Motinyste besidžiaugianti Liucina Rimgailė – apie pirmuosius išbandymus auginant sūnų

Liucina ir Tadas Rimgailos su sūnumi Oskaru / Asmeninio albumo nuotr.
Liucina ir Tadas Rimgailos su sūnumi Oskaru / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2021-09-27 14:55
AA

Desertinės „Liu Patty“ savininkė Liucina Rimgailė (32) su vyru renginių vedėju Tadu Rimgaila (36) jau du mėnesius ant rankų sūpuoja savo pirmagimį Oskarą. Žmonės.lt moteris pasakoja, kad nors gyvenimas gimus sūnui aukštyn kojomis neapsivertė, kai kurie prioritetai gerokai pasikeitė.

Liepos 20-ąją mama tapusios Liucinos Rimgailės gyvenimas – pilnas naųjų patirčių. Dabar jo centru yra tapęs sūnus Oskaras, verčiantis prisitaikyti prie jo poreikių ir nuolat mokytis neįprastų dalykų. Vis tik neseniai mama tapusi Liucina pripažįsta, kad tokioms patirtims ji buvo pasiruošusi ir su dideliais sunkumais nesusiduria.

„Kūdikio auginimas yra maždaug toks, kokį ir įsivaizdavau. Aš labai adekvačiai suvokiau, kad vaikeliu reikės rūpintis ir pirmiausia galvoti ne apie savo, o apie jo reikmes ir dienotvarkę. Normalu, kad dienų būna visokių – ir lengvesnių, ir sunkesnių“, – Žmonės.lt pasakoja moteris. 

Liucina dalijasi, kad mamos vaidmuo jai – labai natūralus, tad po gimdymo jos neaplankė nei euforija, nei pogimdyvinė depresija. Vis tik naujai mamai sūnus kasdien dovanoja labai daug nežaboto džiaugsmo.

„Sūnaus auginime netrūksta mamiškų dalykų – begalinės meilės, rūpestingumo. Dažnai tiesiog tirpstu dėl savo vaikelio. Tadas pajuokauja, kad vieną dieną jį suvalgysiu“, – juokiasi ji. 

Nepaisant dominuojančių teigiamų jausmų ir patirčių, Liucinai jau yra tekę susidurti ir su motinišku išgąsčiu. 

„Vienuoliktą sūnaus gyvenimo dieną dėl jo ligos patekome į ligoninę. Atsidurti gydymo įstaigoje su naujagimiu ant rankų ir praleisti ten 10 dienų – stipri patirtis, gerokai paveikusi emociškai. Na, bet viskas galiausiai paslaptingai pasimiršta ir nėra to blogo, kas neišeitų į gerą“, – sunkias akimirkas prisimena Liucina ir džiaugiasi, kad dabar sūnus – sveikas ir sparčiai auga.

Liucina Rimgailė su sūnumi Oskaru / Asmeninio archyvo nuotr.

Versli moteris tvirtina, kad nors gyvenimas gimus kūdikiui kardinaliai nepasikeitė, apie įprastą veiklumą jai teko kuriam laikui pamiršti.

„Anksčiau nuolatos kažką veikdavau, daug dirbdavau, o galvoje sukdavosi galybė idėjų, susijusių su viena ar kita įmone. Dabar tenka derintis prie sūnaus, tad nebesu ta aktyvi moteris, kuri visą save atiduoda darbui. Nepaisant to, net ir sūnaus gimimas neleidžia visiškai atsiriboti nuo reikalų, tad stengiuosi sudalyvauti strateginiuose pasitarimuose, domiuosi sąskaitomis ir kitomis svarbiomis sritimis“, – atskleidžia desertinės „Liu Patty“ savininkė.

Vaiko priežiūra užsiima tiek Liucina, tiek jos vyras Tadas Rimgaila. Moteris pasakoja, kad vyras stropiai laikosi savo pažado prižiūrėti kūdikį, tačiau dėl didesnio darbų krūvio – besitęsiančio renginių sezono ir darbo mokykloje – šias veiklas suderina sunkiau.

Tadas Rimgaila su sūnumi Oskaru / Asmeninio albumo nuotr.

„Nors vaiko priežiūrą stengiamės dalinti į dvi lygias dalis, kai vyras užsiėmęs, prižiūrėti sūnų tenka man. Na, bet mamos pareigų dalis natūraliai yra didesnė – ją lemia maitinimas ir visi kiti dalykai“, – sako Liucina.

Ji tikina, kad suderinti dviejų užimtų žmonių veiklas ir vaiko auginimą yra nelengva, tad jai ir Tadui dažnai tenka vienam prie kito prisitaikyti.

„Mes turime susitarimą – vienas kitam neužduodame klausimų „ar išleisi“. Jei kuris nors iš mūsų pasako, kad turi svarbių reikalų, tai kitas bando prie jo prisiderinti ir perimti vaiko priežiūrą. Didžiausios problemos iškyla tada, kai atsiranda netikėtų reikalų. Na, galiausiai vis tiek viską pavyksta padaryti, tačiau nukenčia poilsis. Tada jau laukia sunkesnės dienos“, – savo kasdienybe dalijasi moteris.

Liucina ir Tadas Rimgailos (45 nuotr.)
+39