Monika Liu oro uoste išlydėta į „Euroviziją“: Turine – be mylimojo Kasparo, bet su 3 lėktuvais bičiulių

Moniką Liu Vilniaus oro uoste į Italiją išlydėjo ir širdies draugas Kasparas / Žygimanto Gedvilos nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Nacionalinės „Eurovizijos“ nugalėtoja Monika Liu jau pakeliui į didžiąją Turino sceną – penktadienio rytą Vilniuje jos lėktuvas su penkiolikos žmonių delegacija pakilo į dangų. „Išvykstu patirti ateities sentimentų“, – dar prieš išvykstant teigė šių metų Lietuvos atstovė „Eurovizijoje“, kuri Europą bandys sužavėti su daina „Sentimentai“.

Monika Liu ir ją lydinti penkiolikos žmonių delegacija ankstų penktadienio rytą iš Vilniaus oro uosto išvyko į Italiją, kurioje laukia itin intensyvus pasiruošimas „Eurovizijos“ dainų konkursui.

Prieš įlipant į lėktuvą, atlikėja davė paskutinius komentarus žiniasklaidos atstovams. Kad būtų smagiau – oro uosto darbuotojas išsitraukė elektrinę gitarą ir užgrojo dainą „Sentimentai“. Monika liko sužavėta – šypsojosi ir garsiai plojo.

Monika Liu Vilniaus oro uoste išlydėta į „Euroviziją“ Italijoje / Žygimanto Gedvilos nuotr.

Lietuvos atstovė teigė, kad visų pirma yra nusiteikusi darbingai ir labai rimtai pasiruošusi šiai rimčiausiai kelionei savo gyvenime. „Vis dėlto reikia mėgautis. Gyvenimas – trapus dalykas, dėl to aš labai vertinu šią galimybę“, – sakė Monika portalui 15min.

Savo kelionę ji žadėjo dokumentuoti ir po konkurso „susukti kokį nors filmą“.

Anksčiau žadėti trys lėktuvai draugų pakils gegužės 9-ąją. Paklausus, ar kartu skris ir Monikos mylimasis Kasparas, ji sakė, kad vis dėlto ne.

Monika Liu ir Kasparas Sipavičius-Dėdė Kaspa / Žygimanto Gedvilos BNS nuotr.

„Turiu susikoncentruoti ir skirti visą dėmesį tik pasiruošimui. Su manimi važiuojanti komanda yra maža, vos penki žmonės, visi kažką dirbs. Kad galėčiau susikaupti – reikia mažiau žmonių.“

Pirmas dalykas, kurį Monika darys Turine – eis nusiprausti ir pamiegoti.

„Rytoj, iš karto, anksti ryte, kelsimės į pirmąją repeticiją ir važiuosime į areną“, – šypsojosi lietuvos atstovė.

Monika Liu Vilniaus oro uoste išlydėta į „Euroviziją“ Italijoje / Žygimanto Gedvilos nuotr.

Šių metų Monikos Liu talismanas – jos gražioji suknelė. Gaublys, kuriam kas vakarą melsdavosi, lagamine netilpo.

„Suknelė keliauja kartu nuo pat pradžių iki pabaigos. Bandžiau įsidėti ir gaublį, bet jis niekaip netilpo. Aš su juo feistaiminsiu (aut.past. bendrauti vaizdo skambučiu)“, – juokėsi atlikėja.

Fotogalerija:

Monika Liu Vilniaus oro uoste išlydėta į „Euroviziją“ Italijoje (22 nuotr.)
+16

Laisvu laiku Italijoje ji žada pabūti su savo draugais ir komandos nariais, atsipalaiduoti ir visiškai nekalbėti apie „Euroviziją“ bei darbus, vietoj to – nueiti kur nors skaniai pavakarieniauti ir apžiūrėti miestą.

Lietuvių palaikymą Monika teigė tikrai jaučianti. Nors ir, kaip pasakojo, atsakomybė turi kažkokį svorį, tačiau svarbiausia jos misija šiemet yra skleisti žinią apie Ukrainą.

„Mes būtinai turime pasikalbėti apie karą Ukrainoje. Tam bus skiriamas didžiausias dėmesys“, – kalbėjo ji 15min portalui.

Monika Liu Vilniaus oro uoste išlydėta į „Euroviziją“ Italijoje / Žygimanto Gedvilos nuotr.

Be to, ji važiuoja vėl grąžinti lietuvių kalbą į „Eurovizijos“ sceną. To jau nebuvo labai seniai. „Noriu, kad kiekvienam lietuviui, gyvenančiam kažkur pasaulyje, bent šiek tiek suspaustų širdį ir jis pasijustų sentimentaliai klausantis šios kalbos po ilgo laiko. Nėra vietos, kur galėtų plačiau nuskambėti daina. Tai – vienintelė tokia scena.“

Monika tiki savimi, daina ir negalvoja apie skaičius.

„Tai yra ne apie skaičius, bet, žinoma, tikiuosi, kad bus kuo įmanoma geriau“, – sakė atlikėja.


Žiūrėkite:

Jau penktadienio dieną Monika Liu susipažins su Turino miestu, o šeštadienį kibs į darbus. 

Balandžio 30 d. numatyta pirmoji Monikos Liu repeticija didžiojoje „Eurovizijos“ scenoje. Per artimiausias dvi savaites laukia įtempta dienotvarkė: pasirodymų repeticijos, gausybė interviu su užsienio žiniasklaida. Gegužės 7-ąją Monika Liu taip pat susitiks su lietuvių bendruomene Turine.

Monikos Liu pasirodymo detalės kol kas yra kruopščiai slepiamos – intrigą žadama išlaikyti iki pat jos pasirodymo didžiojoje scenoje.

Žinoma tai, kad Monika Liu pasirodys pirmojo „Eurovizijos“ pusfinalio metu gegužės 10-ąją, trečiu numeriu. Prieš atlikėją į sceną žengs Latvijos grupė „Citi Zēni“, o po jos – Šveicarijos dainininkas Marius Bear.

Monika Liu Vilniaus oro uoste išlydėta į „Euroviziją“ Italijoje / Žygimanto Gedvilos nuotr.

Prieš išvykstant atlikėja nesijaudino ir dėl to, kad jos lietuviškos dainos „Sentimentai“ bei klasiško pasirodymo gali nesuprasti didžiojoje „Eurovizijos“ scenoje.

„Iš užsienio yra labai gerų vertinimų, ir žodis, kuris dažniausiai figūruoja kalbant apie mano pasirodymą, yra „classy“ – klasiška. Vadinasi, man nereikia jokių fejerverkų“, – apie savo pasirodymą kalbėjo Monika Liu.

„Italijoje tas lengvumas labai tiks. Tokią žinutę ir noriu nuvežti, bet mano pagrindinis tikslas – kad suskambėtų lietuvių kalba“, – pridūrė ji.

Šiuo metu „Eurovizijos“ lažybininkų lentelėje Monika Liu su daina „Sentimentai“ užima 34 vietą.

Monika Liu – „Sentimentai“:

Skaitykite daugiau