Mirė Lietuvos cirko legenda Laima Bereišytė: prisiminimuose – išskirtiniai šou ir ryžtas ligos akivaizdoje

Laima Bereišytė
Laima Bereišytė
Šaltinis: Žmonės
A
A

Anapilin iškeliavo cirko artistė ir cirko numerių scenaristė, režisierė Laima Bereišytė. Lietuvos cirko artistų dinastijos atstovė mirė sausio 31 dieną, eidama 64-uosius gyvenimo metus. Laimą Bereišytę daugelį metų pažinojusi magijos teatro „DiArchy“ magė Diana Gaičiūnaitė-Dirmė su portalu Žmonės.lt pasidalijo jautriais prisiminimais apie artistės šlovės laikus ir užklupusią ligą, kurios akivaizdoje ji išliko neįtikėtinai stipri.

Magė Diana Gaičiūnaitė-Dirmė apie žymią cirko artistę Laimą Bereišytę ir jos mirtį atsiliepė Itin jautriai. Jos susipažino dar Dianos vaikystėje, kai priklausė Lietuvos cirko kolektyvui.

„Mūsų gyvenimo keliai – labai panašūs, tik Laima buvo šiek tiek vyresnė. Man buvo dešimt, o ji jau buvo pripažinta cirko artistė, viena iš mano mokytojų, įkvėpusi savo profesionalumu. Džiaugiuosi, kad turėjau galimybę ją stebėti“, – portalui Žmonės.lt pasakojo Diana Gaičiūnaitė-Dirmė.

Magę itin žavėjo talentingos cirko artistės pasirodymai su žirgais. Vienas įsimintiniausių Laimos Bereišytės numerių – „Aukštoji jojimo mokykla“.

Laima Bereišytė / Asmeninio albumo nuotr.
Laima Bereišytė / Asmeninio albumo nuotr.

„Labai ryškiai pamenu, kaip atsiveria užuolaidos ir ant juodo didelio žirgo atjoja Laima, vilkinti ilga balta suknele. Įspūdingai atrodė ir ji pati, nes buvo labai graži moteris, bet ir jos šokis su žirgu. Pasirodymo metu skambėjo įvaraus žanro muzikos kūriniai, pagal kuriuos jiedu šoko valsą, tango ir kitus šokius. Elegantiškas, aristokratiškas numeris labai įsirėžė atmintin“, – prisimena Diana.

Diana Gaičiūnaitė-Dirmė ir Laima Bereišytė ryšį palaikė daugybę metų. Prieš kelerius metus L.Bereišytė neteko galimybės vaikščioti ir po to gerokai užsivėrė nuo aplinkos, tačiau su jaunystės drauge ryšių nenutraukė. Moterys po kelias valandas kalbėdavo telefonu ir leisdavosi į šlovingų laikų prisiminimus.

Diana Dirmė ir Laima Bereišytė / Asmeninio albumo nuotr.
Diana Dirmė ir Laima Bereišytė / Asmeninio albumo nuotr.

„Ji dalindavosi savo pasakojimais apie gastroles užsienyje, pasirodymus manieže. Beje, nors ji sunkiai sirgo, iškentė keletą sudėtingų operacijų ir nelengvą reabilitaciją, niekada nesiskųsdavo, savęs negailėjo ir kovojo. Jai nestigo ryžto ir noro gyventi. Manau, daug lėmė išugdytas cirko artisto charakteris – jei kažkas nepavyksta, darai tol, kol pasiseka“, – Žmonės.lt sako D.Gaičiūnaitė-Dirmė.

Anot jos, Lietuvos cirko legenda, netekusi galimybės vaikščioti, labiausiai bijojo vieno – būti įkalinta namie. Ji atidavė visas jėgas, kad bent su neįgaliojo vežimėliu galėtų ištrūkti ir gyventi pilnavertį gyvenimą.

„Įsivaizduokite, artistas, visą gyvenimą gastroliavęs ir buvęs tarp žmonių, to daryti nebegali. Situacija buvo sudėtinga dar ir todėl, nes sąlygos neįgaliesiems nėra pačios geriausios. Jiems namie teko daryti remontą ir mokytis viską daryti iš naujo“, – pasakoja Diana.

