Mirė talentingas režisierių asistentas ir aktorius Mindaugas Jusčius: „Buvo tikras teatro riteris“
Lapkričio 26 dieną po sunkios ligos mirė Lietuvos nacionalinio dramos teatro režisierių asistentas Mindaugas Jusčius. Šią žinią pranešė Lietuvos nacionalinis dramos teatras (LNDT).
Kaip rašo LNDT, režisierių asistentu M.Jusčius dirbo 33 metus – nuo 1988-ųjų.
„Jis buvo vienas iš žiūrovams nematomų teatro žmonių, tarsi jungtis tarp režisierių, aktorių ir techninio personalo„, – skelbia LNDT.
M.Jusčius prisidėjo prie daugybės, visiems gerai žinomų spektaklių, tokių kaip „Išvarymas“, „Tartiufas“, „Atžalynas“, „Trys seserys“, „Įstabioji ir graudžioji Romeo ir Džuljetos istorija“, „Miegantys“, „Alisa“, „Julija“ atsiradimo, vesdavo spektaklių repeticijas“.
Lietuvos nacionalinis dramos teatras nuoširdžiai užjaučia Mindaugo artimuosius ir visus kartu dirbusius kolegas.
Atsisveikinimas ir laidotuvės – gruodžio 1-ąją
Atsisveikinti M.Jusčiumi bus galima gruodžio 1 d., trečiadienį, nuo 10 iki 12 val. Vilniaus laidojimo rūmuose (Olandų g. 22, Vilnius) 1-oje salėje. Urna išnešama gruodžio 1 d. 12 val., laidotuvės vyks Karveliškių kapinėse.
Jautriai apie buvusį teatro kolegą penktadienį socialiniuose tinkluose atsiliepė ir režisierius Oskaras Koršunovas. Mindaugas Jusčius buvo jo ilgametis bendražygis ir draugas.
„Pomriežas – taip anksčiau vadindavo režisieriaus asistentus. Mano bendražygis ir draugas. Su juo padariau beveik visus savo spektaklius LNDT, tokius kaip „Išvarymas“, „Roberto Zucco“, „P.S. Byla OK“ ir daugelį kitų. Pradėjome, man rodos, nuo 1990-ųjų, „Ten būti čia“ ir „Senė“. Daug buvo visko – sklidinų ir tuščių taurių, sėkmingų premjerų ir gastrolių. Buvo ir pravalų.
Pomriežas – tai žmogus, kuris procese yra artimiausias režisieriui, ant kurio pečių gula visa atsakomybė, kuris ateina iš aktorių stovyklos, bet niekada, bent jau tokie kaip Mindaugas, neišduoda režisieriaus. Pomriežas geriau už režisierių žino, spektaklis bus sėkmė ar pravalas. Visgi, bet kokiu atveju, skirtingai nei režisierius, pomriežas lieka su tuo spektakliu ir neša jį per visą jo repertuarinį gyvenimą kaip pergalės vainiką arba kaip kryžių. Tik jam niekada niekas neploja, nors būtent jis viską neša ant savo pečių.
Mindaugas LNDT pradirbo virš 30 metų – tokių žmonių teatre lieka vis mažiau. Senasis teatras miršta nebe estetine prasme, bet realiai. Miršta didieji, kaip Eimuntas Nekrošius ar Laimonas Noreika. Miršta ir mažieji, ant kurių pečių stovėjo tie didieji. Miršta senasis teatras ir man labai jo gaila. Mindaugas visuomet būdavo teatre, dirbo ne tik kaip pomriežas, bet ir buvo režisierių asistentų cecho vedėjas, taip pat dirbo aktoriumi, vaidino daugelyje LNDT spektaklių. Jis dirbo su beveik visais LNDT režisieriais. Tai buvo tikras teatro žmogus, pergyvenęs už kiekvieną teatro atodūsį, niekada nepailstantis ir nesiilsintis. Gero tau dangiško teatro, Mindaugai“, – rašė O.Koršunovas.