„Moterų ralio“ ekipažai – sostinės gatvėse

Vilniuje prasidėjo „Moterų ralis“/Irmanto Gelūno/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Vilniuje prasidėjo „Moterų ralis“/Irmanto Gelūno/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2019-04-27 11:32
AA

Šį šeštadienį, balandžio 27 d., vyksta nuotaikingas automobilių sporto renginys „Moterų ralis 2019“. Penktą kartą aktyvias Lietuvos moteris suburiantis renginys šiemet keliauja į Vilniaus erdves ir parodo save žiūrovams. Pamatyti spalvingo „Moterų ralio“ parado renginio organizatoriai kviečia į Lukiškių aikštę – čia vyksta „Active Fest Vilnius“.

„Mieste galima išvysti net tris „Moterų ralio“ rungtis ir finišą. Pirmoji rungtis – šalia Lukiškių aikštės. Nuo 10 val. čia prasidėjo traukos varžybų poriniai važiavimai. Pasibaigus rungčiai, aikštėje šventė vyksta toliau. Susirinkusiems žiūrovams siūlome orientacinių maršrutų, lobio paieškų po Vilnių, sudalyvauti riedžių slalome, išbandyti dviračių sprinto rungtį, šaudymą iš lanko“, – pasakoja vienas iš „Moterų ralio“ ir „Active Fest Vilnius“ organizatorių Maris Simson.

„Moterų ralio“ ekipažų slalomą galima stebėti A. Goštauto gatvėje, netoli Seimo. Ralio ekipažams išvykus, nuo 13 val. čia prasideda „Liqui Moly“ Vilniaus slalomo taurės varžybos.

Vilniuje prasidėjo „Moterų ralis“/Irmanto Gelūno/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.

„Vilnius su savo infrastruktūra labai tinka panašaus pobūdžio renginiams. Labai džiaugiuosi, kad slalomas pagaliau vyksta miesto centre“, – sako lenktynininkas Justas Tamašauskas.

Renginio organizatorius patikina, kad ir šiemet „Moterų ralis“ siekia dalyvių skaičiaus rekordo. Į renginį užsiregistravo apie 380 ekipažų (beveik 20 proc. daugiau nei pernai), tai yra apie 1500 moterų.

„Tampame savotišku lietuvišku moterų Dakaru. Išsikeldami ambicingus tikslus, mes patys jaučiame ne menkesnį azartą nei mūsų renginio dalyvės ralio metu. Kasmet augantis „Moterų ralio“ ekipažų skaičius stumia mus pačius verstis per galvą ir renginį nuolat tobulinti, ieškoti kelių, kaip įdomiau ir patogiau viską suorganizuoti“, – teigia Maris.

Vilniuje prasidėjo „Moterų ralis“/Irmanto Gelūno/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Viena iš „Moterų ralio“ naujovių, susijusi su padidėjusiu ekipažų kiekiu – dvi kelio knygos ir dvi maršruto kryptys: geltona ir žalia. „Moterų ralis“ vyksta pagal kelio knygą, kurią skaitydamos ir važiuodamos moterys mokosi orientuotis keliuose.

Jis pabrėžia, kad „Moterų ralis“ vyksta laikantis Kelių eismo taisyklių. „Moterų ralio“ vienas tikslų – vairavimo kultūros ir saugumo kelyje didinimas. Renginio dalyvės kartu su Lietuvos kelių policijos tarnyba, norėdamos atkreipti visų vairuotojų dėmesį į saugų mobiliųjų prietaisų naudojimą vairuojant, vykdo saugumo akciją „Laikyk vairą, o ne telefoną“.

Kaip ir kasmet „Moterų ralis“ renka stilingiausią ekipažą. Šiemet ralio organizatoriams talkina profesionalai su stiliste Agne Jagelavičiūte priešakyje. Spaudos brifinge dalyvavusi žurnalo prodiuserė Elena Puidokaitė patikina, kad renginio vakarą Agnė įteikia prizą stilingiausiomis pripažintoms moterims.

Vilniuje prasidėjo „Moterų ralis“/Irmanto Gelūno/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Apie „Moterų ralį“

Nuotaikingas automobilių sporto renginys „Moterų ralis“ Lietuvoje organizuojamas nuo 2015 metų. Tai analogo Lietuvoje neturintis masiškiausias renginys „ant ratų“, skirtas tik moterims. Vos gimęs „Moterų ralis“ sulaukė gausaus dalyvių skaičiaus ir tapo vienu laukiamiausių aktyvių moterų laisvalaikio renginiu.

„Moterų ralio“ vienas tikslų – vairavimo kultūros ir saugumo kelyje didinimas. Ralio varžybos vyksta pagal Kelių eismo taisykles, čia svarbiausia skubėti lėtai. Kelių šimtų kilometrų trasoje ralio dalyvių laukia lankytini objektai, nuotaikingos užduotys bei specialios vairavimo rungtys. Dalyvaudamos varžybose moterys įgauna daugiau vairavimo, orientavimosi kelyje patirties.

2018 metais užfiksuotas Lietuvos rekordas – „Masiškiausias moterų automobilių sporto renginys“ (320 ekipažų, kuriuos sudarė 1 250 moterų).

Daugiau informacijos apie renginį ir registraciją galima rasti oficialioje svetainėje bei socialinio tinklo Facebook paskyroje „Moterų ralis“.

Šeštadienį startavo „Moterų ralis“ (37 nuotr.)
+31