Moterų svajonės išpildytos: su plaukų džiovintuvu „Dyson Supersonic“ plaukai ne tik sausi, bet ir sveiki

„Dyson Supersonic“
„Dyson Supersonic“
Šaltinis: Reklama
2018-02-07 08:00
AA

Yra produktų, kurie keičia istoriją. Plaukų džiovintuvo istorija – jau perrašyta. Jei vis dar vengiate plaukų džiovinimo džiovintuvu, atsipalaiduokite. Kompanija „Dyson“ sukūrė produktą, kurio veikimo idėja – ne tik sausi, bet ir sveiki plaukai.

Pirmasis rankinis, naudojimui namuose tinkamas džiovintuvas pasirodė 1920 m. Beveik 100 metų istorijos iš esmės nepakeitė plaukų džiovintuvo mechanizmo: per šimtmetį nesikeitė nei forma, nei veikimo principas. Bėgant metams, didėjo galia, lengvėjo korpuso medžiaga ir tobulėjo dizainas. Tiesa, dar XX a. viduryje būti nutrenktam elektros srovės džiovinimo metu buvo kone normalu. Iki 2000 m. gamintojams pavyko sumažinti mirčių statistiką iki 4 žmonių per metus. Ką gi, grožis iš tiesų reikalauja aukų.

Šiandien plaukų džiovintuvas jau nekelia pavojaus gyvybei. Tiesa, vis dar kenkia plaukams. „Dyson“ inžinieriai užsimojo permąstyti džiovintuvo technologiją ir atrasti būdą, kaip išdžiovinti plaukus jų nežalojant.

„Inžinerinis mąstymas – tai nuolatinis siekis tyrinėti, kas slypi anapus egzistuojančios technologijos, ir klausti: ar gali būti kitaip? Kurdami naujos kartos džiovintuvą, siekėme pakeisti laike įstrigusį jo dizainą, kurį lėmė masyvūs varikliai. Sukūrus mažiausią ir lengviausią skaitmeninį variklį, pokyčiai tapo įmanomi“, – teigia įmonės įkūrėjas Jamesas Dysonas.

„Dyson Supersonic“ nežaloja plaukų

Kad galėtum pakeisti produkto istoriją, reikia pradėti nuo pradžių. 103 „Dyson“ inžinierių, trichologų (trichologija – plaukų ir galvos odos ligų mokslas) bei plaukų stilistų dirbo penkerius metus. Jie ištyrė viską, kas įmanoma: nuo oro srovės dinamikos iki plauko struktūros.

Užsibrėžus tikslą mesti iššūkį technologinei džiovintuvo tradicijai, teko pradėti ne nuo jo sandaros ar dizaino. Pradžių pradžia buvo... plaukas. Tam, kad ištirti visus procesus buvo įkurta plaukų tyrimo laboratorija. „Dyson“ mokslininkai ėmėsi tyrinėti plauko struktūros pokyčius, vykstančius jį veikiant karščiu. Specialistai išanalizavo visus įmanomus – tiesių, banguotų, garbanotų, storų, plonų ir kt. – plaukų tipus. „Norėdami suprasti, kaip kiekvienas plaukas susidoroja su džiovinimo stresu, mes ištyrėme 1,010 mylių (apie 1625 km) įvairaus tipo plaukų. Mūsų testai parodė aiškų rezultatą: norint, kad plaukai atrodytų sveiki, juos reikia apsaugoti nuo ekstremalaus karščio“, – teigia „Dyson“ tyrimų specialistas Clare Smith.

Per penkerius metus buvo sukurta 600 džiovintuvo prototipų. Tiesa, 599 iš jų buvo nesėkmingi. Tačiau kiekvienas naujas prototipas buvo tobulesnis už ankstesnį ir leido priartėti prie galutinio tikslo – „Dyson Supersonic“. Tai – ne 600-asis prototipas. Tai – pirmas prototipas, kuris prilygsta išradimui. Svarbiausios jo charakteristikos – V9 skaitmeninis variklis, išmani temperatūros kontrolė bei įdiegta „Air Multiplier™“ technologija.

V9 – greičiausias kol kas sukurtas „Dyson“ skaitmeninis variklis: iki 110,000 sūkių per minutę greičiu dirbantis mechanizmas veikia vienu negirdimu dažniu. Todėl vienintelis triukšmas, kurį girdėsite džiovindami plaukus, bus pats oro srautas. Integruotas džiovintuvo rankenoje, variklis sukasi maždaug 6 kartus greičiau negu įprasti džiovintuvų varikliai ir sudaro vos trečdalį prietaiso svorio. 13 sparnuotės mentelių generuoja 3,5 kPa slėgį, per sekundę į stiprintuvą išpučiama 13 litrų oro. Guminis izoliacinis pagrindas, į kurį remiasi sparnuotės viršūnė, leidžia išvengti vibracijos. Beje, variklį perkėlus į rankeną, pakito džiovintuvo svorio balansas. Todėl ranka nepavargs net džiovinant viršugalvį.

„Dyson Supersonic“ nežaloja plaukų

Reikšminga inovacija – nuolatinė temperatūros kontrolė. Termostatas 20 kartų per sekundę matuoja išeinančio oro srauto temperatūrą ir perduoda duomenis prietaiso mikroprocesoriui. Šis kontroliuoja šildymo elementą, prireikus jį vėsindamas. Taigi karštis, kuriuo veikiami Jūsų plaukai, vertinamas kiekvieną akimirką. Todėl galite būti tikri, kad plaukai išdžius, bet nebus pažeisti.

„Norėdami išdžiovinti plaukus, turime juos veikti tam tikro laipsnio karščiu. Tačiau per didelis karštis (didesnis nei 150 °C) keičia plauko struktūrą. Nuolatinė „Dyson Supersonic“ temperatūros kontrolė leidžia išsaugoti plaukų sveikatą“, – teigia dizaino inžinierė Annmarie Nicholson. Karščiausio režimo veikimo metu oro srauto temperatūra nepakyla aukščiau 100 °C.

Variklį sumontavus rankenoje, pagrindinėje korpuso dalyje liko erdvės „Air Multiplier™“ technologijai. Šią technologiją „Dyson“ patentavo kurdama besparnuotį ventiliatorių „Dyson Cool“. Džiovintuve „Air Multiplier™“ technologija yra regima kaip apvali tuščiavidurė ertmė pačiame džiovintuvo centre. Būtent iš šios ertmės sklinda triskart sustiprintas, tolygus, didelio slėgio ir greičio (apie 47 m/s) oro srautas. Visų šių elementų kompleksas užtikrina greitą džiovinimo procesą ir modeliavimo preciziką. Beje, džiovintuvo antgaliai – magnetiniai, gali būti tvirtinami sukant 360° kampu.

Ir pabaigai – smagi detalė: apskaičiuota, kad moteris per savo gyvenimą plaukų tvarkymui paskiria maždaug pusantrų metų. Taigi iš viso – apie 14 tūkst. valandų plaukų šukavimui, plovimui, džiovinimui, tiesinimui, garbanojimui, kirpimui... Tad jei norisi gaivių vėjų plaukų priežiūros patirtyje, leiskite sau atrasti naują būdą praleisti šias valandas.

Dyson Supersonic“ – atrodo kitaip, veikia kitaip. Metas pradėti kitokią savo grožio istoriją. Šventės – puikus metas stilingoms svajonėms išsipildyti. Oficialioje Dyson internetinėje parduotuvėse www.dyson.lt rasite plačiausią Dyson prietaisų asortimentą, tame tarpe ir specialius „Dyson Supersonic“ pasiūlymus.