Mokslininkai: geriausias laikas miegui, seksui, sportui ir kitoms veikloms pagal jūsų tipą

Žadintuvas / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
AA

Norite padidinti savo produktyvumą, numesti svorio ar džiaugtis kokybiškesniu seksualiniu gyvenimu? Problema gali slypėti ne tame, kaip mes tai darome, o tame, jog renkamės netinkamą laiką šioms veikloms, rašoma nypost.com.

Anot psichologo Michaelo Breuso, dauguma knygų (savipagalbos), mums sako, kaip turėtume elgtis, tačiau nė viena nepasako, kada. Jo knyga „The Power of When“, yra būtent tai, ko reikia.

Atkreipęs dėmesį į tai, kad laikas yra reikšmingas faktorius, padedantis išspręsti bėdas, Michaelas Breusas sako, kad kiekvieno mūsų vidinis laikrodis yra skirtingas. Jis išskiria keturis tipus: delfiną, liūtą, mešką ir vilką. Kiekvienam šiam tipui būdingi skirtingi asmenybės bruožai, miego poreikis ir pan. Esmė tame, kad pagal savo tipą pasirinkę tinkamą veiklos laiką (tų veiklų autoriaus knygoje yra 75), tai įgyvendinsime kur kas kokybiškiau.

Taigi, šiek tiek apie chronotipus – kuriam jūs priklausote?

Delfinai

Asmenybė: atsargus, introvertas, neurotiškas, protingas.

Elgesys: vengia rizikingų situacijų, siekia tobulumo, koncentruojasi į detales.

Miegas: prabunda nepailsėję ir taip jaučiasi iki vakaro, kol galiausiai „įšoka“ į ritmą. Miega jautriai, gali daug kartų prabusti, dėl nerimastingumo linkę į nemigą, kai prabunda naktį, gali ilgai galvoti, ką pasakė ar padarė ne taip.

Delfinai puikiausiai dirba vieni, nėra linkę konfrontuoti, jiems nereikia komandos. Fizinė veikla būtina tam, kad pažabotų stresą. Svorio dažniausiai jiems nereikia numesti, kadangi jų KMI neretai mažesnis už vidutinį.

Liūtai

Asmenybė: atsakingas, stabilus, praktiškas, optimistas.

Elgesys: nepasiduoda, kol nepasiekia tikslo, pirmenybę teikia sveikatai ir fizinei formai.

Miegas: anksti keliasi, vakare jaučiasi pavargęs, greitai užmiega. Produktyvumo ir aktyvumo pikas – rytas ir pusiaudienis.

Liūtai visus darbus atlieka anksti ryte, kadangi tada jų mąstymas aštriausias. Rytas jiems tinka ir fizinei formai tobulinti. Liūtai turi aiškius tikslus, strategiją, planus ir dažniausiai užima vadovaujamąsias pareigas.

Lokys

Asmenybė: atsargūs, draugiški, atviri.

Elgesys: vengia konfliktų, siekia būti sveikais, svarbiausia jiems laimė, galimybė jaustis ramiai.

Miegas: atsikelia „sustingę“, pavargsta dienos vidury arba vakare, miega labai giliai, bet ne taip ilgai, kaip jiems norėtųsi. Produktyviausi nuo ryto iki vidurdienio.

Ryte jiems reikia daugiau laiko išsibudinti, dažnai jaučia alkį, todėl prieš valgį jiems patariama atlikti kelis pratimus, pusvalandį pasivaikščioti, kad pagreitėtų medžiagų apykaita. Nemėgsta dramų.

Vilkai

Asmenybė: impulsyvūs, pesimistai, kūrybingi, ekstravertai

Elgesys: mėgsta rizikuoti, ieško malonumų, naujovių, reaguoja emocionaliai.

Miegas: miego trukmė vidutiniška, sunkiai keliasi ryte, todėl atsibusti padeda trumpas pasivaikščiojimas. Vėlų rytą ir vėlų vakarą šie žmonės yra aktyviausi ir produktyviausi. Dažniausiai yra linkę kentėti dėl svorio problemų.

Taigi, kada eiti miegoti pagal savo chronotipą?

„8 valandų miego taisyklė – tai mitas“, – tikina M. Breusas. Jis sako, kad daugumai žmonių užtenka 7 valandų, tuo tarpu delfinams – 6. Psichologas sako, kad į lovą gultis patariama tik miego ir sekso atveju, kad tai asocijuotųsi su miegu.

Delfinai: 23.30 val.

Liūtai: 22. 00 val.

Vilkai: apie vidurnaktį.

Lokiai: 23 val.

Kada eiti pabėgioti?

Sporto laikas, pasak specialisto, priklauso nuo mūsų tikslų. Norime sudeginti riebalus, nusiraminti ar pasiekti aukštumų? M. Breusas delfinams pataria bėgioti 7.30 ryte, nes jie sunkiai nusiramina, o bėgiojimas gali tapti puikia dienos pradžia.

Delfinai: 7.30 val.

Liūtai: 17.30 val.

Vilkai: 18 val.

Lokiai: 7.30 ryte arba 12 val. dieną.

TAIP PAT SKAITYKITE: Ar esate patrauklus žmogus, parodo vaiko reakcija

Geriausias laikas prabusti

Kada geriausia pramerkti akis? Pavyzdžiui, lokiai mėgsta dienos šviesą, todėl gali miegoti atitrauktomis užuolaidomis.

Delfinai: 6.30 val.

Liūtai: 5.30 arba 6.00 val.

Vilkai: 7.30 val.

Lokiai: 7 val.

Geriausias laikas gerti kavą

Pasak specialistų, dvi valandos nuo prabudimo ir likus 6 valandoms iki miego, kavos gerti nederėtų. M. Breusas tikina, jog jeigu kavą gersime tik prabudę, taip tik dar labiau dehidratuosime organizmą.

Delfinai: nuo 8.30 iki 11 val., nuo 13 iki 14 val.

Liūtai: nuo 8 iki 10 val., nuo 14 iki 16 val.

Vilkai: nuo 12 iki 14 val.

Lokiai: nuo 9.30 iki 11.30 val., nuo 13.30 iki 15.30 val.

TAIP PAT SKAITYKITE: 4 situacijos, kai turėtumėte atsisakyti kavos

Geriausias laikas mokytis

Kada geriausia išmokti ko nors naujo? Kaip miegas, virškinimas ir socializacija, taip ir mokymasis turi tam tikrus cirkadinius ritmus. Kaip tikina M. Breusas „mūsų chronotipas atskleidžia ne tik tai, kada prabundate ir kada jaučiatės nuvargę, bet ir smegenų veiklos aktyvumą“.

Delfinai: nuo 15 iki 21 val.

Liūtai: nuo 8 iki 12 val.

Vilkai: nuo 17 val. iki vidurnakčio.

Lokiai: nuo 10 val. iki 14 val.

Geriausias laikas mylėtis

Taigi, kada esame seksualiai aktyviausi? M. Breusas sako, kad seksas tinkamu metu ne tik suteikia energijos, bet ir padeda numalšinti stresą, stimuliuoja kūrybingumą.

Žinoma, jeigu jūsų ir partnerio chronotipai skiriasi, reikėtų ieškoti labiausiai tinkamo laiko abiems. Seksą psichologas vadina kitokia komunikacijos forma, todėl jeigu ruošiatės komunikuoti, turite rinktis tokį laiką, kad būtumėte išklausyti.

Delfinai: 20 val.

Liūtai: nuo 6 iki 7 val.

Vilkai: 10 val. ryte arba 22.30 val.

Lokiai: 7 val. ryte arba 21 val.

Skaitykite daugiau