Monika Marija atvirai – apie svarbius gyvenimo pokyčius ir vaistus nuo „žvaigždžių ligos“

Monika Marija Paulauskaitė / Irmanto Gelūno / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Beatričė Staniūnaitė
Šaltinis: Žmonės
AA

Šie metai Monikos Marijos Paulauskaitės (22) gyvenime – kupini netikėtų sprendimų. Nuo išvaizdos pokyčių, naujo muzikinio etapo, kurį pradėjo daina „Pamelavau“ iki šokių aikštelės projekte „Šok su žvaigžde“. Ko laukti toliau? Apie tai atlikėja kalbasi su portalu Žmonės.lt.

Daugelis šiuos metus išgyvena gana sudėtingai, tačiau tau tai – pokyčių etapas.

Svarbius gyvenimo sprendimus priimame ne per vieną dieną. Visa tai, ką pakeičiau, buvo svarstoma jau ilgą laiką. Tam tikros aplinkybės bei vidinis jausmas padiktavo, kad pokyčių turiu imtis būtent dabar. Pajutus, kad esu ne savo vietoje ir darau ne tuos dalykus, kuriuos norėčiau daryti, pasiklioviau savo nuojauta ir priėmiau sprendimus tiek muzikiniame, tiek asmeniniame gyvenimuose.

Dar prieš kelis metus nepabijojai išsiskirti su daugelį muzikantų užauginusia prodiuserine kompanija „Elitaz“. Save matei kitoje komandoje?

Man darbas tai – santykiai, kuriuos reikia puoselėti. O santykiuose aš esu ištikimas žmogus ir investuoju save visu šimtu procentų. Tačiau jei atsiranda abejonių ir pradedu jausti, kad nėra abipusio supratimo, iš tokių santykių pasitraukiu.

Mažus nesutarimus visada galima įveikti, tačiau kai matai, kad išsiskiria pagrindiniai aspektai, geriausia yra padėkoti, atsisveikinti ir parodyti pagarbą.

Monika Marija Paulauskaitė / Irmanto Gelūno / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Prieš metus patyrei skyrybas ir asmeniniame gyvenime.

Manau, kad kiekvienas išsiskyrimas atneša tam tikrą pamoką. Kalbant ne tik apie pastaruosius santykius, bet apskritai apie tuos, kuriuos turėjau savo gyvenime, džiaugiuosi, kad tai išgyvenau, patyriau stiprius jausmus, rūpinausi ir to paties sulaukiau iš kito žmogaus.

Reikia puoselėti ir bandyti išsaugoti santykius, bet kartais mes daugiau išmokstame ir gauname jų atsisakydami, nei pasilikdami juose.

Monika Marija Paulauskaitė / Irmanto Gelūno / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Kokį žmogų dabar įsivaizduoji šalia savęs?

Neturiu didelių lūkesčių ar reikalavimų. Vienintelis dalykas, kurį norėčiau pajusti sutikus žmogų, kad galime tapti komanda. Manau, jog santykiuose yra svarbiausia ne tai, kaip gerai sutari, bet kaip gerai sugebi pyktis. Stprų ryšį sukuria žmonės, kurie kartu sugeba iškęsti sunkiausius momentus ir didžiausius nesutarimus.

Populiarumas tave užklupo labai greitai. Ar kada teko pajusti „žvaigždžių ligos“ simptomų?

Labai dažnai apie tai susimąstau. Kiekvieną kartą pabuvus viešumoje grįžtu namo ir apgalvoju tai, ką pasakiau, kaip pasielgiau. Stebiu save ir vertinu savo žmogiškumą tam, kad „nesužvaigždėčiau“. Daugelis gali tam nepritarti, tačiau aš klausau kitų žmonių kritikos ir nuomonės. Galbūt jie ne visada yra teisūs, tačiau yra svarbu jiems suteikti galimybę pasisakyti ir permąstyti tai, kas pasakyta. Manau, kad tai yra vienintelis vaistas ir skiepai nuo „žvaigždžių ligos“.

Šįmet Monika Marija Paulauskaitė pasimėgavo „Eurovizijos“ atranka ir dėl rezultato nejaučia kartėlio / Pauliaus Peleckio / „ŽMONĖS Foto“ nuotrauka

Nuo projekto „Lietuvos balsas“ laimėtojos, vėliau – teisėjos, iki „Eurovizijos“ finalininkės. Iš kurio konkurso parsinešei daugiausiai patirties?

