Monika ir Vaidas dainuos „Eurovizijos“ finale: trigubas bučinys papirko Europą
Ketvirtadienio vakarą „Eurovizijos“ gerbėjai Lietuvoje laikė užgniaužę kvapą: Lietuvos atstovai konkurse Vaidas Baumila ir Monika Linkytė kovėsi dėl teisės šeštadienį uždainuoti „Eurovizijos“ finale. Iš viso antrame konkurso pusfinalyje varžėsi 17-os šalių atstovai, šou pabaigoje paaiškėjo, kurie 10 iš jų perkopė antrojo pusfinalio barjerą. Į finalą pateko ir Lietuva!
Antrame „Eurovizijos“ pusfinalyje susikovė Azerbaidžano, Kipro, Čekijos, Islandijos, Airijos, Izraelio, Latvijos, Maltos, Juodkalnijos, Norvegijos, Lenkijos, Portugalijos, San Marino, Slovėnijos, Švedijos, Šveicarijos ir Lietuvos atstovai.
Į finalą pateko:
- Lietuva
- Lenkija
- Slovėnija
- Švedija
- Norvegija
- Juodkalnija
- Kipras
- Azerbaidžanas
- Latvija
- Izraelis
Iš pirmojo pusfinalio į finalą jau pateko 10 valstybių. Tai Albanijos, Armėnijos, Rusijos, Rumunijos, Vengrijos, Graikijos, Estijos, Gruzijos, Serbijos ir Belgijos atstovai.
Į finalą tiesiai deleguoti septynių valstybių atstovai: Didžiosios Britanijos, Ispanijos, Vokietijos, Austrijos, Italijos, Prancūzijos ir Australijos.
Stebėdami antrąjį „Eurovizijos“ pusfinalį lietuviai gali balsuoti už labiausiai patikusius dainininkus, tačiau už Lietuvos atstovus Vaidą Baumilą ir Moniką Linkytę balsuoti lietuviams neleidžiama.
Šiais metais „Eurovizijos“ dainų konkursas vyksta Austrijoje, Vienoje, „Wiener Stadthalle“ arenoje.
Nuo pat pusfinalio pradžios lietuviai laikė užgniaužę kvapą: pradėti antrąjį pusfinalį patikėta Lietuvos atstovams V.Baumilai ir M.Linkytei. Konkurse duetas atliko dainą „This Time“.
Prieš lietuvių pasirodymą žiūrovai išvydo minutės trukmės vinjetę. Dalis jos filmuota Lietuvoje (Monika ir Vaidas vaidino sulaukę pašto siuntos), kita dalis – Austrijoje. Čia duetas ryžosi neeiliniam išbandymui – šoko su guma nuo beveik 100 m aukščio tilto. Ši lietuvių vinjetė laikoma viena drąsiausių jubiliejinės „Eurovizijos“ kontekste.
O po vinjetės žiūrovai duetą išvydo scenoje. Ramų, pasitikintį savimi, nuoširdų – Vaidas ir Moniką viską atliko taip, kaip repetuota, o pasirodymo akcentu, kaip ir planuota, tapo pritariančiųjų vokalistų bučiniai. Po pasirodymo publikai duetas padėkojo ir angliškai, ir lietuviškai. „Ačiū jums“, – sušuko Monika.
Wow! #LTU kicks it off with a great performance and a....kiss! #Eurovision http://t.co/NdCeM4mAoT
— Eurovision (@Eurovision) May 21, 2015
Varžovų pasirodymai - originalūs ir margi
Antru numeriu į sceną lipo Airijos atstovė Molly Sterling, atlikusi dainą „Playing With Numbers“. Tai lyriška baladė apie meilę. Atlikėja pati skambino fortepijonu, jai pritarė muzikantai.
Toliau scenoje – San Marino atstovai Anita Simoncini ir Michele Perniola, atlikę dainą „Chain of Lights“. Dueto daina taip pat lyriška, tačiau joje galima išgirsti ir rytietiškos muzikos motyvų. Atlikėjai kūriniu ragina gerbėjus įžiebti savyje meilę ir paversti pasaulį geresne vieta. Įdomu tai, kad šis duetas – jauniausias konkurso istorijoje: abiems atlikėjams tėra po 16 metų. Pasirodymo būta kuklaus, tačiau įtaigaus.
Juodkalnijos atstovas Knez atliko gimtąja kalba parašytą dainą „Adio“. Kūrinys vėlei lyriškas, jame girdimi ir „folk“ stiliaus muzikos motyvai. Pasirodymo akcentu tapo smuikininkė, o keturios pritariančiosios vokalistės dėmesį traukė parodyta choreografija.
Maltos atstovė Amber scenoje pasirodė penkta. Ji atliko dainą „Warrior“ – taip pat lyrišką baladę, tačiau su kiek trankesniu ritmu. Savo daina ji ragina kovoti ir nepasiduoti. Scenoje atlikėja stovėjo viena, vilkėjo žėrinčią suknelę iki žemės su itin giliu praskiepu. Šis kūrinys jau pelnė daugelio „Eurovizijos“ gerbėjų simpatijas.
Norvegijos atstovai Mørland & Debrah Scarlett atliko kūrinį „A Monster Like Me“. Tai jau trečias pusfinalyje uždainavęs vaikino ir merginos duetas. Priešingai nei lietuviškojo dueto, jų daina – lyriška, rami, svajinga, bet irgi apie meilę. Scenoje atlikėjai parodė ramų ir itin „švarų“ pasirodymą. Akį traukė ryškūs raudoni Debrah plaukai, puikiai derėję prie balto sceninio kostiumo.
