Mokymus papuošalų kūrėjoms rengianti Elvyra Monginienė: „Jei jos dirbs profesionaliau, man bent nereikės taisyti klaidų“

Papuošalų kūrėja Elvyra Monginienė
Papuošalų kūrėja Elvyra Monginienė
Šaltinis: Žmonės.lt
2018-10-08 10:54
AA

„Mažiausiai kartą per mėnesį sulaukiu nepažįstamų moterų prašymo pataisyti vieną ar kitą jų įsigytą papuošalą – mano gaminio kopiją. Dažniausiai klaidos yra esminės, todėl, norint pasiekti trokštamą rezultatą, reikėtų tiesiog įsigyti naują aksesuarą“, - pasakojo žinoma papuošalų kūrėja Elvyra Monginienė.

Tai viena iš priežasčių, paskatinusių žinomą autorę pradėti rengti papuošalų kūrimo mokymus. Anot E. Monginienės, per dvi dienas jų dalyviai sužino svarbiausius šešerių metų „Elvyra Design“ komandos įdirbio niuansus.

Papuošalų kūrėja Elvyra Monginienė / Nerijus & Gintarė nuotr.

„Esu sulaukusi pastabų, kad savo mokinėms per daug atvirai viską pasakoju. Bet aš tvirtai laikausi įsitikinimo – arba viskas, arba nieko“, – kalbėjo pašnekovė.

Ji neabejoja – inovatyvius, madas diktuojančius kūrinius kopijavo ir kopijuos. Svarbu, kad tai būtų daroma kuo profesionaliau.

Papuošalų kūrėja Elvyra Monginienė / Nerijus & Gintarė nuotr.

„Yra žmonių, kurie niekada sau neleis puoštis kopija. Tačiau turime suteikti galimybę rinktis: vieniems – sekti autorius, o kitiems įsigyti trokštamus, bet ne pagrindinio kūrėjo rankomis liestus darbus“, – mintimis dalinosi E. Monginienė.

Anot jos, žinant papuošalų kūrimo techniką, galima sukurti ir savito stiliaus aksesuarus. Dabar, autorės tvirtinimu, kopijuotojos sugaišta daug laiko mėgindamos išsiaiškinti, kaip vienas ar kitas papuošalas yra pagamintas, todėl apie autorinius sprendimus galvoti neturi laiko.

Papuošalų kūrėja Elvyra Monginienė / Nerijus & Gintarė nuotr.

„Per mokymus papasakojame ir apie savo sėkmes, ir apie nesėkmes. Pasidaliname kontaktais“, – sakė E. Monginienė.

Jos teigimu, mokymai yra skirti visiems, norintiems išmokti gaminti papuošalus.

„Į privačias konsultacijas ateina įvairios moterys – ir kuriančios, ir niekada to nebandžiusios, bet norinčios turėti užsiėmimą, patirtį šį tą naujo“, – pasakojo „Elvyra Design“ įkūrėja.

Papuošalų kūrėja Elvyra Monginienė / Nerijus & Gintarė nuotr.

E.Monginienės teigimu – visos mokinės sutinkamos vienodai, o jų mokymų pasirinkimo motyvų niekas neklausinėja.

„Suprantu, kad kopijuojančiam žmogui gali būti nepatogu eiti pas autorių ir klausti patarimų. Bet aš esu atvira. Prisipažinti neversiu, o talentingiausią mokinę netgi pasikviesiu į savo komandą!“, – sakė pašnekovė.