Moterų bėgimo ambasadorės Asta Pilypaitė, Simona Burbaitė ir Milda Valčiukaitė pasitikrino dėl krūties vėžio

M. Valčiukaitė ir S. Burbaitė / Asmeninio albumo nuotr.
M. Valčiukaitė ir S. Burbaitė / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2014-06-23 12:26
AA

Likus savaitei iki „AVON moterų bėgimo“, kuris vyks birželio 28 dieną, jo ambasadorės dainininkė Asta Pilypaitė, tituluota gražuolė Simona Burbaitė ir Europos irklavimo vicečempionė Milda Valčiukaitė buvo pakviestos į Vilniaus Universiteto onkologijos institutą profilaktinei patikrai dėl krūties vėžio.

Bėgimo ambasadores priėmė ir apžiūrėjo Vilniaus universiteto onkologijos instituto gydytoja radiologė dr. Rūta Briedienė. Ji paaiškino moterims apie savitikros reikšmę ir kaip atliekami profilaktiniai krūtų tyrimai.

„Moterys pačios turėtų tikrintis reguliariai, geriausia – kiekvieno mėnesio tą pačią dieną. Užčiuopus krūtyje darinį, nereikėtų pradėti panikuoti, nes net apie 80 procentų jų yra nepiktybiniai. Tačiau aptikus, vertėtų kuo greičiau apsilankyti pas gydytojus, kad liga būtų laiku diagnozuota ir išgydyta“, – sako R. Briedienė.

Pasak jos, net ir neužtikus jokių ligos požymių, moterys nuo 40-ties, kurios priklauso padidėjusios rizikos grupei, turėtų pradėti tikrintis profilaktiškai gydymo įstaigose. Pasirodyti reiktų kas metus metus ir atlikti bazinę mamografiją. O nuo 50-ties lankytis kas dvejus metus ir, prireikus, bet kuriame amžiuje pasitikrinti ultragarsu.

„Dauguma moterų išsigąsta, joms nemalonu ar gėda ir vis nukelinėja privalomuosius patikrinimus. Esant teigiamui atsakymui, gydimas nėra lengvas, bet šiuolaikinė medicina yra stipriai pažengusi, todėl liga yra gydoma ir pagydoma. Kuo anksčiau pradėsi – tuo lengviau ir greičiau pasveiksi“, – įsitikinusi gydytoja.

Asta Pilypaitė

Dėl skirtingų amžiaus grupių, bėgimo ambasadorėms buvo atlikti nevienodi tyrimai. S. Burbaitei ir M. Valčiukaitei buvo atliktas krūtų ištyrimas ultragarsu, o A. Pilypaitei, kuri atitinka amžiaus kriterijus, buvo atlikta ir bazinė mamograma.

„Manau tokių patikrinimų atidėliojimą skatina baimė, o gal ir gėda. Aš taip pat esu iš tų moterų, kurios neskuba atrasti laiko ir pasiryžti patikrai. Atėjusi nejaučiau jokios streso, nes aplinkui lydėjo vien šilti žvilgsniai. Jaunas ir malonus personalas neleidžia įsiplieksti blogoms mintims. Išsityrusi jaučiuosi daug geriau,“ – savo įspūdžiais dalinosi A. Pilypaitė.

Bėgimo ambasadorių apžiūros rezultatai buvo geri. Gydytoja pateikė kelis patarimus kaip save prižiūrėti ir tikrintis. Vilniaus universiteto onkologijos instituto atstovė spaudai Juventa Sartatavičienė įsitikinusi, kad žinomų moterų profilaktiniai pasitikrinimai padeda ne vienai moteriai laiku susirūpinti savo sveikata.

„Mes su kompanija „AVON“ bendradarbiaujame jau ilgus metus. Labai džiaugiamės, kad kompanija skiria dėmesio ne tik į moters grožiui, bet ir sveikatai. Tai didžiulis ir naudingas darbas šviečiant mūsų visuomenę. Kompanija vykdydama įvairias akcijas primena moterims ir apie krūtų savitikrą, ir apie  krūties vėžio profilaktinės patikros galimybes“, – sako J. Sartatavičienė.

Asta Pilypaitė