Mokslininkai dalijasi gera žinia: baigiama kurti vakcina nuo spuogų

Veido odos priežiūra / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
AA

Daugelis žmonių visame pasaulyje kenčia nuo spuogų ir inkštirų, o kai kuriuos kankina net itin nemaloni liga – aknė. Mokslininkai turi gerų žinių – baigiama kurti vakcina nuo spuogų, kuri gali padėti išspręsti veido odos problemas.

Jau netrukus vakcina bus išbandyta su pacientais ir patikrinta, kiek yra efektyvi. Viliamasi, kad maždaug po poros metų ji jau galėtų pasiekti vartotojus.

Įvairaus amžiaus žmones varginanti aknė netrukus gali tapti lengvai išsprendžiama problema. JAV Kalifornijos universiteto mokslininkai paskelbė, kad jau baigia sukurti vakciną nuo spuogų. Jau netrukus ji bus išbandyta su pacientais ir patikrinta, kiek yra efektyvi. Viliamasi, kad maždaug po poros metų ši vakcina jau galėtų pasiekti vartotojus.

Žmonių, turinčių riebią odą, poros būna išsiplėtusios, jos užsikemša dėl intensyvesnės riebalinių liaukų veiklos, todėl atsiranda inkštirų ir spuogų. Riebią odą gali lemti daugybė veiksnių: riebalų liaukos, netinkama priežiūra, netinkama mityba, stresas, hormoninės pusiausvyros sutrikimai, menstruacinio ciklo sutrikimai, nėštumas, menopauzė, kiaušidžių ligos, netinkamos kosmetinės priemonės.

Negydant ir netinkamai prižiūrinti riebią veido odą, gali išsivystyti aknė. Tai labai nemaloni odos liga, kurios pasekmės – pūlingi spuogai, nuo kurių dažniausiai lieka randai. Todėl turint riebią odą, reikia ją tinkamai prižiūrėti.

Padės išspręsti daugelį kamuojančias problemas?

„Spuogus skatina Propionibacterium acnes bakterijos, kurios žmogaus organizme gyvena ir dauginasi visą gyvenimą. Mes negalėjome sukurti vakcinos joms pašalinti, nes jos tam tikrais atvejais yra būtinos žmogaus organizmui. Atradome toksinių baltymų antikūną, naikinantį ne bakterijas, o uždegimą, kurį sukelia ant odos paviršiaus patekusios Propionibacterium acnes“, – sako Kalifornijos universiteto profesorius ir projekto vyriausias tyrėjas Erikas Huangas.

TAIP PAT SKAITYKITE: Turite riebią odą? Jums reikia atsiminti keletą taisyklių

Spuogas / „Fotolia“ nuotr.

Skirta ne tik paaugliams

Naujoji vakcina skirta ne tik paaugliams, kuriuos spuogai vargina brendimo laikotarpiu, bet ir suaugusiems žmonėms. Vien tik Amerikoje per metus aknė diagnozuojama 50 milijonų žmonių, sparčiai daugėja tokių, kuriems yra 30–40 metų. Būtent tai ir paskatino mokslininkus pabandyti sukurti vakciną.

„Visame pasaulyje spuogai jau yra tarsi epidemija, daugybę žmonių vargina aknė. Ir tai nėra tik paauglių problema. Aknę nulemia genetika, įvairios dietos, hormonų pokyčiai, stresas, netinkama odos priežiūra ir kt. Blogiausia, kad nėra efektyvių priemonių, kurios padėtų su šia problema susidoroti“, – teigia kita šios mokslininkų grupės narė dermatologė Stefani Williams.

TAIP PAT SKAITYKITE: Ar tikrai vyras turi būti tik šiek tiek gražesnis už velnią?

Sekite naujienas ir mūsų „Facebook“ puslapyje!

Skaitykite daugiau