MO muziejaus architektūroje – neįprasta Danieliaus Libeskindo improvizacija
Ketvirtadienį Vilniuje duris atvėręs MO muziejus – ambicingas ir daug jėgų pareikalavęs projektas. Tiesa, nedaugelis žino, kad, projektuojant išskirtinę meno erdvę, Danielis Libeskindas nesilaikė sau įprasto braižo.
Kartu su pasaulinio garso žvaigžde Danieliumi Libeskindu dirbo Lietuvos architektų studija „Do Architects“, projekto partnere bei vadove tapo Andrė Baldišiūtė. Puikaus dviejų šalių bendradarbiavimo rezultatu šiandien džiaugiasi ne tik sostinės gyventojai, bet ir jos lankytojai.
Per ketvitadienį vykusį atidarymą Danielis Libeskindas MO įvardijo, kaip vieną iš mažesnių, tačiau pačių mylimiausių savo darbų. Pasaulinio garso architektas prisipažino – MO struktūra, tam tikros detalės – išklysta iš daugelį metų jo rinktosi kelio.
MO muziejus – nauja reikšminga kultūrinė erdvė Vilniaus mieste. Privačia Viktoro ir Danguolės Butkų iniciatyva muziejuje pristatoma išskirtinė Lietuvos modernaus ir šiuolaikinio vaizduojamojo meno kolekcija.
MO muziejus suprojektuotas su centrine pastatą skrodžiančia lauko ertme – trijų lygių viešam naudojimui skirta terasa. Nuo gatvės pusės esančios aikštės laiptai veda į amfiteatro terasą. Ši viešoji lauko erdvė yra tarsi pastato viduje, bet atvira visą parą miestiečių renginiams. Ji yra šiandienos Vilniaus uždaro senamiesčio kiemo interpretacija su paliktais atvirais vartais stebėti miestą.
Beveik ketvirtadalis viso sklypo ploto skirta žaliajai erdvei – MO skulptūrų sodui. Jame įsikūrė nacionalinės premijos laureatų skulptūros. Muziejaus pastatas aplink save kuria įvairią aplinką miestiečiams ir miesto svečiams, ji yra skirta susitikti ir bendrauti, ramiai skaityti knygą. Aplink pastatą sukasi ir įsiterpia daug skirtingų erdvių.
Kaip teigia įmonės „Do Architects“ atstovai, architektūrai buvo keliamas tikslas – kad pastatas ir erdvės padėtų muziejaus misijai – taptų meno erdve, įkvepiančia laisvalaikiui.
Ketvirtadienį Danielis Libeskindas padėkojo visai komandai: „Tai meno šventė, žmonių šventė. Geriausias dalykas, kuris tik galėjo nutikti. Tai labai ypatingas projektas, nes sutikęs Danguolę ir Viktorą Butkus supratau, kad jie turėjo aiškią viziją ir atkaklumo tą viziją įgyvendinti“, – sakė architektas, kurio žodžiai buvo palydėti ovacijomis.
Vėliau D. Libeskindas pasakojo, kad MO muziejus nuo jo kitų projektų skiriasi interjero detalėmis – foje įkomponuoti išraiškingi, sraigtiniai laiptai. Minkštų formų objektai paprastai nebūdingi šio architekto braižui.
Nuo 2018 m. spalio 18 dienos MO tampa gero laisvalaikio vieta. Čia užsukti kviečia parodos, kinas, edukaciniai užsiėmimai, koncertai ir kiti renginiai, skirti įvairioms amžiaus grupėms. Vienas iš MO tikslų yra burti aktyvią bendruomenę – MOdernistus – kurie palaiko MO idėją ir padeda kurti naująjį muziejų drauge.
„Žurnalą „Žmonės“ ir MO muziejų šią savaitę suvienijo ne tik panašūs logotipai, inspiravę mus netikėtam proginiam prekės ženklo virsmui. Sutampa ir mūsų tikslai – auditorijai kalbėti populiariai, nepaisant temų sudėtingumo, ir būti kokybiško laiko sau garantu“, – sako žurnalo „Žmonės“ rinkodaros vadovė Gabrielė Burbienė.
Tapęs MO muziejaus partneriu, žurnalas „Žmonės“ pasiūlys ir ypatingą nuolaidą savo skaitytojams. Nuo spalio 25 dienos iki pat šių metų pabaigos žurnalas „Žmonės“ ketvirtadieniais taps 50 % nuolaida į muziejų MO – pateikę naują žurnalo numerį, lankytojai bilietą galės įsigyti už pusę kainos.