Mirė radijo ir TV laidų vedėja N.Strackienė-Taylor: užgeso prieš pat 77-ąjį gimtadienį

Neonila Strackienė-Taylor / Socialinių tinklų nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Visų šventųjų dieną mirė buvusi Lietuvos televizijos Kauno redakcijos režisierė, radijo ir TV laidų vedėja, buvusi Lietuvos žurnalistų sąjungos narė Neonila Strackienė-Taylor. Moters gyvybė užgeso iki 77-ojo gimtadienio likus 2 dienoms.

Naujieną apie žurnalistės Neonilos Strackienės-Taylor mirtį lapkričio 1-ąją pranešė laidos „Krepšinio pasaulyje“ kūrėjas Vidas Mačiulis. Gedintis kolega prisiminė jos gyvenimą ir darbus.

„LŽS Kauno apskrities skyriaus valdybos narys Teodoras Biliūnas tik ką pranešė liūdną žinią: šiandien (antradienį – red. past.) 7 val. Onkologinėje ligoninėje mirė Lietuvos valstybinės konservatorijos auklėtinė, buvusi Lietuvos televizijos Kauno redakcijos režisierė, radijo ir TV laidų vedėja, buvusi Lietuvos žurnalistų sąjungos narė Neonila Strackienė-Taylor.

Prieš keletą dienų buvusiam kolegai televizijos operatoriui Jonui Dirsei mūsų Nelė, taip ją vadindavome, paskambino iš Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno ligoninės (buvusi Raudonojo kryžiaus) palatos, sakė, kad medikai ieško priežasties, dėl ko jai skauda nugarą. Ir kai iki 77-tojo gimtadienio teliko vos pora dienų, Nelė iškeliavo pas savo tėvelį, mamą, dvi dukras Moniką ir Kristiną, kurios dėl sunkios ligos labai jaunos paliko gedinčią mamą.

Neonila Strackienė-Taylor / Socialinių tinklų nuotr.

Nelė mama tapo savo vaikaitėms Martai ir Marijai. Buvo, ir jau nebėra švelnios, rūpestingos, jautrios kolegės. Neonila Strackienė, dar prieš išvykdama gyventi į Jungtines Amerikos valstijas, prieš 22 metus mūsų bendroje knygoje „Pėdsakai. Apie laiką save ir kolegas“ parašė prisiminimus apie LRT Kauno redakciją „Atpažink save...“.

„Žymus virtuozas smuikininkas Vladimiras Spivakovas interviu metu į mano klausimą, kas visgi jam yra muzika, atsakė: „Muzika – tai mūsų sielų kalba“. Gal ir per drąsu būtų žinomos pasaulyje asmenybės mintį susieti su televizija. Tačiau ji artima, ko gero, tampa tada, kai joje išvystame savo atšvaitus.

„Gyvenimai mūsų įvairūs, tokie kaip ir mes patys: ieškantys, mylintys, besijuokiantys, susirūpinę ir būtinai svajojantys. Atpažinkite ekrane ir už kadro ... save“, – rašė prieš dvi dešimtys metų kolegė.

Deja, buvusiųjų televizijos žiūrovai ar radijo klausytojai jau neprisimena, neatpažįsta gatvėje. Laikas – negailestingas, tačiau mūsų bendras kūrybinis darbas, ieškojimai, atradimai ir praradimai taip suartina, kad šią liūdną lapkričio pirmąją, kai kapinėse pagerbiame ne tik savo artimuosius, bet prisimename ir mus jau palikusius bendradarbius. Šiandien mintimis, o sekmadienį kapinėse, ištarkime: Sudiev, Nele. Ilsėkis ramybėje...“ , – rašė Vidas Mačiulis.

AMŽINĄJĮ ATILSĮ. NEONILA STRACKIENĖ – TAYLOR (1945 11 03 – 2022 11 01). LŽS Kauno apskrities skyriaus valdybos narys...

Posted by Vidas Mačiulis on 2022 m. lapkričio 1 d., antradienis

Žurnalistas pranešė, kur bus galima atsisveikinti su Neonila Strackiene-Taylor. Jos palaikai bus pašarvoti laidojimo namuose ,,Rekviem“ (Jonavos g. 41 A, Kaunas) šeštadienį 15 val., o laidotuvės vyks sekmadienį 13 val.

Skaitykite daugiau