Mirė piktadarę seriale „Vergė Izaura“ įkūnijusi L.Garcia: dėl kultinio vaidmens patyrė net išpuolius

Lea Garcia / Vida Press nuotr.
Lea Garcia / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2023-08-29 19:34
AA

Rugpjūčio 15-ąją mirė brazilų aktorė Lea Garcia, išgarsėjusi vaidmenimis „Oskarą“ pelniusiame filme „Juodasis Orfėjas“ ir legendiniame seriale „Vergė Izaura“.

L.Garciai buvo 90 metų.

Apie aktorės mirtį pranešė jos artimieji kino žvaigždės instagramo paskyroje. Teigiama, kad Lea Garcia mirė nuo širdies ligų komplikacijų, būdama ligoninėje.

Po aktorės mirties gydymo įstaigoje jos sūnui Marcelo Garcia, kuris taip pa buvo ir L.Garcios vadybininkas, buvo perduotas apdovanojimas už kino žvaigždės viso gyvenimo nuopelnus Gramado kino festivalyje.

Aktorės Lea Garcia ir Lourdes de Oliveira 1960 metais / Vida Press nuotr.

Per savo turiningą karjerą, prasidėjusią dar šeštajame dešimtmetyje, M.Garcia sukūrė daugiau nei 100 vaidmenų teatre, kine ir televizijoje.

Didžiulės sėkmės sulaukė jos vaidmuo 1976 metais pasirodžiusioje telenovelėje „Vergė Izaura“ (Escrava Isaura), kuri buvo sukurta pagal 1875 metais pasirodžiusio rašytojo Bernardo Guimaraeso romaną. Šis serialas buvo rodomas daugiau nei 80 šalių.

Lea Garcia seriale „Vergė Izaura“ / Serialo kadras

Telenovelėje L.Garcia atliko piktadarės Rozos, kenkusios pagrindinei veikėjai gražuolei Izaurai, vaidmenį.

L.Garcia yra atviravusi, kad dėl šio piktadarės vaidmens jai teko patirti nemažai Izauros gerbėjų išpuolių ir nemalonumų – gatvėje praeiviai ją užkabinėdavo, nevengdavo trinktelėti, o namų, kuriuose ji gyveno, langai buvo daužomi, ant sienų buvo rašomi keiksmažodžiai.