Muzikos festivalis „Granatos Live“ – jau netrukus: 6 pasauliniai hitai, kurie skambės scenoje

Festivalis „Granatos Live“ / Organizatorių nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
AA

Iki laukiamiausio šios vasaros muzikos festivalio „Granatos Live“ likus vos keliomis dienoms, kviečiame susipažinti su 6 ryškiausiais muzikiniais hitais, priklausančiais šių metų festivalio žvaigždėms. Puikiai žinomų ir mintinai išmoktų populiarių kūrinių rugpjūčio 4–7 d. vyksiančiame festivalyje tikrai netrūks – 7-iose „Granatos Live“ scenose ir muzikos erdvėse suplanuota beveik 80 užsienio ir Lietuvos atlikėjų bei grupių pasirodymų.

1. „Friends“ – Anne-Marie & Marshmello

Bendras britų popžvaigždės ir amerikiečių prodiuserio Marshmello kūrinys gali pasigirti bemaž 2 milijardais peržiūrų „Youtube“ ir daugiau nei 1,2 milijardo perklausų „Spotify“ platformose, ir tai neabejotinai – tikras superhitas. Muzikantų bendradarbiavimas prasidėjo po to, kai Marshmello remiksavo kitą Anne-Marie hitą „Alarm“ – dainininkei taip patiko rezultatas, kad ji pasiūlė amerikiečiui sukurti ką nors kartu. Daina pasakoja istoriją apie vaikiną, kuris yra Anne-Marie draugas, bet norėtų būti šiuo tuo daugiau, nežiūrint to, kiek kartų ji kartojo „Klausyk, mes tik – draugai“. Kaip sako Anne-Marie: „Ši tema nėra taip plačiai apdainuota ir man pasirodė visai smagu sukurti dainą, kuri gali padėti žmonėms – tarkim, tu bandai kažkam pasakyti, kad esate tik draugai, nusiunti šią dainą – ir viskas aišku. Tai lyg „Draugų zonos“ himnas“.

2. „Lush Life“ – Zara Larsson

Daina, kurią švedų pop žvaigždė Zara Larsson išleido būdama vos 17-os, išpopuliarėjo žaibiškai ir aktualumo neprarado iki šiol: net 3 skirtingi oficialaus vaizdo klipo variantai platformoje „Youtube“ peržiūrėti daugiau kaip 840 mln. kartų, o perklausos „Spotify“ platformoje perkopė 1,1 milijardo. Vasariškas kūrinys apie linksmą gyvenimą po išsiskyrimo su vaikinu tapo puikiu tramplinu Zaros Larsson sėkmingai pasaulinei karjerai, po jo išleidimo atlikėja pelnė ne vieną nominaciją ir apdovanojimą įvairiuose muzikiniuose apdovanojimuose. Apie šią dainą Z. Larsson sako: „Tai daina apie pramogas ir smagų gyvenimą, kurios pagrindinė žinutė – gyvenk taip, lyg ši diena būtų paskutinė, nesigailėk, stenkis kiek įmanoma pasimėgauti akimirka“.

3. „Perfect Strangers “ – Jonas Blue ft. JP Cooper

Dar vienas puikiai pažįstamas vasaros hitas – britų šokių muzikos prodiuserio Jono Blue ir daininko JP Cooperio daina „Perfect Strangers“, kurios vaizdo klipas „Youtube“ platformoje peržiūrėtas beveik 750 mln. kartų, o „Spotify“ perklausos artėja prie 900 milijonų. Kaip sako Jonas Blue, po stebėtinos jo ankstesnio šokių muzikos hito „Fast Car“ koverio sėkmės, jam norėjosi grįžti prie kūrybos ir sukurti dainą, kuri ne tik tiktų šokių aikštelei, bet gyvuotų amžinai. „Noriu kurti tokias dainas, kurios grojamos gitara skambėtų taip pat gerai, kaip ir jų šokių versijos,“ – apie savo kūrybos tikslus sako prodiuseris ir dainų autorius. Vaizdo klipas, kuris buvo nufilmuotas Keiptaune, Pietų Afrikos respublikoje, pasakoja dviejų nepažįstamųjų – merginos ir vaikino, nuolat atsitiktinai susitinkančių įvairiose vietose – užgimstančią meilės istoriją.

