Šiandien ji – vienintelė Donaldo Trumpo (77) varžovė dėl Respublikonų partijos nominacijos į Amerikos prezidento postą. Net jei nepasieks tikslo šiemet, Nikki HALEY (52) turi laiko. Patirties. Ir palankią biografiją.
Filosofas ir rašytojas Nassimas Nicholas Talebas bestseleryje „Juodoji gulbė“ šį paukštį naudoja kaip netikėtų ir retų įvykių, galinčių pakeisti kitų įvykių eigą, metaforą. Nikki išties gali tapti pasaulio politikos juodąja gulbe. Buvusi Pietų Karolinos gubernatorė. Buvusi JAV ambasadorė Jungtinėse Tautose, be kita ko, paskirta paties Trumpo. Imigrantų sikhų iš Indijos dukra, iškilusi per mokslą ir visuomeninę veiklą. Tarnaujančio karininko žmona, neseniai susikirtusi su tuo pačiu Trumpu, kuris lyg užsimiršęs pasiteiravo, ką šiuo metu veikia Michaelas Haley (54), ir užsiminė, kad pora galbūt nebegyvena kartu.
Nikki, kurią per rinkimų renginius lydi sūnus Nalinas (22), nesutriko: „Tas, kuris tyčiojasi iš karo veterano, nenusipelnė nė vairuotojo pažymėjimo. Ką jau kalbėti, kad taptų Jungtinių Valstijų prezidentu.“ Savo ruožtu santūrusis majoras Haley, tarnaujantis Pietų Karolinos nacionalinėje gvardijoje ir dabar dislokuotas Afrikoje, pakomentavo tiesiai: „Žinote, kuo skiriasi žmonės ir gyvūnai? Pastarieji niekada neleidžia kvailiausiam iš jų vadovauti bandai.“ Ir pažymėjo prie socialinio tinklo X žinutės Donaldą Trumpą.