Moses Sumney muzikos ateitį pranašaus Šv. Kotrynos bažnyčioje
Jis laimingas būdamas vienas. Bet turi įspūdingą ratą draugų. Jis juokauja juodai ir sarkastiškai. Bet jo muzika švelni lyg šilkas. Jo vardą šiandien linksniuoja svarbiausi Europos ir pasaulio muzikos festivaliai. Dar jis mados ikona, angeliško falceto savininkas ir siurrealistinių vaizdo klipų kūrėjas. O galbūt – šių laikų muzikos pranašas Mozė? Tai daugybę talentų savyje talpinantis ir rugpjūčio 7-osios vakarą Šv. Kotrynos bažnyčioje laukiamas amerikietis Moses Sumney.
Moses Sumney - Doomed (Live at St Stephen's Uniting Church)
„Apsisiautęs juodu gospelo choro kostiumu Los Andželo muzikantas Moses Sumney pakerėjo gerbėjus lyg būtų pats Mozė iš Biblijos. Jo balsas ir specialaus dizaino mikrofonas virto neįprastais ir nuostabiais muzikos instrumentais. Galiausiai jis tai įrodė žengdamas pakyla ir imituodamas Raudonosios jūros perskyrimą“, – rašė muzikos kritikai. Tokias susižavėjimo reakcijas sukėlė Moses pasirodymas „Pitchfork“ muzikos festivalyje Čikagoje.
Moses draugų ir bendradarbių sąrašas – tarsi to paties „Pitchfork“ geriausiųjų topas. Jamesas Blake‘as, Sufjanas Stevensas, Jamie xx, José Gonzálezas, Beckas, Beyoncé sesuo Solange, Flume, Davidas Byrne‘as, Erykah Badu, „The Cinematic Orchestra“, Karen O iš grupės „Yeah Yeah Yeahs“ ir „Bon Iver“ – visi jie kviečiasi Moses kartu kurti, groti ir koncertuoti.
Moses Sumney – Indulge Me | A Take Away Show
Nors dainuoja apie vienatvę, Moses draugų ratas – toks pats įspūdingas. Jo asmeninėje „Instagram“ paskyroje galima išvysti Moses su Mac Demarco, Anderson .Paak, aktorėmis Anne Hathaway, Zoë Kravitz, Kelela, Laura Mvula, Lianne La Havas, Donaldu Gloveriu (žinomu kaip Childish Gambino) ir kitais muziko pasaulio veikėjais.
Pažintis muzikos lauke Moses pademonstravo savo naujausiame leidinyje. Šiame mini albume jo draugai perdirba ir interpretuoja Moses kūrinį „Make Out in My Car“. Šie draugai yra Sufjanas Stevensas, Jamesas Blake‘as ir Alexas Isley. Šiemetinėje „Oskarų“ ceremonijoje Moses pasirodė scenoje ir su Sufjanu bei St. Vincent atliko dainą iš filmo „Vadink mane savo vardu“.
Jo kelias į muziką nebuvo tradicinis. Moses gimė Kalifornijoje, griežtų pastorių šeimoje. Kai jam buvo 10 metų, jie persikėlė į tėvų gimtinę Ganą. Čia muzika ir tapo jo pabėgimu nuo kasdienybės. Jis pradėjo tyliai sau niūniuoti melodijas. Tik dar po dešimtmečio, jau grįžęs į JAV, Moses ryžosi savo muziką pagroti kitiems žmonėms.
„Žmones įkvepia tai, kaip jie nesėkmingai ieško meilės ar jaučiasi nuo visų atitolę. Ak, aš nerandu meilės, bet vieną dieną surasiu, – mąsto jie. Bet aš noriu paklausti: o kas, jeigu ne? Jeigu ta diena neateis? Galbūt ne kiekvienam yra skirtas žmogus? Ar galėsi tai ištverti?“ – svarsto nauja muzikos pasaulio žvaigždė.
Tokia buvo jo debiutinio albumo „Aromanticism“ idėja. Šie „nemeilės“ himnai gimė tiesiog jo asmeniniame miegamajame. Tai tamsus ir emocionalus, bet pirmiausia – nepaprastai gražus darbas. „Iš daugybės stebinančių Moses Sumney bruožų – jo dangoraižiško ūgio, jo haliucinacinių, Niną Simone primenančių muzikinių sapnų, jo didžiulės žymių draugų kartotekos – nuostabiausias yra jo balsas“, – rašė žurnalas „The Guardian“.
Moses Sumney – Full Performance (Live on KEXP)
„Aromanticism“ pernai buvo vienas daugiausiai aptariamų albumų. Vienu iš metų geriausiųjų jį paskelbė „Pitchfork“, „The New York Times“, „Consequence of Sound“, „Popmatters“, „Spin“, „Stereogum“, NPR ir kiti tinklalapiai.
Beje, Moses Sumney reikia gerbti ne tik už talentą, bet ir už principingumą. Visai neseniai jis atšaukė savo koncertą viename didžiausių džiazo festivalių pasaulyje – „Montreal Jazz Festival“. Festivalyje turėjo būti rodomas kontraversiškas trupės „SLĀV“ spektaklis, paremtas vergų dainomis. Jis sukėlė protestus dėl rasizmo, nes jame vaidina beveik vien baltieji. Moses paskelbė viešą laišką, kuriame teigė, jog groti tokiame kontekste jam neleistų sąžinė. Skandalas baigėsi tuo, kad visi „SLĀV“ pasirodymai buvo atšaukti, o pats Moses taip ir nepasirodė šitame festivalyje.
Moses Sumney – NPR Music Tiny Desk Concert
„Yra įvairių būdų egzistuoti pasaulyje. Mano pagrindinis tikslas – užmegzti su klausytoju emocinį ryšį. Paskatinti jį pagalvoti apie dalykus, kurie iki šiol neatėjo į galvą“, – sako Moses Sumney. Tokiam susitikimui ir susimąstymui jis ir pakvies Vilniuje, Šv. Kotrynos bažnyčioje.
Moses Sumney viešnagę Lietuvoje pristato muzikos agentūra „8 Days A Week“. Pats koncertas įvyks rugpjūčio 7 d. Šv. Kotrynos bažnyčioje. Renginio organizatoriai ragina pasirūpinti bilietais iš anksto. Prekyboje liko tik 70 bilietų. Bilietais prekiauja „Bilietai LT“, jie žada brangti. Pasirodymo pradžia – 20 val.