Mirė Lietuvos futbolo legenda Stasys Danisevičius

Stasys Danisevičius / Alfredo Pliadžio nuotr.
Stasys Danisevičius / Alfredo Pliadžio nuotr.
Šaltinis: 15min
2024-05-13 10:49
AA

Eidamas 67-uosius metus mirė istorinio Vilniaus „Žalgirio“ ir Lietuvos futbolo rinktinės saugas Stasys Danisevičius.

Lietuvos futbolas ir visas šalies sportas gedi.

„Savaitės pradžią pasitinkame liūdnomis naujienomis – eidamas 67-uosius metus anapilin iškeliavo legendinis Lietuvos futbolininkas, treneris Stasys Danisevičius, – pirmadienį pranešė Lietuvos futbolo federacijos paskyra feisbuke „Lietuvos futbolas“, – Ilsėkitės ramybėje, legenda.“

S.Danisevičius buvo vienas talentingiausių ir kūrybingiausių Vilniaus „Žalgirio“, kai komanda buvo aukštumoje.

Jis ir bendražygiai ilgam liks atmintyje tų, kurie regėjo, kaip skleidėsi ir kilo „Žalgiris“ 1980–1990 metais, išgyvenęs Lietuvos futbolo žydėjimą brėkštant šalies Nepriklausomybės aušrai.

Vilniaus „Žalgiris“ senais laikais. Stasys Danisevičius / „Scanpix“ nuotr.

Visą kelią nuo 2-osios lygos iki aukščiausios SSRS pirmenybėse perėjęs panevėžietis S.Danisevičius iš viso „Žalgiryje“ sužaidė 288 rungtynes, pelnė 34 įvarčius.

Dar labiau jis buvo vertinamas dėl kūrėjo gyslelės ir rezultatyvių perdavimų. Sykį per mačą su tų laikų SSSR lydere Minsko „Dinamo“ žalgiriečiai atliko 28 perdavimus iš eilės, o prie tais laikais kuriamos lietuviškos „tiki-takos“ labai prisidėjo ir S.Danisevičius.

Vilniaus „Žalgiris“ senais laikais. / „Scanpix“ nuotr.

1979 ir 1984 metais jis buvo išrinktas geriausiu Lietuvos futbolininku.

Vėliau, netikėtai būdamas 28-erių vidurio saugas tapo nereikalingu „Žalgiriui“ 1985 metais, kai kilo nesutarimai su treneriu Benjaminu Zelkevičiumi.

Vėliau S.Danisevičius žaidė „Atlante“, Vilniaus „Paneryje“, o būdamas 34-erių sužaidė ir pirmosiose oficialiose Lietuvos rinktinės rungtynėse su Šiaurės Airija.

Iš viso Lietuvos rinktinėje jis sužaidė 11 mačų.

1994-1995-aisiais S.Danisevičius buvo pirmą kartą įkurtos Lietuvos olimpinės U21 rinktinės, kurioje rungtyniavo ne vienas žinomas Lietuvos futbolininkas, treneris.

Vilniaus „Žalgirio“ legendai Stasiui Danisevičiui – 60 / Sauliaus Čirbos nuotr.

Paragavęs futbolo mokyklos trenerio darbo, S.Danisevičius vienas pirmųjų iš žalgiriečių pasuko į verslą ir ten rado savo vietą – vadovavo langus gaminančiai įmonei.

Dar praėjusių metų rudenį S.Danisevičius žaidė Lietuvos ir FIFA legendų rungtynėse Kaune.