Mokslo metų pradžia – laukiamas etapas ir žinomų žmonių namuose

Žinomi žmones vaikus išlydi į mokyklą/E. Kniežausko ir Pauliaus Peleckio nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Rugsėjo 2-ąją dauguma šalies mokyklų pradėjo ugdymo procesą. Pirmadienį į švietimo įstaigas savo atžalas vedė ir žinomi šalies žmonės. Į pirmąją klasę vaikus lydėjo Indrė ir Mantas Stonkai, Nijolė ir Rimvydas Rukaičiai, Vaida ir Rolandas Skaisgiriai bei kiti.

Indrės ir Manto Stonkų dukra Cecilija šiais metais iškeliavo į primą klasę. Komunikabili ir puikiai sutarianti su kitais vaikais mergaitė šventės bei mokslo metų pradžios labai laukė. Žinoma pora savo dukrą leidžia į privatų licėjų, kuriame Cecilija lankė ir paruošiamąją klasę.

„Pasirinkome tą pačią lokaciją, todėl pusę vaikų Cecilija jau pažįsta. Su naujokais ir auklėtoja ji taip pat jau susitiko. Cecilijai patiko ir mokytoja, ir jos prisistatymas, o kuo daugiau naujų draugų, tuo smagiau. Gavusi spręsti užduotėlę, sugrįžusi namo dukra manęs paklausė: „Mama, ar tu žinai, ką reikia daryti, jei neišsprendi užduoties?“ Atsakiau, jog tikriausiai pakelti ranką ir paklausti, o Cecilija man: „Ne. Reikia versti kitą lapą.“ Žinoma, pasiteiravusi, ar jai kažkas nepavyko, sulaukiau tvirto atsakymo, jog Cecilija viską išsprendė. Šis pavyzdys tik įrodo, kad mokyklos politika nesenamadiška. Nes kiek prisimenu, mano laikais mokytoja dažnai būdavo pavargusi nuo savo darbo. Licėjų su Mantu pasirinkome tikrai ne todėl, kad esame išpuikę. Norime Cecilijai su Pranciškumi suteikti kokybiškesnį ir geresnį rytojų ir jai galime tai padaryti, kodėl gi nepasistengus?“

Indrė pasakojo, kad pirmokams licėjuje taikoma nauja mokymo programa, padedanti lengviau įsitraukti į mokslus. „Aš atsimenu savo pirmąjį rugsėjį. Su drauge be galo džiaugėmės, kad eisime į mokyklą, bet greitai supratome, kas ten mūsų laukia (nusijuokia). Manau, kad kai kuriose mokymosi įstaigose sukeliamas per didelis stresas, tu ir taip jau turi baimių, o dar ten galioja tam tikri nusistovėję stereotipai. Juk mokykloje praleidi dvyliką metų, todėl tai turėtų būti vien geri prisiminimai, tačiau ryšys yra abipusis, atsirasti ne tik iš vaikų, bet ir mokytojų. Todėl man smagu atiduoti vaikus į geras rankas“, – kalbėjo Indrė.

Nijolės Pareigytės dukra Patricija šiais metais taip pat pradėjo lankyti pirmą klasę.

„Šio etapo laukėme visi. Baigsis chaosas namie“, – su šypsena sakė grupės „69 danguje“ narė Nijolė Pareigytė-Rukaitienė. Jaudulio, anot jos, nebuvo, nes moksleive tapusi jaunoji šeimos narė pernai jau lankė paruošiamąją klasę toje pačioje mokykloje – darželyje „Rūtelė“.

Nijolė Pareigytė su vyru Rimvydu ir dukra Patricija/Elijaus Kniežausko nuotr.

„Visas reikiamas priemones nusipirkome per vieną dieną. Mokyklos tėvams dalią gerokai palengvina, nes iš anksto paruošia būtinų dalykų sąrašą. Tad, ilgiau visi užtrunka tik su kuprinėmis“, – sakė pašnekovė.

Ji, kaip ir daugelis žinomų kalbintų pirmokėlių tėvų, kuprinę išsirinko internete – vertino jos svorį bei ergonomines  savybes. N. Pareigytė-Rukaitienė pasakojo, jog mokykla yra netoli nuo namų, o iki jos veda dviračių takas – kai Patricija apsipras, gali nuspręsti ugdymo įstaigą ratuota pasiekti pati.

