Modelio Kristinos Tučkutės 300 tūkst. litų skola Lietuvai mažėja, tačiau labai nežymiai

Kristina Tučkutė / Asmeninio albumo nuotr.
Kristina Tučkutė / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2013-06-07 13:41
AA

Nors Kristina Tučkutė pasaulyje garsėja manekenės amplua, Lietuvoje per pastaruosius mėnesius ją išgarsino ne tokie garbūs dalykai. Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija šių metų pradžioje pranešė, kad gražuolė neskuba vykdyti įsipareigojimų Lietuvai, o jos skola artėja prie 300 tūkst. litų. Pasirodo, skolos išieškojimu pradėjus rūpintis antstoliams, reikalai ėmė judėti į priekį.

„Viskas yra labai paprasta. Mano advokatai jau ėmė viską tvarkyti ir, kiek žinau, pavyko susisiekti ir susitarti su mokesčių inspekcija. Kadangi šiais reikalais rūpinasi mano teisininkai, aš daugiau detalių nežinau“, – portalui Žmonės.lt komentavo K.Tučkutė.

Apie pradėtas grąžinti skolas portalui Žmonės.lt patvirtino ir Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos atstovė spaudai Laima Domakienė. Ji patikino, kad bendravimas tarp skolininkės ir VMI pagaliau užsimezgė.

„Bendravimas su mokesčių mokėtoja vyksta. Įsiskolinimas biudžetui mažėja, tačiau labai nežymiai. Kadangi sprendimas dėl Kristinos Tučkutės skolos išieškojimo yra įsiteisėjęs ir niekaip negali būti keičiamas, jo vykdymu užsiima antstoliai“, – sakė Klaipėdos AVMI atstovė spaudai L.Domarkienė.

Ji patikino, kad iš sėkmingą karjerą padariusios K.Tučkutės skolos buvo susigrąžinta kol kas juokinga suma. „Kaip jau minėjome, jos skola valstybei, su delspinigiais ir baudomis, siekia apie 300 tūkst. litų, per antstolius ji jau grąžino kelis tūkstančius litų“, – sakė J. Domarkienė.

Bauda už pajamų slėpimą

Portalas Žmonės.lt jau rašė, kad Klaipėdos AVMI išaiškino atvejį, kuomet užsienyje sėkmingą modelio karjerą padariusi klaipėdietė Kristina Tučkutė nuslėpė gavusi per 0,5 mln. litų pajamų. Mat manekenė Lietuvoje pajamas deklaravo tik vienais metais, o deklaracijoje nurodė gavusi tik kiek daugiau nei 17 tūkst. litų pajamų, nuo kurių sumokėjo 4,5 tūkst. litų pajamų mokesčio. Tais metais deklaruota pajamų suma buvo keliolika kartų mažesnė už realiai gautą, o kitąmet lietuvaitė deklaracijos net nesiteikė pateikti. Susisiekus su Italijos mokesčių administratoriumi paaiškėjo, kad jokių mokesčių ji nemokėjo ne tik Lietuvoje, bet ir Italijoje.  

300 tūkst. litų, kuriuos per neribotą laiką gelbstint antstoliams privalo sumokėti manekenė, sudaro 165 tūkst. litų  nesumokėto gyventojų pajamų mokesčio, taip pat bauda ir nemaža suma delspinigių, kuri kasdien auga iki šiol.

Modelis į nemalonumus su mokesčių inspekcija pateko po TV laidos, kurioje ji tikino per dieną uždirbanti 35 tūkstančius litų.