„Moterų ralio“ 2021 nugalėtojos – apie rimtą pasiruošimą, konkurentes ir komandiškumą

„Moterų ralio“ apdovanojimų akimirkos
„Moterų ralio“ apdovanojimų akimirkos
Pranešimas spaudai
Šaltinis: Žmonės
2021-06-14 11:07
AA

Praėjusį savaitgalį Vilniuje praūžė ne tik audra, bet ir septintasis „Moterų ralis“. Jį laimėjo trijų moterų – Justinos Nekiūnaitės, Julijos Skudutės ir Anetos Tankovič – komanda.

Ralyje jos važiavo penktąjį kartą. „FireFox“ pavadinimą pasirinkęs ekipažas važiavo oranžinės spalvos  automobiliu, pažymėtu 35 numeriu. Merginos ralio trasą įveikė be baudos minučių. Ši komanda nugalėjo bendroje ir daugiau nei dviejų narių įskaitose.

„Esame draugės ir kolegės, dirbame telekomunikacijų srityje. Viena kitą suprantame iš pusės žodžio. „Moterų raliui“ ruošėmės iš anksto, netgi žiūrėjome, kas bus mūsų konkurentėmis“, – sakė ekipažo vairuotoja Juste Nekiūnaitė. Ji prisipažino, kad laisvalaikiu treniruojasi važiuoti slalomus.

„Firefox“ pavadinimą įkvėpė Julijos automobilio spalva. Jis yra ir savotiškas komandos talismanas, nes pergales įvairiuose raliuose merginos ėmė skinti būtent važiuodamos šiuo automobiliu. Juste sako, kad būtent jos domėjimasis automobilių sportu ir subūrė drauges į komandą. Visgi, iki laimėjimų turėjo praeiti metai-kiti, kad komanda susicementuotų.

„Moterų ralio“ apdovanojimų akimirka

Juste džiaugiasi, kad „Moterų ralis“ išlaiko aukštą kartelę ir kasmet pateikia staigmenų. Jos nuomone, pandeminėje situacijoje renginys praėjo labai tvarkingai ir ralis nuo to nė kiek nenukentėjo: nei emocine, nei užduočių prasme.

„Man, kaip slalomų ir greičio rungčių mėgėjai, greičio užduočių galėjo būti ir daugiau. Šiemet pasigedau vidutinio greičio rungties, kurią labai mėgau. Užduotys atliekamos programėlėje labai patiko, nes įnešė tokio objektyvumo, mažiau lėmė sėkmės faktorius. Pačios užduotys – intelektualios, „nepagooglinsi“, reikėjo galvą pasukti“, – įspūdžiai dalijosi komandos vairuotoja Juste.

„Moterų ralio“ apdovanojimų akimirka

Komandai Zarasų kraštas buvo pakankamai naujas, tad aplankytos vietos paliko gerą įspūdį. Įsimintinas vingiuotas keliukas akmenimis grįsta danga – Marimonto serpantinas, Šeimyniškių atodanga ir konglomerato uola, Zarasų Didžioji sala. Visa tai merginoms buvo dar nematyta. Juste prisipažino, kad grįš dar kartą į tas vietas.

„Ralio metu važiavome labai susikoncentravę, nuolat jautėme tokį lengvą adrenaliną, nebuvo kada atsipalaiduoti. Pagrindinis raktas į šių metų sėkmę, sakyčiau, buvo tvirta komanda, pasiruošimas, įgūdžiai ir pasitikėjimas viena kita“, – sakė Juste Niekiūnaitė.

Antrą geriausią rezultatą „Moterų ralyje“ parodė komanda „Jemu“ (Nr. 88). Trečios – „Linkmenų lapės“ (Nr. 167). Abi šios komandos atitinkamai tas pačias vietas užima bendroje ir daugiau nei dviejų narių įskaitose.

„Moterų ralio“ apdovanojimų akimirka

Stilingiausio ekipažo nominacija šiemet atiteko ekipažui Nr. 18, pavadinimu „Iš kitos planetos“. Šis ekipažas jau yra laimėjęs stilingiausio ekipažo vardą prieš du metus. Šiemet merginos pasirinko įspūdingai atrodančius prigludusius oranžinės spalvos kostiumus su vorų imitacija.

Azartiškiausia komanda išrinktas ekipažas Nr. 56, „Naiskar“, saugiausia – ekipažas Nr. 159 „Blitz“.

„Moterų ralio“ rezultatus galima pamatyti renginio interneto svetainėje.

Apie „Moterų ralį“

Nuotaikingas automobilių sporto renginys „Moterų ralis“ Lietuvoje organizuojamas nuo 2015 metų. Tai analogo Lietuvoje neturintis masiškiausias renginys „ant ratų“, skirtas tik moterims. Vos gimęs „Moterų ralis“ sulaukė gausaus dalyvių skaičiaus ir tapo vienu laukiamiausių aktyvių moterų laisvalaikio renginiu.

„Moterų ralio“ vienas tikslų – vairavimo kultūros ir saugumo kelyje didinimas. Ralio varžybos vyksta pagal Kelių eismo taisykles, čia svarbiausia skubėti lėtai. Kelių šimtų kilometrų trasoje ralio dalyvių laukia lankytini objektai, nuotaikingos užduotys bei specialios vairavimo rungtys. Dalyvaudamos varžybose moterys įgauna daugiau vairavimo, orientavimosi kelyje patirties.

2019 m. „Moterų ralyje“ fiksuotas Lietuvos rekordas: Masiškiausias moterų autosporto renginys – renginyje dalyvavo 1444 moterys, 364 ekipažai!

 

„Moterų ralio“ apdovanojimai (26 nuotr.)
+20