Motinos diena: geriausia dovana neturi kainos

Mama su dukra / Shutterstock nuotr.
Mama su dukra / Shutterstock nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2017-05-05 13:30
AA

Mama – vienas svarbiausių žmonių kiekvieno gyvenime. Artėjant Motinos dienai, atiduodame visą savo dėmesį tik joms. Daugelis suskuba galvoti, kaip ją nustebinti, kaip parodyti dėmesį. O kas svarbiau: pirktinė dovana ar laikas, praleistas kartu?

Mamos diena Lietuvoje švenčiama pirmąjį gegužės sekmadienį. Šią dieną išskirtinis dėmesys skiriamas mamoms, močiutėms, kurios augina vaikus. Tai graži pavasario šventė, kai pagerbiamas motinystės pradas ir stengiamasi parodyti kuo daugiau rūpesčio bei dėmesio mamoms – toms moterims, kurios puoselėja šeimos židinį. Todėl šios šventės data gana simbolinė.

Leiskite mamai pagaliau atsikvėpti: išsimiegoti, ryte būti pažadintai garuojančios kavos ir šviežių vaisių ar pyragėlio kvapo.

Tačiau neretai net ir artėjant šiai gražiai pavasario šventei, vaikai kreipia dėmesį ne į tai, kaip daugiau laiko praleisti su mama, o kaip meilę išreikšti materialiais dalykais.

Tegul prekybininkų kabliukai nesugadina šventės

Kaip ir per kitas šventes, taip ir artėjant Motinos dienai neapsieinama be reklamos. Prekybininkai stengiasi išnaudoti visas priemones, kad tik būtų įsigyjama daugiau jų prekių. Kur pažvelgsi, visur skatinama nupirkti mamai kokią nors dovaną: kosmetikos, vitaminų, namų apyvokos daiktų, kelionę... Ir visur teigiama, kad be jų produkcijos sveikinimas bus netoks, koks turėtų būti, dėmesys bus parodytas netinkamai.

Tikslinių reklamų gausos nepastebėti neįmanoma – ji akis bado ir tarsi kaltina: „Dar neturi mamai dovanos? Suskubk ir nepasigailėsi“, „Nudžiugink savo mamą tuo, be ko ji negali apsieiti“, „Jei tikrai myli savo mamą, padaryk ją laimingą...“ ir pan. Tokiais reklaminiais šūkiais žaidžiame pirkėjų jausmais ir verčia daryti išvadą, kad jei nenupirksite konkretaus reklamuojamo daikto, jūsų mama bus nelaiminga. Bet ar tikrai?

Tačiau tai turėtų būti šilta, jauki, rami diena, kurią praleisite su savo mamomis be įsipareigojimo būtinai kažką dovanoti. Nors kartais atrodo, kad dėmesys – gėlės, malonus pokalbis, galbūt susitaikymas – yra nuvertinamas. Prekybininkai, kaip ir visas šventes, šią dieną pavertė „pirk ir padovanok“ diena. Tačiau svarbu atminti, kad esmė – ne dovanos, o kartu praleistas laikas, galbūt arbatos puodelis, nuoširdus pokalbis.

Motina su vaiku / „Shuterstock“ nuotr.

Būdai, kaip parodyti mamai dėmesį be dovanų

Leiskite atsikvėpti

Parodyti dėmesį be dovanų tikrai įmanoma ir kartais tai gali būti geriau už kvepalus ar dovanų čekį. Leiskite jai pagaliau atsikvėpti: išsimiegoti, ryte būti pažadintai garuojančios kavos ir šviežių vaisių ar pyragėlio kvapo.

Mama dažniausiai nuolat visais rūpinasi, tad šią dieną tegul kiti pasirūpina ja. Vaikai turėtų paruošti ne tik pusryčius, bet ir pietus, pasirūpinti neplautais indais, neapkrauti nesibaigiančiai buities darbais. Kitaip tariant, leiskite jai pailsėti ir skirkite visą savo laiką jai.

Įdėkite širdies

Motinos diena yra skirta tam, kad padėkotume jai, tad didelės dovanos nėra svarbu. Kur kas mieliau – širdžiai malonios dovanos, kurios galbūt nereikalauja daug investicijų, bet yra nuoširdžios.

Galbūt galite savo rankomis iškepti pyragą, sukurti atviruką ar kažką panašaus. Tai – pačios brangiausios dovanos. Pagalvokite, kodėl mamos ištisus metus saugo pirmuosius savo vaikų gamintus ir dovanotus atvirukus ar piešinius? Todėl, kad tai – pačios nuoširdžiausios dovanos ir niekada neatstos jokių turtų.

Turite pažinoti savo mamą

Surengti puikią Motinos dieną nėra sunku tiems, kurie gerai pažįsta savo mamas ir žino, ką jos mėgsta, ko trokšta, kuo gyvena. Motinos dieną reikėtų suorganizuoti taip, kad mamai tikrai patiktų. Gerai pagalvokite, kas patinka jūsų mamai. Galbūt ji mėgsta išvykas į gamtą, galbūt jai svarbiausias buvimas su artimaisiais, o gal kažkas kitkas. Tik jūs geriausiai žinote, kas jai patinka. Tad vienintelė sąlyga, norint, kad Motinos diena pavyktų, galvoti apie mamą ir tai, ką mėgsta ji. Motinos diena būna tik vieną kartą per metus. Visgi atsiminkite, kad rodyti dėmesį ir meilę reikia ne tik šią dieną, bet ir visus metus.

Keletas faktų...

  • Daugiausiai mamoms dovanojamos gėlės ir juvelyriniai dirbiniai.
  • Pasaulyje yra maždaug 2 mlrd. mamų.
  • Žodis „mama“ daugelyje kalbų prasideda m raide.
  • Motinos dieną įvyksta kur kas daugiau pokalbių telefonu nei kitais sekmadieniais.

TAIP PAT SKAITYKITE: Keliautoja: „Nebijokite į kelionę leistis su vaikais“