilius atrodė per švelnus, kiti manė, kad tai buvo raktas į L.Kingo patrauklumą, kuris paskatino tiek daug žvaigždžių svečių ateiti į jo laidą ir kuris padėjo CNN užimti pozicijas.

Larry Kingas (1995 m.) / Vida Press nuotr.
Larry Kingas (1995 m.) / Vida Press nuotr.

„Nesiekiu gėdinti [svečių], taip pat nenoriu jiems gerintis, – 1995 metais eterio žvaigždė teigė naujienų agentūrai AFP. – Aš tiesiog esu smalsus.“ „Šou tęsiasi“ Baigęs dirbti CNN, L.Kingas toliau skelbė paimtus interviu savo tinklalapyje, o 2013 metais ėmė vesti naują laidą „Larry King Now“ kanale „Russia Today“, kurį finansuoja Rusijos vyriausybė.

Jo privatus gyvenimas taip pat buvo spalvingas: po 22 santuokos metų 2019 metais jis išsiskyrė su savo septintąja žmona Shawn Southwick (Šon Sautvik). Tai buvo aštuntosios žvaigždės skyrybos, nes su viena žmona jis buvo susituokęs du kartus. Atsisveikindamas su savo garsiąja laida L.Kingas ištarė: „Gal vietoj „viso gero“ verčiau ištarsiu „Iki?“

Larry Kingas / Vida Press nuotr.
Larry Kingas / Vida Press nuotr.

Per ilgametę žurnalisto karjerą Larry garsėjo ne tik savo interviu su pasaulio įžymybėmis bei gebėjimu prasibrauti į asmeniškiausias jų širdies kerteles, bet ir meilės nuotykiais.

1987 metais L.Kingas išgyveno širdies smūgį, o 2017 metais jam buvo diagnozuotas plaučių vėžys. 2019-aisiais vedėjas patyrė infarktą. Netrukus laukė dar vienas smūgis – mirė du iš penkių žurnalisto vaikų – nuo širdies smūgio sūnus Andy (65), o praėjus penkioms savaitėms, 2020-ųjų rugpjūtį, kovą su plaučių vėžiu pralaimėjo dukra Chaia (51).

Viename interviu, išspausdintame „The Guardian“, L.Kingas yra sakęs, jog labiausiai didžiuojasi savo vaikais ir apdovanojimais, įskaitant „Emmy“ už gyvenimo nupelnus.

Pranešama, kad L.Kingo interviu išliks kaip istoriniai 20-ojo amžiaus ir 21-ojo pradžios įrašai.