Mirtina dozė: kiek puodelių kavos, alkoholio ar vandens jus galėtų pražudyti?

Kava / „Fotolia“ nuotr.
Kava / „Fotolia“ nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2015-09-10 13:00
AA

Kava naudinga dėl daugelio priežasčių – ji padeda pabusti, yra puikaus skonio bei aromato ir turi sveikatai naudingų savybių. Tiesa, tik tuo atveju, jei vartojama saikingai.

Nemažai pliusų sveikatai turi ir vanduo – be jo juk net neišgyventume! Tačiau ar kada susimąstėte, kokia yra šių gėrimų ir alkoholio mirtina dozė?

Kiek reikėtų išgerti kavos ar vandens puodelių ir kiek alkoholio taurelių, kad mūsų organizmas nustotų funkcionuoti? Į šiuos klausimus atsako moksliniais faktais ir tyrimais paremtas vaizdo įrašas.

Tai kiekgi kavos būtų jau per daug žmogaus organizmui? Atsakymas – 70 puodelių. Ir tai tik tuomet, jei sveriate bent jau 70 kilogramų. O tiek, anot to paties vaizdo įrašo autorių, žmogui išgerti tiesiog neįmanoma, nes tiek daug kavos netilptų į skrandį.

Alkoholio vartojimas pernelyg dideliais kiekiais taip pat neišeitų į naudą, veikiau priešingai – po trylikos stipraus gėrimo taurelių nustotų veikti jūsų gyvybinės funkcijos.

Taip pat skaitykite: Psichoterapeutas Marius Gabrilavičius: „Neįmanoma išsiugdyti valios kontroliuoti alkoholį“ (I dalis)

Ir nemanykite, kad vandens galite gerti kiek tik norite – jo suvartoti per daug taip pat įmanoma. Tiesa, dėl to tektų gerokai pasistengti, mat jo reikėtų išgerti daugiau kaip šešis litrus. Tuomet suremtų galvos skausmai, o galiausiai – itin ekstremaliais atvejais – ir mirtis.

Mirtina šokolado dozė yra net 85 pilno dydžio plytelės jas valgant vieną po kitos.

Lygiai tas pats grėstų ir suvalgius pernelyg daug šokolado, tiesa, ir čia derėtų pasistengti, mat mirtina šokolado dozė yra net 85 pilno dydžio plytelės jas valgant vieną po kitos.

Svarstote, kiek laiko galėtumėte išbūti po vandeniu nekvėpavę? Labai neilgai – vos po 4 minučių nekvėpavimo jau būtų padaryta žala smegenims, o po 6 minučių – visai uždustumėte. Nors šį laiką įmanoma ir pailginti – kai kurie narai išsitreniravę po vandeniu nekvėpuoti net ir iki 20 minučių!

Šiuos ir daugiau mokslinių faktų, sužinosite pažūrėję vaizdo įrašą (anglų kalba):