Mirė M.K.Čiurlionio anūkė skulptorė O.Zubovaitė-Palukaitienė

Ona Zubovaitė-Palukaitienė / M.K.Čiurlionio namų nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt, BNS
AA

Sekmadienį mirė Sofijos ir Konstantino Čiurlionių anūkė Ona Zubovaitė-Palukaitienė, pranešė M.K.Čiulionio namai feisbuke. Jai prieš daugiau nei savaitę suėjo 84-eri.

„Dalia buvo neeilinis žmogus, talentinga skulptorė, kantri mokytoja, didelę dalį savo gyvenimo paskyrusi savo senelių kūrybos ir atminimo sklaidai. Tiems, kam teko garbė Dalią pažinti, ji atmintyje visada išliks kaip vienas jautriausių ir išmintingiausių žmonių. Džiaugiamės turėję galimybę bendradarbiauti ir iš jos mokytis“, – skelbiama pranešime.

„Reiškiame didelę užuojautą šeimai bei visiems Dalią mylintiems. Dangus pasipildė dar vienu šviesiu žmogumi. Pakelkime šiandien akis į dangų ir sukalbėkime maldelę už Dalios sielą. Tesiilsi“, – rašo M.K.Čiurlionio namai savo pranešime.

D.O.Zubovaitė gimė 1938 metais Kaune. Jos seneliai – vienas žymiausių Lietuvos dailininkų ir kompozitorių M.K.Čiurlionis ir rašytoja Sofija Kymantaitė-Čiurlionienė, tėvas – architektas Vladimiras Zubovas, motina – rašytoja Danutė Čiurlionytė- Zubovienė.

1956 metais ji baigė Kauno vidurinę dailės mokyklą, 1962 metais – Lietuvos valstybinį dailės institutą Vilniuje ir įgijo dailininkės skulptorės specialybę.

D.O.Zubovaitė-Palukaitienė yra dirbusi mokytoja keliose mokyklose Kaune, keramikos gamykloje „Jesia“ gintaro cecho dailininke, vadovavo Kauno vidurinei dailės mokyklai.

Išėjusi į pensiją 2003 metais, ji tvarkė giminės kūrybinius archyvus, prižiūrėjo S. Kymantaitės-Čiurlionienės kambarį, tęsė kūrybinį skulptorės darbą, teigiama Elektrėnų muziejaus interneto svetainėje.

D.O.Zubovaitė-Palukaitienė ten minima tarp kitų muziejaus kūrėjų.

Ji yra apdovanota Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino ordino 1-ojo laipsnio medaliu už nuopelnus Lietuvai.

Skaitykite daugiau