Mokslininkai tikina atradę efektyviausią būdą mesti rūkyti
Jau daugelį metų tiek mokslininkai, tiek gydytojai, tiek ir kiekvienas rūkantis žmogus svarsto, koks yra efektyviausias būdas mesti rūkyti: ar daryti tai pamažu, ar cigarečių atsisakyti iš karto.
Oksfordo universitete atliktas ir žurnale „Annals of Internal Medicine“ publikuotas tyrimas galiausiai pateikė atsakymą, praneša huffingtonpost.com.
Mokslininkė Lindson-Hawley su kolegomis ištyrė daugiau kaip 700 ilgą rūkymo stažą turinčių britų, surūkydavusių bent 15 cigarečių per dieną ir norinčių atsikratyti šio žalingo įpročio.
TAIP PAT SKAITYKITE: Lengvo būdo mesti rūkyti Lietuvoje mokantis Evaldas Žvirblis: „Kuo ilgiau ir daugiau rūkote, tuo lengviau ir mesite“
Pusei tyrimo dalyvių buvo pasiūlyta išsirinkti metimo rūkyti dieną ir nuo jos visiškai atsisakyti cigarečių, o kitos pusės buvo paprašyta mesti rūkyti pamažu, bet ne ilgiau kaip per dvi savaites.
Abiem grupėms buvo pasiūlyta elgesio terapija ir įvairios pagalbinės priemonės metimui rūkyti: kramtomosios gumos, nikotino pleistrai ar purškikliai.
Praėjus mėnesiui po galutinės abiejų grupių metimo rūkyti dienos, 49 proc. iš tų, kurie šio įpročio atsisakė staiga, vis dar nerūkė, o tarp tų, kurie šio įpročio atsisakė pamažu, po mėnesio nerūkančių buvo 39,2 proc.
Praėjus šešiems mėnesiams staiga rūkyti metusiųjų grupėje buvo 22 proc. nerūkančiųjų, o laipsniškai metusiųjų grupėje – 15,5 proc. nerūkančiųjų.
Taigi tyrimo rezultatai parodė, kad metimas rūkyti staiga ir be jokių atidėliojimų yra 25 proc. efektyvesnis nei laipsniškas šio įpročio atsisakymas.