Mįslingųjų labirintų paslaptys

Labirintas / Fotolia nuotr.
Labirintas / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2017-01-27 14:27
AA

Labirintai – labai senas žmonijos kūrinys. Jų pėdsakų randama dar senovės Irane, Egipte, dabartinės Didžiosios Britanijos bei Kretos teritorijose ir kituose žemės kampeliuose. Ar žinote, kad įvairių šalių mene vaizduojami labirintai – ne vien susidomėjimą žadinantis kūrinys, bet ir dvasinę prasmę turintis ženklas?

Šių klaidžių takelių prasmė – įvairi. Kas pirmasis juos sukūrė, dar ir dabar yra didžiulė paslaptis, kurios mokslininkams niekaip nesiseka atskleisti.

Labirintai praeityje buvo naudojami dvasiniams tikslams – kaip arenos, kuriose buvo atliekami apeiginiai šokiai, turintys padėti apsiginti nuo blogio. Ne vieno labirinto plotas siekė dešimtis tūkstančių kvadratinių metrų.

Faraonai labirintuose slėpė savo kapavietes, o ankstyviesiems krikščionims labirintai priminė klaidų mirtingųjų kelią į rojų (tai liudija labirintas prie Šartrezo katedros Prancūzijoje). Tiesa, vėliau, jau Renesanso laikais, klaidžių vingių simbolis pradėtas sieti su nuodėme, o tiesaus kelio ženklas – su tiesa.

Takų raizginiai laikyti ir dvasios labirintais, kurie simbolizuoja troškimą įveikti kliūtis ir rasti teisingą kelią ieškant Dievo.

Viduramžiais Europoje veikė slaptas judėjimas, kurio nariai tikino, kad labirintas – tai kelias, vedantis į išmintį.

Kelias į kitą pasaulį

Labirintų sukūrimo istorija verčia ne tik grįžti į gūdžią praeitį, bet ir atidžiau patyrinėti anapusinį pasaulį.

Labirintų sukūrimo istorija verčia ne tik grįžti į gūdžią praeitį, bet ir atidžiau patyrinėti anapusinį pasaulį.

Visi skaitėme graikų mitus, tačiau kad ten aprašoma mitologinio graikų karaliaus Mino, gyvenusio Kretoje, istorija gali turėti realių, ir šiais laikais randamų ženklų, rodos, vargiai tikėtina. Pasak mito, karaliaus žmonai pasimylėjus su jaučiu, gimė pabaisa Minotauras, kurį karalius Minas pasmerkė klaidžioti požeminiame Kretos labirinte. Archeologiniai tyrinėjimai rodo, kad Minotauro labirintas nėra tik legenda – rastos griuvėsių liekanos ją patvirtina.

Kad ir kokiam tikslui buvo kuriami labirintai, šie paslaptingi takeliai padėjo žmonėms dvasiškai tobulėti, nugalėti baimes, atlikti dvasinius ritualus.

Labirintų yra ir Lietuvoje

Pastaruoju metu ir Lietuvoje įrengtas ne vienas labirintas. Daugelis jų – vasaros savaitgalių pramoga. Po kukurūzų labirintą paklaidžioti ieškant išėjimo smagu tiek mažiems, tiek dideliems. O štai netoli Platelių ežero įkurti energiniai labirintai, pasak jų kūrėjų, turi labai konkrečią paskirtį ir poveikį. Jie nėra painūs, neturi aukštų uždarų sienų. Teigiama, kad vis keičiant ėjimo kryptį, keičiasi ir žmogaus suvokimas, nes informacija iš vieno smegenų pusrutulio perduodama į kitą. Taigi ėjimas labirintu skatina mąstyti, aiškiau ir sąmoningiau suvokti dalykus.

Asmeninė praktika

Bioenergetikai pripažįsta, kad, žingsniuojant labirintu, galima greičiau rasti atsakymą į kankinantį klausimą. Todėl į labirintą ženkite išsikėlusios sau kokį nors tikslą ir galvodamos, kad vingiuoti takeliai yra džiaugsminga bei šventa vieta. Nereikia būti itin rimtai nusiteikus, tačiau susikaupusios ir laikydamosi tylos, lengviau pajusite labirinto energiją, be to, ir kitiems netrukdysite.

Jei norite, kad ėjimas labirintu būtų naudingas, įeikite į jį galvoje turėdamos kokią nors vieną jums svarbią mintį ar klausimą. Ieškodamos, kaip išeiti, nepamirškite, kad labirintas – simbolinė erdvė, ir jame, kaip ir gyvenime, nėra vieno teisingo kelio.