„Moterų ralį“ laimėjusios penkios dzūkės: „Kai mažiau tikiesi, gauni daugiau“

„Moterų ralio“ nugalėtojos / Organizatorių nuotr.
„Moterų ralio“ nugalėtojos / Organizatorių nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2019-04-30 10:54
AA

Šių metų „Moterų ralį“ laimėjęs Ritos Sabaitės, Jurgitos Raulušaitienės, Evelinos Raulušaitienės, Linos Juonytės ir Vitos Ruzgienės ekipažas „Girls Power“ laimę bandė penkis kartus, paskutinis kartas – „nemelavo“. „Esam penkios atkaklios dzūkės“, – taip apie savo ekipažą sako jo vairuotoja ir kapitonė Rita Sabaitė. Ji ir šturmanė Jurgita nepraleido nė vieno „Moterų ralio“. Komandos narės yra draugės, giminaitės, visos iš skirtingų Dzūkijos miestų: Alytaus, Varėnos, Druskininkų.

„Čempionių jausmas, kad pagaliau nugalėjom. Iš tikrųjų, sunku tuo net patikėti. Važiavome penkis metus! Visos ralio dalyvės nori dalyvauti, tačiau visos nori ir laimėti. Mums nuolat kažko pritrūkdavo. Analizuodavom klaidas, kas, kur buvo ne taip. O šiemet – pavyko“, – po apdovanojimų džiaugėsi moterys.

Į klausimą, kas padėjo laimėti, Rita nedvejodama sako – komandiškumas. „Visos buvome kaip viena, įsiklausydavome į nuomones, net buvo klausimų, kuriuos atsakydamos balsavome. Labai smagu, kad buvome penkios. Prieš tai vis būdavome keturiese. Supratome, kad kuo mūsų daugiau, tuo geriau. Balsuojame, gaunasi dvi prieš tris. Taip pasirinkdavome atsakymą“, – strategijos paslaptimis dalijosi „Girsl Power“ vairuotoja.

Komandos kapitonės teigimu, šie metai buvo išskirtiniai, nes raliui ruoštis beveik nebuvo laiko. „Aprangą susiderinome iš vakaro, „Mazda“ automobilį iš pažįstamų gavau tik ryte, prieš pat startą. Važiuojant viskas labai puikiai sekėsi. Šis ralis buvo puikiai suorganizuotas, be kamščių, be streso, smagios užduotys. Viskas buvo „vau!“ – aukštame lygyje“, – teigia Rita.

„Moterų ralis 2019“ / Organizatorių nuotr.

Praeitame ralyje komanda startavo trečiame šimtuke, o šiemet 51 numeriu. Anot Ritos, smagiau buvo startuoti mažesniu numeriu. „Praėjusiais metais mes laimėjome „Istorinių automobilių“ įskaitoje, važiavome su „Žiguliuku“ be vairo stiprintuvo. Draugės, kurios gale sėdėjo, labai džiaugėsi, kad šiemet nebuvo piliakalnių. Po praeitų metų dviejų piliakalnių, jie joms dar ilgai sapnavosi“, – juokavo moteris.

Komandos pavadinimas kasmet keičiasi, tačiau šio greičiausiai nekeis, liks „Girls Power“. „Pavadinimą sugalvojome kone ekspromtu. Būdavo, ilgai deriname, pavyzdžiui, pirmą ralį važiavome geltonu automobiliu, buvom „Geltonos“. Paskui važiavome kaip raganos, su šluotomis, iškištomis pro langus, buvom „Dakaro raganos“. Kasmet vis kitaip susigalvodavom“, – pasakoja Rita Sabaitė.

Merginos prisipažįsta, kad šių metų ralis joms patiko orientacija į profesionalų vairavimą. Rita sako esanti tikra automobilių fanė, dalyvauja slalomo, drifto varžybose. Kitas komandos nares ji taip pat pratina dalyvauti varžybose, važiuoja įvairiuose raliuose po Lietuvą.

„Pavyko slalomai, nes turiu patirties. Kai važiavau jaučiau atsakomybę, nes nuo manęs vienos priklausė rezultatas. Patiko automobilinės rungtys, aš labai mėgstu, kai sukasi automobilis ir cypia padangos. Moku cypint padangas, tad cypinu“, – sako ji.

„Moterų ralis 2019“ / Organizatorių nuotr.

Penktą kartą ralyje ekipažas važiavo labiau dėl emocijų, norėjo tiesiog pabūti, padalyvauti, praleisti įdomiai laisvalaikį, pasikrauti gerų įspūdžių. „Šį kartą mažiau tikėjomės. Kaip sakoma, kai mažiau tikiesi, arba mažiau skauda arba būna labai gerai“, – šypsosi Rita.

Merginos sutartinai pažymėjo, kad šiemet pasijuto profesionalus ralio organizavimas ir rezultatų skaičiavimas, viso ralio metu juos buvo galima stebėti internete. Renginys buvo ne tik pramoginis bet ir labiau orientuotas į profesionalesnį vairavimą. Užduotys parinktos įdomios ir tikrai privertė gerokai pamąstyti.

„Oi, tikrai taip, dalyvausime ralyje kitais metais. Ir – būtinai šios sudėties. Mes dalyvaujame ne tik „Moterų ralyje“, tad esame susiklausę, be kategoriškumų, nes tas komandos susiklausymas yra labai svarbu“, – pabrėžė Rita, Jurgita, Evelina, Lina ir Vita.

Visos sakė, kad ralyje joms patinka nuolat kažkas naujo, galimybė aplankyti įdomias Lietuvos vietas, pabūti visoms kartu, pasikrauti adrenalino. Rita prisipažino, kad Lietuvos liaudies buities muziejuje buvo tik vaikystėje.

„Daug kas keliaujame po užsienį, bet nesilankome savame krašte, savo šalyje. Mes tiek visko esame „Moterų ralyje“ pamatę. Net nepagalvotum, kad Lietuvoje yra tokių vietų: kažkas kažką verda, gamina, kad vidury laukų ar miške yra muziejus. Tas akiračio praplėtimas ir suteikia daug gerų emocijų dar ilgam“, – teigia merginos.

Po šventės „Girsl Power“ komandos dar laukia dovana – savaitgalis su „Moterų ralio“ automobiliu „Mazda3“. Kol nenuslopę emocijos, kol dar veržiasi laimėjimo džiaugsmas, jos planuoja važiuoti visos kartu į pajūrį.

Ritos Sabaitės, Jurgitos Raulušaitienės, Evelinos Raulušaitienės, Linos Juonytės ir Vitos Ruzgienės ekipažas „Girls Power“ nugalėjo net keturiose „Moterų ralio“ įskaitose: bendroje, „Mazda“ taurės, daugiau nei penkių narių ir penkmečio.

„Moterų ralis 2019“ (36 nuotr.)
+30