Monika Šalčiūtė neigia pirkusi 50 tūkst. „Facebook“ sekėjų: „Man būtų gėda“
Žmonės.lt skaitytojas, redakcijai prisistatęs Krisčio vardu, tikina, kad Monikos Šalčiūtės populiarumas „Facebook“ tinkle – dirbtinas. Vyriškis pasakoja prieš kelerius metus pats padėjęs Monikai išgarsėti – sako pardavęs M.Šalčiūtei apie 50 tūkst. „Facebook“ sekėjų. Tuo tarpu M.Šalčiūtė tvirtina, kad populiarumą pelnė pati, o nusipirkti šitiek sekėjų nė neįmanoma.
Su Žmonės.lt susisiekė skaitytojas, prisistatęs Krisčio vardu. Vyriškis nusprendė viešai papasakoti, kaip padėjo M.Šalčiūtei išgarsėti, – tikino prieš kelerius metus pardavęs jai 50 tūkst. sekėjų „Facebook“ tinkle.
„Anksčiau aš dirbdavau su užsieniečiais – padėdavau jiems susirinkti sekėjus internete. 2011-ais metais „Facebook“ pamačiau Monikos profilį – pasirodė graži mergaitė, taigi pasiūliau jai padidinti savo sekėjų skaičių. Tada jos nuotraukos surinkdavo gal tik 100 ar 120 „like‘ų“ – visai nedaug“, – Žmonės.lt pasakojo skaitytojas.
Iš viso Monika nusipirko gal 50 tūkstančių sekėjų – pradžioje 10 tūkstančių, po to daugiau, dar daugiau...
Jo teigimu, pradžioje M.Šalčiūtė tokios paslaugos atsisakė. Tačiau vėliau susigundė: „Pradžioje ji, matyt, nedrįso. Bet vėliau pati su manimi susisiekė: paklausė, ar dar galima būtų tai padaryti. Iš viso Monika nusipirko gal 50 tūkstančių sekėjų – pradžioje 10 tūkstančių, po to daugiau, dar daugiau... Dabar jos nuotraukos surenka tūkstančius „like‘ų“, bet kas iš to – pusė tų gerbėjų netikri.“
Vyriškis glaustai paaiškino, kaip pardavinėjami „Facebook“ sekėjai. Pavyzdžiui, jūs nusprendžiate socialiniame tinkle atlikti kokį testą, ir prieš tai pažymite sutinkantys, kad jo kūrėjai turėtų priėjimą prie jūsų „Facebook“ anketos. Vėliau tuo priėjimu jie ir gali pasinaudoti: jums nė nežinant jūsų vardu galima „pamėgti“ skirtingus puslapius, net komentuoti nuotraukas. Tūkstančius tokių žmonių, kurie „atidavė“ savo duomenis“, anketų ir galima parduoti tiems, kas nori pirkti.
„Tiesa, dabar „Facebook“ politika keičiasi. Taip daryti galima buvo anksčiau, o dabar jau beveik neįmanoma“, – sako skaitytojas.
Paklaustas, kiek pinigų M.Šalčiūtė už tuos sekėjus jam sumokėjo, vyriškis sumos nepanoro atskleisti. O į klausimą, kodėl nutarė papasakoti apie šį sandorį, atsakė: „Manau, žmonėms būtų įdomu sužinoti, iš kur tas jos populiarumas.“
Kaip įrodymą, kad istorijos neišsigalvojo, skaitytojas Žmonės.lt redakcijai atsiuntė dalį savo ir M.Šalčiūtės susirašinėjimo.
Monika Šalčiūtė: „Šie kaltinimai nelogiški“
Nors skaitytojas tikina, kad dalį savo „Facebook“ sekėjų M.Šalčiūtė tikrai pirko, pati mergina Žmonės.lt tvirtino, kad taip niekada nebuvo.
Bet į tokius pasiūlymus, kaip ir į pasiūlymus „susitikti už paramą“, visada atsakau griežtą ne. Man būtų gėda pirkti sekėjus...
„Vien iš programinės pusės tai nėra logiška. Šiuose kaltinimuose nėra logikos... Neįmanoma nupirkti tikrų sekėjų. Taip, galima padaryti, kad būtų rodomas didelis sekėjų skaičius, bet kas iš to, jeigu jie nėra aktyvūs? Tada jų vis tiek kaip ir nėra: tu ką nors publikuoji, gauni penkis „like‘us“ ir nieko. Kiek žinau, galima nupirkti „Facebook“ puslapių sekėjus, ir daug kas taip daro. Bet konkretaus žmogus profilio sekėjus pirkti turėtų būti labai sudėtinga. Faktas, kad nieko nepirkau. Nėra logikos. Taip nebūna“, – aiškino M.Šalčiūtė.
Anot jos, ir skaitytojo atsiųstos pokalbio su Monika ištraukos yra klastotos.
„Man labai daug kas rašinėdavo, klausdavo, ar norėčiau padidinti savo sekėjų skaičių. Neva vos ne milijoną galėčiau turėti... Būdavo tokių nesąmonių, ir dabar yra. Bet į tokius pasiūlymus, kaip ir į pasiūlymus „susitikti už paramą“, visada atsakau griežtą ne. Man būtų gėda pirkti sekėjus... Gal mūsų pokalbį taip ir sumontavo? Niekada nesutikčiau pirkti. Fui. Ten turbūt „fotošopo“ pagalba kažką sukūrė“, – svarsto M.Šalčiūtė.