Modelio karjerą S.Samojauskaitė iškeitė į papuošalų kūrybą: sėkmės paslaptis – kurti tai, kas artima

Simona Samojauskaitė ir jos darbai / Redos Mickevičiūtės ir Asmeninio archyvo nuotr.
Simona Samojauskaitė ir jos darbai / Redos Mickevičiūtės ir Asmeninio archyvo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
A
A

Trapūs, minimalistiniai juvelyrės Simonos Samojauskaitės kūriniai – jos išskirtinumo ženklas. Kadaise modelio karjeros atsisakiusi lietuvė dabar save realizuoja papuošalų kūryboje.

Meno istorijos studijas baigusi Simona daug metų buvo modelis. Jai šypsojosi sėkmė ant Milano, Tokijo, Londono podiumų. Tačiau baigusi studijas – būtent tada, kai gaudavo geriausių modelių darbo pasiūlymų, ji pradėjo jausti, kad yra ne savo vietoje. Tuo metu gyvenusi Londone, ji laisvalaikiu domėdavosi menininkų dirbtuvėmis, mažų prekinių ženklų veikla. Kažkodėl patraukė juvelyrika. Juokdamasi prisimena, kaip užsisakė dėžę specialių įrankių ir namuose sau sulitavo sidabro žiedelį su taškeliu. Simboliška, kad tas papuošalas iki šiol yra Simonos vizitinė kortelė, tik kuriamas jau ne tik iš sidabro, bet ir iš aukso, o taškelį kartais  atstoja perlas arba deimantas.

Simona Samojauskaitė / Gedmanto Kropio / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Simona Samojauskaitė / Gedmanto Kropio / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Na, o tada, grįžusi į gimtąją Marijampolę Simona pamatė skelbimą, kad juvelyras sostinėje ieško padėjėjos. Parašė jam, kad mielai pabandytų, nors dar mažai ką moka. Ir jau kitą dieną atsirado Vilniuje, kur laiminga jaučiasi iki šiol.

Simona vis dar negali patikėti, kad taip greitai ją įsuko juvelyrikos verpetas: planavusi galbūt dar kur nors to meno ir amato pasimokyti, po keturių mėnesių ji jau iš to gyveno: jos dirbinius pradėjo pirkti draugai ir jų  draugai, modelių agentūrų, su kuriomis anksčiau bendradarbiavo, vadovės, kolegės manekenės.

Juvelyrė svarsto, kad jos sėkmės paslaptis – kad pradėjo kurti tai, kas pačiai labai artima ir ko Lietuvoje tuo metu trūko – švaraus dizaino, gyventi netrukdančių papuošalų.   

Dabar minimalistinius Simonos žiedelius vyrai ateina užsakyti sužadėtuvėms. Ši juokiasi, kad neretai paklausus, ar jie turi kokį nors mylimosios žiedą – kad pagal jo dydį galėtų pagaminti skirtąjį pirštis, išgirsta, kad ta moteris nemėgsta papuošalų. „Tai – ir mano istorija: kol nepradėjau kurti, visai nesipuošiau. Tačiau dabar juvelyrikos ant mano kūno vis daugiau: vienus dirbinius nešioju, nes smagūs, gražūs, kitus – nes noriu išbandyti, ar patogūs.“

Na, o būtent dėl dažnų būsimų sužadėtinių klausimų, ar žiedelis galėtų būti su briliantu, šie brangieji akmenys, taip pat perlai, atėjo ir į jos kūrybą.  

Šiandien Simona pristato savo naujausią kolekciją, kurios modeliu tapo jos gera bičiulė, karjeros aukštumų modelių pasaulyje pasiekusi Julija Steponavičiūtė.  

Be klasikinių baltų deimantų, jau matytų S.Samojauskaitės kūryboje, „Flora“ kolekcijoje taip pat naudojami ir skirtingų žalių atspalvių deimantai bei turmalinai. Jų spalvinės kompozicijos sukuria persiliejančių tonų įspūdį, imituoja gamtoje sutinkamas švelnios bei intensyvios žalumos variacijas. Kaip teigia pati juvelyrė, tai gimė iš pastebėjimo, kad gamtoje net tos pačios rūšies augalai išauga savaip unikalūs.

Kolekcijos idėją perteikia ir fotosesija, kurios autorė – fotografė Vika Paškelytė. Modelis Julija Steponavičiūtė demonstruoja ryškiausius kolekcijos dirbinius bei atspindi mintį, kad tiek žmogus, tiek juvelyrikai naudojami metalai bei akmenys yra gamtos kūriniai, tad jų sinergija sukuria įstabų grožį.