Sveikata – Mokytis kalbų sveika

Mokytis kalbų sveika / Shutterstock piešinys
Mokytis kalbų sveika / Shutterstock piešinys
Faustina Bružaitė
Šaltinis: Žmonės
A
A

Psichinę sveikatą silpnina daug dalykų, o kaip ją stiprinti? Vienas iš efektyvių būdų – naujų dalykų mokymasis. Kalbos mokymasis – puikus variantas.

Geriau vėliau negu niekada

Gyvenimas reikalauja psichinio ir emocinio atsparumo, tačiau daugelis neturi aiškaus supratimo, kaip jo siekti, nėra apsirūpinę tam reikalingais įrankiais. Išmanantieji sako, kad vieni efektyviausių būdų padėti sau šiuo atžvilgiu – mokytis ko nors naujo, daryti tai, kas patinka. Daugybė atliktų tyrimų patvirtina, kad ir viena, ir kita gali padidinti pasitenkinimą gyvenimu, pridėti optimizmo, išugdyti arba sustiprinti gebėjimą kasdien pamatyti ką nors gera ir tuo pasidžiaugti.

Naujos kalbos mokymasis nuo nulio arba jau turimų žinių gilinimas – puikus receptas, nes leidžia susieti du motyvuojančius dalykus: tai, kas nauja, ir tai, kas įkvepia. Nuo mažens turima ir vartojama dvikalbystė / daugkalbystė veikia smegenis didesne apimtimi nei atsiradusi vyresniame amžiuje, tačiau ji bet kuriuo atveju duoda naudos. Dvikalbystė / daugkalbystė, pabrėžia žinovai, veikia ir mąstymą, ir jauseną.