Mirė majoras Andrius Dilda – Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo viešųjų ryšių karininkas

Andrius Dilda / LNK nuotr.
Andrius Dilda / LNK nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2023-02-01 14:50
AA

Mirė Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo viešųjų ryšių karininkas, majoras Andrius Dilda.

Skaudžią žinią apie Andriaus Dildos mirtį pranešė Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija.

„Šiandien gedime kartu su artimaisiais... Lietuva neteko doro ir garbingo karininko. Šeima – mylimo vyro, sūnaus, tėčio. Ilsėkis ramybėje. Užuojauta artimiesiems, draugams, ginklo broliams bei sesėms“, – rašoma Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos puslapyje.

Primename, kad Andrius Dilda buvo Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo viešųjų ryšių karininkas.

Praėjusių metų kovą A.Dilda laidoje „Šeškinės 20“ pasidalijo ne tik asmeninėmis įžvalgomis, bet ir stengėsi paaiškinti realią situaciją ir karo grėsmę Lietuvoje.

„Šiuo metu Lietuvos karinė parengtis yra adekvati situacijai, kuri yra tiek pas mus prie sienų, tiek visoje Europoje. Kariai vykdo užduotis, vykdo pratybas, tiek mūsų kariai, tiek sąjungininkai, kurie yra Lietuvos teritorijoje. Tikrai nemanau, kad reiktų jaudintis dėl šiandieninės situacijos. Norėčiau nuraminti Lietuvos gyventojus ir svečius, kad čia jūs tikrai galite jaustis saugiai.“

„Tai, kad Lietuva yra NATO narė, yra besąlygiškas saugumo jausmas. Tikrai ne paslaptis visiems, kad per visą laiką, kiek egzistuoja NATO, sakykime, kaip struktūra, aljansas – nei viena šalis priklausanti jai nebuvo užpulta ar kitaip paveikta priešininkų. Atgrasymas tikrai veikia. Mes prisidedame prie saugumo, tiek mes vykstame, tiek pas mus kitų šalių NATO kariai atvyksta. Aljansas yra stiprus ir pilnai pasirengęs atremti bet kokią grėsmę“, – prieš beveik metus raminančiai kalbėjo Andrius Dilda.