Nors mano karjera prasidėjo „Lietuvos balse“, vis dėlto „Eurovizijos“ konkursas mano buvo daug didesnis iššūkis. Tai yra vienas svarbiausių konkursų, kuriame konkurencija paima viršų. Nėra lengva konkuruoti su profesionaliais atlikėjais, kurie jau turi ilgametę patirtį scenoje. Į projektą „Lietuvos balsas“ atėjau pradėdama nuo nulio, o mano konkurentai taip pat buvo pradedantysis, kai kurie dar tik pirmą kartą užlipę į sceną. 

Dalyvavimas „Eurovizijoje“ man padėjo suprasti, kuo noriu būti ir kaip noriu atrodyti scenoje. Todėl galiu drąsiai teigti, kad iš čia parsinešiau daugiausiai pamokų.

Monika Marija Paulauskaitė / Irmanto Gelūno / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Dar pamatysime tave nacionalinio dainų konkurso scenoje?

Manau, kad kitąmet nedalyvausiu. Jaučiu, kad šiuo metu man reikalinga pauzė, todėl nesinori desperatiškai priimti sprendimų. Neslėpsiu, kad turiu svajonę kažkada atstovauti Lietuvai, man tai būtų didžiulė garbė. Vis dėlto, visada siekiu maksimumo ir geriausios kokybės, todėl kol kas žengti šiam žingsniui dar reikia laiko.

Prieš karantiną buvai užsiminusi, kad tavo planuose dar vienas netikėtas posūkis – makiažo studijos atidarymas. 

Dar mokydamasi mokykloje žinojau, kad savo žinias, kurias sukaupiau iš įvairių makiažo akademijų ir kursų, kažkada norėsiu perduoti kitiems. Taip gavos, kad prieš karantiną pradėjau apžiūrinėti įvairias patalpas, tačiau šiuo metu turiu kitų veiklų, todėl idėjos kol kas toliau nevystau. Nenoriu blaškytis, tačiau mintis apie savo makiažo studiją visada yra mano galvoje, todėl žinau, kad šią svajonę vieną dieną įgyvendinsiu.

Visai neseniai išsilaikei vairuotojo teisės ir nusipirkai automobilį. Tai dar viena sena svajonė?

Man labai patinka vairuoti, tačiau ne taip, kaip daugelis mano bendraamžių, neskubėjau laikytis teisių. Sąmoningai laukiau to momento, kai jausiuos pakankamai atsakinga priimti riziką ne tik už save, bet ir už kitus eismo dalyvius. Kadangi esu atsakinga vairuotoja, nebijojau į kelius išvažiuoti su nauju automobiliu. Manau, kad geras automobilis yra ir protingas automobilis, todėl vairuotojui netrukdo, o kaip tik padeda. Nesigailiu savo pasirinkimu ir kelyje jaučiuosi saugiai (šypsosi).

Monika Marija Paulauskaitė / Manto Kubilinsko nuotrauka

Nuo naujų pirkinių iki naujos išvaizdos... Nesigaili nukirptų ilgų plaukų, ilgą laiką buvusių tavo vizitine kortele?

Kiekvieną dieną atsikeliu ir galvoju, kodėl ankščiau jų nenusikirpau. Todėl tikrai nei sekundės nesudvejojau savo sprendimu ir nesigailiu! Jaučiuosi sau graži, o ko daugiau moteriai reikia? Yra posakis, kad kai moteris kerpa plaukus, vadinas keičia savo gyvenimą.

Iš tavęs galime tikėtis dar daugiau pokyčių ?

Aš pati iš savęs nesitikiu jokių pokyčių, jie ateina savaime. Tiesiog laukiu, ką man gyvenimas atneš greičiausiu metu. Galbūt vienintelis pokytis, o gal labiau iššūkis, su kuriuo teks susidurti visai netrukus – šokių projektas „Šok su žvaigžde“, kuriame sudalyvausiu jau šį rudenį. Nei aš, nei mano aplinka nebuvo pratę matyti manęs šokančios, o dabar teks tai daryti kiekvieną dieną... Tikiuosi, kad su tuo susidorosiu!

Monika Marija Mažvydo mylimosios vaidmenyje (5 nuotr.)
+2
Skaitykite daugiau