Moterų įvaizdžiams kritikos negailintis J.Statkevičius stiliaus pojūtį ragina lavinti muziejuose

Eugenijus Skerstonas, Kristina Rimienė, Juozas Statkevičius
Eugenijus Skerstonas, Kristina Rimienė, Juozas Statkevičius
Šaltinis: Žmonės
2020-12-05 11:49
AA

Laidoje „Pasaulis apie moteris“ apie mados pasaulį kalbėjosi du mados grandai – dizaineris Juozas Statkevičius ir mados žinovas prof. Dr. Eugenijus Skerstonas. Laidos vedėja Kristina Rimienė neslėpė, kad kai kurie J.Statkevičiaus pastebėjimai – aštrūs, kartais – net per daug, tačiau, anot jos, toks jau Juozas yra: kai jis kalba – visi aplinkui klauso.

Pokalbio tęsinyje laidos žiūrovai išgirdo intriguojančią istoriją ir visą tiesą apie tai, kaip J.Statkevičius kūrė įvaizdį politikei Loretai Graužinienei, kurios pasirodymas visuomenėje sulaukė milžiniško atgarsio ir įvairiausių vertinimų. Juozas teigė, kad pakeisti politikės įvaizdį jo prašė Viktoras Uspaskich, o tam tebuvo skirtas vos pusvalandis. 

„Mano ten tebuvo prisilietimas, bet tas prisilietimas buvo toks geras, kad jūs jau dvylika metų kaip senas žarnas tąsot visi. Bet ji atrodė puikiai, jeigu ji būtų taip išlaikiusi iki dabar, jau seniai visos moterys mūsų parlamente atrodytų daug geriau“, žodžių į vatą nevyniojo J.Statkevičius.

Prof. dr. Eugenijos Skerstonas, kalbėdamas apie aukštas pareigas užimančius asmenis, teigė, kad jie turėtų būti savo įstaigos, institucijos įvaizdžio dalimi, kaip tai yra daugelyje vakarų šalių. „Iš kitos pusės, niekas negali nurodyti žmogui laisvam pasaulyje, demokratinėje visuomenėje uždrausti atrodyti taip, kaip jis nori“, teigė E.Skerstonas. 

Jaunystės bandymai ir mamos reakcija

Laidos vedėjos K.Rimienės paklaustas, ar mados pojūtis priklauso nuo amžiaus, E.Skerstonas pastebėjo, kad jaunimo polinkis į madas yra žymiai ryškesnis, nes jie jautriau reaguoja į aplinką, turi mažiau atsakomybės, daugiau saviraiškos galimybių ir mažiau savikritikos. Juozas prisiminė, koks jis buvo paauglystėje ir kaip jo mama reaguodavo į sūnaus norą atrodyti kitaip – daugeliui laidos žiūrovų, kaip ir laidos vedėjai, šis pasakojimas priminė jų pačių patirtis.

J.Statkevičiaus motiną dažnas bus matęs televizijos ekrane, žurnalų puslapiuose – judviejų ryšys yra labai stiprus. Ką mama atsakė į sūnaus siūlymą nusidažyti nagus juoda spalva ir kuo tai galų gale baigėsi?

Kristina Rimienė, Juozas Statkevičius

Visada – tiesiai į dešimtuką

Juozas negaili kritikos Lietuvos moterų išvaizdai – makiažui, šukuosenoms, kurios neretai primena tortus, todėl, siekiant geriau išmanyti stilių ir turėti pojūtį, kas gi madinga ir tinka, vertėtų eiti ne į pliažus, o į ... muziejus. Atviromis akimis stebėti pasaulį ir tai, kas jame vyksta.

Mados kūrėjas atviras – klientai, kurie ateina pas jį norėdami atrodyti kaip visi, sulaukia atsako, jog... atėjo ne tuo adresu. Jis turi nenuginčijamą mados ir estetikos pojūtį, todėl nesikuklina, kad „visada pataiko į dešimtuką“ ir klientai grįžta dėkodami. 

„Nuo kuklumo nemirštu, nes Lietuvoje tu  turi palaukti gal penkiasdešimt metų, kad pasakytų – tu geras, tu geriausias. Vienas iš dizainerių – bliamba, ką reikia dar padaryti? Kvepalai yra, knygos yra, stanikai yra, triusikai yra – viskas yra, visur pirmas pirmas“, apie pripažinimą kalbėjo J.Statkevičius, kurio kvepalai jau ne pirmą dešimtmetį puikuojasi geriausiai parduodamų kvepalų penketuke. E.Skerstonas atviras – galima Juozą kritikuoti už jo pažiūras, emocingumą, tačiau niekada – už talentą, kuris yra įgimtas. 

Laidos vedėja paprašys savo pašnekovų duoti patarimų laidos žiūrovams, kaip susikurti stilių, kuris nerėžtų akies ir atitiktų statusą, tačiau Juozas atsakė tiesmukai – „nemokamai tik paukšteliai čiulba, prašome ateiti, už laiką susimokate, ir viskas. Nemokamai aš patarimų nedalinu.“

Švenčių belaukiant – nauja namų puošybos idėja

Artėjant Kalėdoms dažnas namus puošia įvairiausiais dekoro elementais – tradicinėmis eglutėmis, advento vainikais, tačiau visuomet naudinga sužinoti ir šį tą naujo, kad namai, belaukiant švenčių, nušvistų kita spalva ir net atmosfera.

Rubrikoje „Floristinis desertas“ laidos vedėja, floristikos dizainerė K.Rimienė pasiūlė laidos žiūrovams idėją, kaip originaliai papuošti savo namus nauju puošybos elementu. Floristinės kompozicijos pagrindu taps medžio gabalas, kurį puoš gloriozos, eleborai, eukaliptas, kėnis ir baltutėlės smilgos. Tokia floristinė kompozicija suburs visus prie šventinio stalo ir leis jaukiai mėgautis šventėmis.

 „Pasaulis pagal moteris“ – sekmadieniais 10 val. per TV3!

Eugenijus Skerstonas, Kristina Rimienė, Juozas Statkevičius