Portugalijos atstovė Leonor Andrade uždainavo gimtąja kalba – atliko dainą „Há Um Mar Que Nos Separa“. Kūrinys į pusfinalį įnešė kiek kitokio skambesio – yra kiek trankesnis, tačiau taip pat gana lyriškas. Savo išvaizda atlikėja kiek priminė 2012-ųjų konkurso nugalėtoją Loreen – panaši šukuosena, besiplaikstantis laisvas sceninis kostiumas.
Čekijos atstovai Marta Jandová ir Václavas Noid Bártas irgi uždainavo duetu. Jie atliko dainą „Hope Never Dies“, kuri, žinoma, apie meilę. Konkurso užkulisiuose Čekijos vardas skamba dažnai, mat netikėtas yra šio pasirodymo akcentas – dainininkė Marta vidury pasirodymo nusiauna batus ir meta juos į scenos gilumą.
Izraelio atstovas Nadavas Guedjas atlik kūrinį skambiu pavadinimu „Golden Boy“. Ši daina iš kitų pusfinalio dalyvių išsiskiria: yra greito tempo, šokių muzikos stiliaus. Scenoje jaunas atlikėjas pasirodė kartu su trimis šokėjais ir padovanojo publikai nuotaikingą šou.
Toliau scenoje – kaimynų pasirodymas: Latvijos atstovė Aminata. Ji atliko kūrinį „Love Injected“, kuris iš kitų išsiskiria smarkiai – šokių muzika čia persipina su „dubstep“, dainininkė atskleidžia vokalines galimybes. Be to, žiūrovus sudomino atlikėjos išvaizda: ji pasipuošė įspūdinga raudona suknele, žvilgsnis krypo į tatuiruotėmis nusėtą latvės kūną.
Scenoje – Azerbaidžano atstovas Elnur Huseynov. Jis atliko dainą „Hour of the Wolf“. Į „Euroviziją“ nuolat daug investuojanti šalis pasistengė ir šįmet. Daina – hitas, pasirodymas – įdėmiai apgalvotas. Jaunas dainininkas scenoje žavėjo įtaiga, jam talkino šokėjai, įkūniję vilką.
Dvyliktu numeriu scenoje pasirodė Islandijos atstovė Maria Olafs, atlikusi kūrinį „Unbroken“. Tai gana saldaus skambesio daina apie meilę, tačiau savo vietą ji rastų ne tik nelaimingai įsimylėjusių mergaičių, bet ir solidesnių klausytojų širdyse.
Toliau – vienu konkurso favoritu laikomas Švedijos atstovas Måns Zelmerlöw, kuris atliko dainą „Heroes“. Lietuvos klausytojai šį kūrinį puikiai pažįsta – jį itin aktyviai groja lietuviškos radijo stotys. Šokių stiliaus kūrinys primena prodiuserio Avicii kūrybą. Pasirodymą jis parodė tokį pat, kaip ir Švedijos nacionalinėje atrankoje – su įstabiomis vizualizacijomis, o scenoje stovėjo vienas.
Keturiolikta – Šveicarijos atstovė Mélanie René. Ji atliko dainą „Time to shine“ ir lietuviams jau yra pažįstama – svečio teisėmis dainavo nacionalinėje Lietuvos „Eurovizijos“ atrankoje. Jai talkino būgnus mušusios pritariančiosios vokalistės, pati atlikėja dėmesį bandė patraukti nusimesdama juodą šydą, kuris dalį pasirodymo dengė jos blizgią šviesią suknelę.
Kipro atstovas John Karayiannis atliko dainą „One Thing I Should Have Done“. Tai dar viena lyriška, lėta baladė. Dalis jo pasirodymo buvo rodoma nespalvotai, priminė seną filmą. O vėliau žiūrovai išvydo ir spalvotą vaizdą. Atlikėjas stovėjo scenoje vienas, tačiau jam pavyko prikaustyti publikos dėmesį.
Priešpaskutinė – Slovėnijos atstovė Maraaya. Ji atliko dainą „Here For You“. Daina energingesnė, joje taip pat derinami keli muzikos stiliai. Atlikėja scenoje stovėjo su masyviomis ausinėmis, kurios spėjo tapti jos vizitine kortele. Taip pat pasirodymo akcentu tapo blizgiai apsirengusi šokėja.
Antrąjį „Eurovizijos“ pusfinalį uždarė septynioliktu numeriu pasirodžiusi Lenkijos atstovė Monika Kuszyńska, atlikusi dainą „In The Name Of Love“ – dar vieną lyrišką baladę. Dėmesį Monika prikausto ne tik savo grožiu ir balsu, bet ir situacija: nevaldanti kojų atlikėja sėdi neįgaliojo vėžimėlyje. Jos pasirodymo akcentu tapo fortepijonu skambinantis pianistas.
REZULTATAI
Nuskambėjus visiems pirmojo pusfinalio pasirodymams buvo skirtas laikas žiūrovų balsavimui. Jų balsai lėmė pusę galutinio rezultato – kitą pusę lėmė komisijos balsai.
Bendru žiūrovų ir komisijos sprendimu, į „Eurovizijos“ finalą pateko Lietuva, Latvija, Lenkija, Izraelis, Švedija, Norvegija, Kipras, Juodkalnija, Slovėnija, Azerbaidžanas.
„Eurovizijos“ finalas Vienoje skambės jau šeštadienį, gegužės 23-ąją.