Mirė seniausia pasaulio moteris Francisca Susano: jai buvo 124-eri

Seniausia pasaulio moteris Francisca Susano / Socialinių tinklų nuotr.
Seniausia pasaulio moteris Francisca Susano / Socialinių tinklų nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2021-11-28 14:03
AA

Prieš kelias diena užgeso seniausios moters pasaulyje – filipinietės Franciscos Susano – gyvybė. Garbaus amžiaus senolė anapilin iškeliavo eidama 125-uosius metus, rašo people.com.

Francisca Susano, dar žinoma kaip Lola Iska, mirė šį pirmadienį. Tikima, kad 124 metų moteris buvo ne tik seniausias žmogus Filipinuose, bet ir visame pasaulyje.

Apie vietinės gyventojos mirtį pranešė Kabankalano miesto, esančio Negros Occidental provincijoje, valdžios atstovai. Liūdna žinia jie pasidalijo oficialiame miesto valdžios puslapyje socialiniame tinkle „Facebook“.

Seniausia pasaulio moteris Francisca Susano / Socialinių tinklų nuotr.

„Su liūdesiu širdyje priėmėme žinią, kad lapkričio 22 d. mirė mūsų mylimoji Lola Francisca Susano.

Lola Iska yra laikoma seniausiu Negros Occidental provincijos ir Filipinų žmogumi. Oficialus jos pareiškimas dėl seniausio pasaulio žmogaus, sulaukusio 124 metų, statuso yra patvirtintas Gineso rekordų knygos.

Visi Kabankalano miesto žmonės užjaučia Lolos Iskos šeimą netekties laikotarpiu ir meldžiasi kartu su ja. Lola Iska visada išliks mūsų įkvėpėja ir pasididžiavimas“, – rašė valdžios pareigūnai.

Seniausia pasaulio moteris Francisca Susano / Socialinių tinklų nuotr.

Franciscos Susano mirties priežastis šiuo metu tiriama, CNN Philippines sakė miesto viešosios informacijos pareigūnas J.C.Gonzalesas. Anksčiau šią savaitę buvo pranešta, kad šimtametei bus atliktas COVID-19 testas, nors Susano nepasižymėjo jokiais simptomais, pranešančiais apie artėjančią mirtį.

F.Susano arba Lola Iska gimė 1897 m. rugsėjo 11 d. Buvo manoma, kad Lola yra vienintelis gyvas žmogus, gimęs dar XIX amžiuje, nors Gineso rekordų knyga dar rugsėjį nebuvo patvirtinusi fakto dėl moters amžiaus ir jį tikrino.

Pasak „Metro UK“, F.Susano savo ilgą gyvenimą skyrė daugiausiai augalinei mitybai ir susilaikė nuo alkoholio.

Fotogalerija:

Seniausia pasaulio moteris Francisca Susano (6 nuotr.)