4. „Astronaut in the ocean“ – Masked Wolf

Ko gero būtų neįmanoma rasti bent vieną aktyvų interneto vartotoją, kuris nebūtų girdėjęs šios australų reperio dainos – pirmą kartą išleista dar 2019-aisiais, antrą kėpavimą „Astronaut In The Ocean“ įgavo 2021-ųjų pradžioje ir tapo absoliučiu praėjusių metų hitu. Populiariausia 2021 m. „TikTok“ daina ir dažniausiai „Shazam“ platformoje ieškota daina, daugiau nei pusė milijardo peržiūrų „Youtube“ ir beveik milijardas perklausų „Spotify“ – nenuostabu, kad šis kūrinys, apie kurį kartais sakoma, jog tai – atvira diskusija apie tai, kad visi kartais pasijuntame „psichiškai sustingę“ atvėrė Masked Wolf duris į platųjį muzikinį pasaulį.

5. „Lose control“ – Becky Hill, Medusa, Good Boys

Virusiniu viso pasaulio šokių aikštelių kūriniu tapusi „Lose Control“ – britų pop dainininkės Becky Hill, italų prodiuserių „Medusa“ ir britų trio „Good Boys“ bendras kūrinys. Muzikantai sako, jiems taip gerai sekėsi dirbti kartu, kad sukūrė ir įrašė šią dainą vos per dieną. Virš 300 mln. peržiūrų „Youtube“ platformoje ir daugiau kaip 750 mln. „Spotify“ perklausų – akivaizdu, kad įtraukiantis skambesys ir žemas Becky Hill vokalas atrado savo vietą ne viename grojaraštyje. Beje, Becky Hill sąskaitoje – gausu labai sėkmingų muzikinių kolaboracijų, nuo „Gecko (Overdrive)“ su Olivier Heldens, „Afterglow“ su „Granatos Live 2016“ pasirodžiusiu Wilkinsonu, „False Alarm“ su Matoma iki „Remember“ su David Guetta ir šiuo metu visur skambančia „My Heart Goes (La Di Da)“, įrašyta kartu su Topic.

6. „Post Malone“ – Sam Feldt

Šis pasaulinis Nyderlandų DJ ir prodiuserio Sam Feldt hitas išjudins bet kurį vakarėlį ir sukels norą pramogauti iki paryčių. Geros nuotaikos ir energijos kupina daina, kurioje skamba olandų dainininkės Rani vokalas – savotiška odė amerikiečių dainininkui Post Malone. Daugiau nei pusė milijardo perklausų „Spotify“ platformoje ir daugiau kaip 40 mln. „Youtube“ peržiūrų – panašu, jog pasaulis nori linksmintis kaip Post Malone.

Nekantriausieji aštuntą kartą vyksiančiame festivalyje „Granatos Live“ laukiami jau nuo rugpjūčio 4 d. 18 val. Ketvirtadienio vakar vyksiančio festivalio „Pre-party“ programoje – pasirodymai „Nescafe“, „Red Bull“ ir „Lizdo“ scenose bei „Švyturys Lounge“ erdvėje. Rugpjūčio 5–6 d. Lietuvos liaudies buities muziejuje vyksiančiame festivalyje „Granatos Live“ veiksmo netrūks ne tik visose scenose – dienos metu festivalio dalyvių lauks gausybė aktyvių pramogų ir sporto turnyrų. Visą festivalio programą galima rasti granatos.live. Bilietus į festivalį platina kakava.lt.

Skaitykite daugiau