Monikos Kazakevičiūtės-Kriščiūnienės patarimai: kaip pasipuošti renginiui, kurio aprangos kodas „black tie“?
Sausio 23-ąją Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre nugriaudės bene didžiausias metų renginys – apdovanojimai „Žmonės 2020“. Puoselėdami praėjusiais metais pasikeitusią koncepciją, „Žmonės 2020“ paskelbs ir apdovanos tuos, kurie pastaraisiais metais labiausiai prisidėjo prie šalies vardo garsinimo, kūrė bei savo darbais turtino, švietė ar keitė visuomenę.
Nors renginio dalyvių bei žiūrovų mintys bus nukreiptos į apdovanojimų nominantus, neišvengiamai kyla klausimų apie tai, kaip derėtų pasipuošti tokio tipo renginiui. Apie tinkamiausius pasirinkimus ir didžiausias stiliaus klaidas Žmonės.lt kalbina stilistę ir dizainerę, prekės ženklo MAS 924 įkūrėją Moniką Kazakevičiūtę-Kriščiūnienę.
Kalbėdama apie black tie dizainerė pirmiausia pabrėžia, kad šis aprangos kodas yra laikomas vienu griežčiausių.
„Black tie reiškia prabangą, iškilmingą pokylį. Vyrams black tie yra šiek tiek griežtesnis – einant į renginį, kuriame nurodytas toks aprangos kodas, vyrai turėtų dėvėti kostiumą. Dažniausiai tuxedo arba suit tipo. Na, o moterims galima truputį paįvairinti savo aprangą. Tai reiškia, kad joms nebūtinai reikėtų vilkėti ilgą suknelę. Nors, žinoma, pasirinkusios šį variantą niekada neprašausite pro šalį.
Renkantis aprangą turėtų dominuoti pakankamai turtingos spalvos ir audiniai: smaragdo, raudona, juoda, ryški geltona. Jeigu renkatės dėvėti trumpą suknelę – ji turėtų išsiskirti savo struktūra. Audiniai turėtų turėti prabangos pojūtį. Žinoma, prie suknelės turėtų būti priderinti ir papuošalai, aukštakulniai. Manau, tokiuose renginiuose moterims privaloma juos dėvėti. Kulniuko dydis – nesvarbu, šiais laikais yra labai stilingų žemesnio kulno batelių“, – kalbėjo dizainerė.
M. Kazakevičūtė-Kriščiūnienė nėra vien prabangių renginių viešnia. Dizainerė jau ne vienerius metus įvairioms progoms puošia didžiausias Lietuvos pramogų pasaulio žvaigždes. Kurdama klientės įvaizdį, Monika pirmiausiai dėmesį kreipia į moters figūrą.
„Suknelė turi atitikti žmogaus galimybes. Jeigu moteris yra stambesnio sudėjimo, turėtume pabrėžti jos gražiausias vietas. Galbūt kažką pabandyti paslėpti. Black tie suknelės neturi atrodyti iššaukiančiai, vulgariai. Jos turėtų turėti elegancijos prieskonį“, – kalbėjo ji.
Na, o tiems, kurie neturi galimybės kreiptis pagalbos į profesionalus, Monika pataria rinktis klasikinius, neiššaukiančius derinius.
„Norėčiau pabrėžti, kad pasiūti kokybišką suknelę reikia kokybiškų audinių: šilko, aksomo, o šie audiniai nėra pigūs. Tačiau jeigu žmogus tokiam vakarui pasisiūti aprangos galimybių neturi, siūlyčiau rengtis kažką neiššaukiančio, nerėžiančio akies. Reikėtų rinktis klasikines spalvas: raudoną, juodą. Nors juoda spalva gali pasirodyti nuobodi, black tie renginiui pasirinkusios šios spalvos suknelę niekada neprašausite pro šalį“, – patarė dizainerė: – „Jeigu pritrūksite fantazijos ar stigs laiko prabangios suknelės paieškoms, reikėtų rinktis rūbą, kuris neišskirtų iš minios ir stengtis bent kažkiek pataikyti į aprangos kodą. Gal ir neatrodysite įspūdingai, bet būsite tvarkingi ir atrodysite gražiai, subtiliai“.
Viena iš didžiausių stiliaus klaidų M. Kazakevičiūtė-Kriščiūnienė laiko netinkamai parinktą avalynę.
„Dažniausiai tokio tipo renginiai Lietuvoje būna žiemos sezonu, todėl suprantu, kad moterims nėra patogu į renginius eiti su basutėmis plonais dirželiais, kurios dažniausiai labiau tinka prie gilių skeltukų. Tačiau išeitis – atėjus į renginį persiauti batus.
Pasikartosiu, tačiau dar viena didžiausių klaidų – figūrai netinkanti apranga. Būna ir tokių moterų, kurios nori kuo daugiau išsinuoginti ir pabrėžti kuo daugiau kūno dalių. Tai nepriduoda seksualumo, tik iššaukia vulgarumą ir beskonybę. Taip pat moterys dažnai klysta prie netinkamos suknelės dėvėdamos pėdkelnes: jeigu suknelė turi didelį skeltuką, pėdkelnių rinktis galbūt nereikėtų.
Bėgant metams, tokių griežtų black tie aprangos kodo taisyklių nebeliko: moterys kartais atrodo gražiai, prabangiai, tačiau išvažiuoja iš aprangos kodo ribų. Ne visos rengiasi ilgomis suknelėmis, bet taip pat negali pasakyti, kad jų pasirinkta trumpa suknelė neatitinka black tie. Žmonės nebebijo rizikuoti, jie labiau linkę išsiskirti iš minios nei laikytis tam tikro standarto. Būna atvejų, kai pasiseka, būna ir tokių kuomet nukrypstama į šoną“, – sako Monika.