Moby: „Stebiuosi, kad yra šalių, kur kailių pramonė dar neuždrausta“

Moby / „Scanpix“/„Sipa USA“ nuotr.
Moby / „Scanpix“/„Sipa USA“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2016-05-19 11:41
AA

Trečiadienį paviešintame vaizdo įraše elektroninės muzikos kūrėjas, dainininkas, prodiuseris ir didžėjus Moby, kuris jau daug metų garsėja kaip gyvūnų gynėjas, prisistato esąs organizacijos „Tušti narvai“ („Open Cages“) narys ir skatina žiūrovus taip pat tokiais tapti bei paremti gyvūnų teisių judėjimą.

„Tušti narvai“ įsikūrė neseniai, susijungus dviem gyvūnų teisių organizacijoms – lenkų „Otwarte klatki“ ir lietuvių „Tušti narvai“. Abi organizacijos – palyginus jaunos (įsteigtos prieš 3 ir 2 metus) ir dar iki susijungdamos dirbo ties kailiui bei maistui auginamų gyvūnų problemomis, o taip pat vykdė kampanijas, skatinusias mažinti mėsos vartojimą. Susijungusios jos ketina toliau dirbti fermos gyvūnų srityje ir plėstis visoje Rytų Europoje.

Jau kurį laiką gyvulininkystės ir žvėrininkystės pramonėje matoma aiški tendencija kraustytis į Europos rytus. Vakarų Europos valstybės sistemiškai kelia gyvūnų gerovės standartus, o laikas nuo laiko ir apskritai uždraudžia kai kurias praktikas bei atskiras gyvūnų pramonės šakas. Tokiais atvejais atitinkamos veiklos atstovai dažniausiai iškelia ūkius į Rytų Europos šalis, kuriose reikalavimai mažesni, o neretai ir egzistuojantieji nėra nuosekliai įgyvendinami praktikoje dėl skurdesnių išteklių, kuriuos vyriausybės gali skirti įstatymų priežiūrai.

„Gyvūnų teisių organizacijoms Rytų Europoje reikia ne ką mažiau, o kartais ir daugiau pagalbos bei paramos nei panašioms grupėms Vakaruose. Moby mus šiuo klausimu suprato puikiai, bet būtų labai smagu, kad tai suprastų ir visuomenė, kurioje gyvename. Gyvūnų teisių aktyvizmas turi judėti į regionus, kuriuose plečiasi gyvulininkystė. Bet plėtoti efektyvų aktyvizmą šalyse, kuriose praktiškai nėra savanoriškos veiklos tradicijų, o taip pat nuolat susiduriama su išteklių trūkumu, įmanoma tik sulaukus gyvūnų mylėtojų iš viso pasaulio pagalbos“, – teigia vienas iš „Tuščių narvų“ įkūrėjų Pawelas Rawicki.