Muzikos festivalyje „Granatos Live“ pirmą kartą koncertuos Andrius Mamontovas

Andrius Mamontovas / Asmeninio albumo nuotr.
Andrius Mamontovas / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2018-06-04 13:31
AA

Tai, kad Andrius Mamontovas iki šiol nekoncertavo festivalyje „Granatos Live“, yra nesusipratimas, kuris šią vasarą bus ištaisytas.  Šiemet muzikos festivalyje, kuris vyks rugpjūčio 3–5 d. Rumšiškėse, Lietuvos liaudies buities muziejaus teritorijoje, skambės ir A. Mamontovo dainos. 

„A. Mamontovą norėjome pasikviesti į festivalį jau seniau, tačiau dėl vienokių ar kitokių priežasčių mums vis nepavykdavo to padaryti. Ilgai laukėme šio muzikanto pasirodymo festivalio scenoje, todėl net neabejojame, kad dešimtys tūkstančių renginio lankytojų šoks ir kartu trauks žinomiausias atlikėjo dainas. Labai džiaugiamės, kad šiemet atlikėjas priėmė mūsų kvietimą, ir manome, kad šis A. Mamontovo pasirodymas įeis į festivalio „Granatos Live“ istoriją kaip vienas iš įsimintiniausių koncertų“, – sako festivalio organizatoriai.

A. Mamontovas jau daugiau nei 30 metų džiugina savo dainomis. Dar būdamas moksleivis, jis įkūrė grupę „Sunki muzika“, kuri netrukus buvo pervadinta į „Foje“ ir tapo populiariausia visų laikų Lietuvos roko grupe. „Foje“ išleido 9 studijinius albumus ir laimėjo visus įmanomus muzikinius apdovanojimus.

1997 m. ji iširo, tačiau į paskutinį grupės pasirodymą Vilniuje susirinko 60 tūkst. žmonių. Tai yra absoliutus rekordas, kurio iki šiol nėra pavykę pakartoti nė vienai Lietuvos grupei. Solinė A. Mamontovo karjera sulaukė didelio populiarumo: 15 solinių albumų, dešimtys muzikinių (ir ne tik) apdovanojimų ir pilnos arenos klausytojų. Šiemet atlikėjas užlips ir ant muzikos festivalio „Granatos Live“ scenos.

„Nuo pat pirmojo festivalio „Granatos Live“ pasirodymo laukiau galimybės koncertuoti jame. Nepaisant visų skandalingų istorijų, tai yra vienas pagrindinių šiuolaikinės muzikos renginių šiandienėje Lietuvoje. Apskritai muzikos festivaliai – tai vasara, džiaugsmas ir meilė. Planuoju visus žiūrovus tą vakarą padaryti laimingus, jei tik jie atsineš gerą nuotaiką“, – sako muzikantas.

A. Mamontovas žada visiems festivalio lankytojams pristatyti ypatingą muzikinę programą. „Festivalyje pristatoma programa nebus skirta ramiam klausymui. Skambės ir naujesnių dainų, ir tų, kurias jaunesni klausytojai vaikystėje girdėdavo iš savo tėvų kambario. Taip pat planuojame kartu su „ba.“ atlikti bendrą dainą. Galbūt festivalio žiūrovai padės nuspręsti kokia tai bus daina“, – sako A. Mamontovas.

Tarp jau paskelbtų muzikos festivalio „Granatos Live 2018“ atlikėjų – britų populiariosios muzikos žvaigždė Rita Ora, „Rudimental DJ“, Duke Dumont, Betsy, Jazzu, Saulius Prūsaitis, „ba.“, Justinas Jarutis, „Lilas ir Innomine“, Beatrich, Monique, Gjan ir kiti.

Muzikos festivalis „Granatos Live“ vyks rugpjūčio 3-5 d. Lietuvos liaudies buities muziejaus teritorijoje Rumšiškėse. Daugiau informacijos www.granatos.lt.