Viktorija Mauručaitė ir Artūras Butkevičius su dukra Angela/E. Kniežausko nuotr.

Ypatinga šįmet rugsėjo 1-oji Viktorijos Mauručaitės ir Artūro Butkevičiaus namuose – dukra Angela pradėjo lankyti mokyklą.

„Viskas per daug greitai įvyko... Vieną akimirką – kūdikis, o kitą – mokinukė“, – apie nenumaldomą laiko tėkmę užsiminė V. Mauručaitė. Erudito licėjų lankysianti mergaitė šventės labai laukė.

„Pajuokaujame, kad Angela bus moksliukė arba mokslininkė. Ji labai mėgsta eksperimentus. Tik jie įvairiai baigiasi... Jei užsidaro vonioje, jau žinok – įsirengė laboratoriją ir kažką kuria“, – sakė pašnekovė.

V. Mauručaitė puikiai prisimena ir pirmąją savo dieną mokykloje – uniformą, kaspinus plaukuose, astras, padovanotas mokytojai.

Agnė Kuzmickaitė ir Saulius Prūsaitis su dukra Leonarda/Pauliaus Peleckio/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Agnės Kuzmickaitės ir Sauliaus Prūsaičio dukra Leonarda šiais metais išėjo jau į antrąją klasę. Dizainerė pasakojo, kad mergaitė laukė, kol galės sugrįžti į mokyklą.

„Jai patinka mokytis, o per vasarą Leonarda pasiilgo draugų.“ 

Žinoma moteris neslėpė, kad jai pačiai į pirmą klasę eiti norėjosi labiau, negu po keletos mokslo metų. „Prisimenu, jog iš pradžių į mokyklą ėjau entuziastingai nusitiekusi, o vėliau, žinoma, viskas pasikeitė.“

Gabrielė Valiukaitė su dukromis Sesilija ir Korina/E. Kniežausko nuotr.

Didelė šventė ir šokėjos Gabrielės Valiukaitės namuose – Aleksandro Puškino gimnazijos duris praverė jos vyresnėlė Sesilija. Pastarosios pėdomis jau nekantrauja sekti ir penkiametė Korina.

„Mūsų mokykla – per gatvę. Nuo pirmos klasės Sesilija mokysis tris kalbas – anglų, rusų ir lietuvių“, – sakė dviejų mergyčių mama.

Vyresnėlę ji įvardijo kaip atsakingą, pareigingą ir norinčią mokytis.

„Sesilija – drąsi. Rugsėjo 1 – osios šventėje ji deklamuos eilėraštį“, – pasakojo pašnekovė.

Gabrielė įsidėmėjo ir pačią pirmą savo kelionę į mokyklą – ryškiausiai atmintyje išliko tai, kad į klasę palydėjo dvyliktokai.

Vaida ir Rolandas Skaisgiriai su sūnumi Atu/Pauliaus Peleckio/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Vilniaus Šolomo Aleichemo gimnaziją šiandien pradėjo lankyti ir Vaidos bei Rolando Skaisgirių sūnus Atas. Į pirmąją klasę atžalą su tėčiu lydinti žinoma moteris patikino – jai svarbu buvo ugdymo kokybė, o ne įstaigos atstumas nuo namų.

„Aktuali ir mokyklinė, ir popamokinė veikla. Pradinės klasė vaikui – pačios svarbiausios“, – neabejoja V. Skaisgirė.

Apie naują gyvenimo etapą su sūnumi ji kalbasi dažnai. Berniukas žygio į mokyklą laukia nuo to momento, kai darželyje įvyko išleistuvės.

„Man į mokyklą eiti buvo nedrąsiau. Juk su sese augom šiltnamio sąlygom – mus namuose prižiūrėjo auklė. Tiesa, viskas išsisprendė per kelias dienas – nauji draugai, iššūkiai, nuotykiai padėjo lengvai prisitaikyti“, – sakė V. Skaisgirė.

 

Žinomi žmonės su šeimomis švenčia mokslo metų pradžią (21 nuotr.)
+15
Skaitykite daugiau