Laima Bereišytė / Asmeninio albumo nuotr.
Laima Bereišytė / Asmeninio albumo nuotr.
Laima Bereišytė / Asmeninio albumo nuotr.
Laima Bereišytė / Asmeninio albumo nuotr.

Laimą Bereišytę visą laiką slaugė jos vyras Anatolijus Gurovas, kuris ir tiesiogine, ir perkeltine prasme nešiojo žmoną ant rankų. D.Gaičiūnaitę-Dirmę itin žavi toks vyro atsidavimas ir pasiaukojimas, ne kiekvienas taip galėtų.

Diana Žmonės.lt pasakoja, kad kelerių metų periodas L.Bereišytės ir A.Gurovo šeimai nebuvo lengvas – jie neteko pragyvenimo šaltinio, nes artistė sirgo, o vyras ją prižiūrėjo, tačiau pagalbos jiedu niekada neprašė.

Situaciją dar apsunkino pandemija ir karantinas, visus žmones uždaręs namuose. Diana sako, kad L.Bereišytei šis etapas buvo sunkus ir, ko gero, galėjo pagreitinti jos išėjimą iš pasaulio.

Cirko artistė Laima Bereišytė bus laidojama ketvirtadienį, vasario 3 dieną.

Laima Bereišytė / Asmeninio albumo nuotr.
Laima Bereišytė / Asmeninio albumo nuotr.

Diana Gaičiūnaitė-Dirmė jautriu įrašu pasidalijo ir socialiniuose tinkluose.

„Šį pasaulį paliko Laima Bereišytė.

Laimutę pažinojau nuo vaikystės. Tai Lietuvos cirko artistų dinastijos atstovė, labai talentinga ir nuoširdi. Ji visą gyvenimą pašventė maniežui ir scenai, dovanojo žmonėms džiaugsmą, ir įkvėpimą. Prieš keletą metų Laima neteko galimybės vaiksčioti. Laima pusę metų praleido ligoninėje, iškentė tris sudėtingas operacijas, dieną ir naktį šalia savo žmonos budėjo jos vyras.

Kalbėdama su Laima po sunkios reabilitacijos supratau, kokia ji stipri. Sakė man, kad viską kantriai mokosi daryti iš naujo. Neprarado tvirtybės ir vilties gyventi pilnavertį gyvenimą. Labiausiai ji bijojo būti prikaustyta tarp keturių sienų... Kelis mėnesius norėjau jai paskambinti, bet vis atidėliodavau ir šiandien sužinojau, kad daugiau niekada neišgirsiu jos balso...

Laimute, atleisk... Prisiminsiu Tave visada... Sudie...“ – savo „Facebook“ paskyroje rašė magė D.Gaičiūnaitė-Dirmė.

Laima Bereišytė gimė 1958 m. gegužės 1-ąją Kaunelietuvių cirko artistų D.Bereišienės ir S.Bereišio šeimoje. L.Bereišytė – Lietuvos profesionalių cirko artistų dinastijos trečioji karta. Į gastroles su tėvais leidosi būdama pusantro mėnesio, cirko arenoje pasirodė nuo treų metukų ir dirbo su įžymiausiais cirko meno meistrais.

Nuo 1971 m. su motina ir tėvu priklausė kolektyvui „Vilnius“ ir demonstravo originalų numerį „Jėgos akrobatai“. 1979 m. parengė numerį „Aukštoji jojimo mokykla“. Keletų sezonų pasirodė Baltijos cirke.

Laima Bereišytė / Asmeninio albumo nuotr.
Laima Bereišytė / Asmeninio albumo nuotr.

1982 m. baigė Vilniaus universitetą, Filologijos fakultetą. 1994 m. su vyru Anatoly Gurovu sukūrė klounų duetą „Mylimas klounas“, nuo 2004 m. pasirodymuose dalyvavo duktė Kristina.

L.Bereišytė per savo karjerą aplankė daugybę Europos ir Azijos šalių, kuriose demontravo savo sugebėjimus manieže: Makao, Singapūrą, Hongkongą, Angliją, Švediją, Vengriją, Malaiziją, Tailandą, Japoniją, Arabų Emyratus, apvažiavo visą Rusiją ir buvusias sovietines respublikas. Dirbo Kijevo, Sankt Peterburgo, Maskvos „Jurijaus Nikulino“ ir kituose cirkuose.

Fotogalerija: