Modelių agentūros įkūrėja J.Sadauskienė persirgo COVID-19: „Tai – sunki liga, kuri tave silpnina“

Jolanta Sadauskienė
Jolanta Sadauskienė
Šaltinis: Žmonės
2020-09-08 16:28
AA

Modelių agentūros „Modilina“ įkūrėja Jolanta Sadauskienė prisipažino persirgusi koronavirusu. Žmonės.lt Jolanta sakė, kad nors liga jos ilgai nekankino, COVID-19 – sudėtingas virusas, nė kiek nepanašus į peršalimą ar gripą.

„Nereikia tikėti pasakomis, kad nors žmogus neturi simptomų ir serga lengva forma, šis virusas nedaro savo darbo ir negriauna jūsų iš vidaus. Juk viso pasaulio medicina kovoja dėl vakcinos ar teisingo gydymo atradimo. Ne šiaip pasaulis sustojo, oro uostai tapo tušti, užsidarė sienos ir sugriuvo ekonomika“, – kalbėjo Jolanta.

J.Sadauskienė prisipažino, kad gyvenime serga labai retai, prie jos nekimba peršalimo ligos, tačiau šįkart jai staiga smarkiai šoktelėjo temperatūra. „Labai išsigandau. Ne kiek dėl savęs, kiek dėl artimųjų. Kai sužinojau, kad susirgau koronavirusu, aplankė labai ne koks jausmas. Tikėjausi, kad kažkas kažką protingo man pasakys, susisieks, patars, kaip gydytis arba bent jau suteiks elementarią medicininę pagalbą – atliks paprastą kraujo tyrimą ar plaučius peršvies. Juk žinoti, kaip organizmą paveikė liga – kiekvieno mokesčius mokančio piliečio teisė. Deja, ne šioje šalyje“, – pasakojo Jolanta, neslėpdama nusivylimo sveikatos sistema.

Jolanta Sadauskienė

„Man pasakė, kad važiuočiau į ligoninę, jeigu pasijusiu blogiau, pradėsiu dusti. Bet juk aš nenoriu dusti, aš noriu tam užkirsti kelią, kad nebūtų komplikacijų. Deja, iš valstybinių institucijų Lietuvoje niekas nepasiūlo tarptautiniuose protokoluose naudojamos schemos – taip yra formų, su kuriomis organizmas susidoroja lengviau, taip buvo ir mano atveju, tačiau negavau pagalbos tokios, kokios tikėjausi“, – kalbėjo modelių agentūros įkūrėja.

Jolanta prisipažino, kad nuo viruso labai saugojosi, o nuo ko galėjo užsikrėsti – neįsivaizduoja. „Keičiau kaukes, nešiojau pirštines, esu įsigijusi net chirurginius akinius, kepures. Labai saugojau savo artimuosius, mamą, kuriai yra 80 metų. Kas apkrėtė – nežinau. Mano namo kieme turėjome svečių, tačiau visi stengėmės laikytis atstumo. Buvo gražus oras, vakaras. Po to vakaro keturi žmonės, kurie dalyvavo susitikime, pajuto simptomus, kosulį, dusulį, silpnumą. O aš iš pradžių nejutau nieko. Po poros dienų stipriai pakilo temperatūra. Gydžiausi namuose, vaistų negėriau – galbūt kokią tabletę teko išgerti tik nuo galvos skausmo. Pati sau leidausi papildus, vitaminus, kurie stiprina imuninę sistemą. Deja, kad sulauktum dėmesio, pas mus reikia sulaukti komplikacijų“, – sakė J.Sadauskienė.

Jolanta Sadauskienė

Moteris teigė, kad blogai jautėsi savaitę. „Korona yra labai sunki liga, ji nėra nei gripas, nei peršalimas. Ji tave ėda ir silpnina. Sunku atsikelti iš lovos, silpna net gulėti. Ši liga banguoja – temperatūra tai pakyla, tai nukrenta. Uoslė vis atsirasdavo ir vėl išnykdavo. Visa laimė, kad neužsikrėtė mano mama, kuri priklauso visom įmanom rizikos grupėm. Dėkoju Dievui, kad ir darbe, grožio industrijoje, daug kas šiuo metu atostogavo, todėl taip pat pavyko išvengti kontakto“, – kalbėjo Jolanta.

Jolanta Sadauskienė (11 nuotr.)
+5